Naudingiausi produktai vyrams

Mūsų dienomis daugiausia vyrų iki 35 metų gyvybių nusineša vėžys ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligos. Kaip jų išvengti? Mokslininkų teigimu, padaryti tai nėra sunku – tereikia atsisakyti tabako, reguliariai mankštintis ir taisyklingai maitintis. Kokie gi produktai naudingiausi stipriosios lyties atstovams?

Austrės

Austres ir kitas jūros gėrybes įprasta laikyti labai galingu afrodiziaku. Iš dalies tai tiesa, nes austrėse, midijose ir kalmaruose gausu baltymų ir mikroelementų, naudingų vyrų sveikatai. Keli dvigeldžiai moliuskai per dieną patenkina cinko paros poreikį, o šis elementas padeda išvengti prostatos vėžio. Reikiamą cinko kiekį gausite valgydami midijas, liesą jautieną bei pupas.

Bananai

Bananai turi daug kalio, būtino normaliai nervų sistemos ir širdies veiklai. Bananų dieta padeda sumažinti infarkto riziką.


Riebi žuvis

Riebi žuvis (lašiša, tunas, skumbrės, silkės) – tai Omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Jos padeda sumažinti cholesterolio lygį kraujyje, užkerta kelią prostatos vėžiui, stimuliuoja kraujotaką ir gerina širdies bei imuninės sistemos veiklą. Tačiau svarbu pabrėžti, kad rūkyta žuvis netinka – rūkymo proceso metu susidaro daugybė kancerogenų. Sūdyta silkė taip pat nelabai naudinga – druskos perteklius neigiamai veikia širdis ir kraujagyslių sistemą. Omega-3 riebalų rūgščių gausite vartodami linų sėmenų aliejų, riešutus ir kiaušinius.

Brokoliai

Šios daržovės padeda išvengti vėžio ir širdies ligų. Brokoliuose gausu vitamino C, beta karotino, kalio ir sulforafano, pasižyminčio stipriu priešvėžiniu poveikiu. Harvardo universiteto mokslininkai neseniai įrodė, kad 5 porcijos kryžmažiedžių daržovių per savaitę perpus sumažina šlapimo pūslės vėžio riziką. Vyrai šia liga serga 3 kartus dažniau, negu moterys.

Braziliniai riešutai

Ši gamtos dovana aprūpina organizmą magniu ir selenu – galingais antioksidantais, užkertančiais kelią širdies ligoms, vėžiui. Jie apsaugo prostatą. Selenas taip pat padeda sumažinti „blogojo“ cholesterolio lygį kraujyje. Per dieną reikėtų suvalgyti po 1–2 riešutus.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
kriukis
2014-05-21 18:18
Tauro alus tik tikram vyrui
Algirdas
2012-11-20 20:38
Einu uzkasti,pasijusiu tikru vyru
.
2012-06-13 23:45
o kur alus? =D
vyras
2012-06-08 21:30
na kodel? man asmeniskai labai rupi, maitinuosi tik sveiku maistu, nevartoju druskos bei cukraus... daug sportuoju.. ir tokiu kaip as zinau tikrai nemazai.
laisve
2012-05-30 16:30
Gaila, bet mūsų vyrams jų pačių sveikata retai kada rūpi