Vyrų herpis

Nemalonu, tačiau pasitaiko, kad jūsų „ištikimas draugas“ ima ir suserga. Jus kankina niežulys, o ant odos paviršiaus iškyla nedidelės pūslelės. Stengdamasis atsiminti, iš kur tai galėjo atsirasti, staiga jūs pripažįstate, kad prieš 5 dienas užsiiminėjote nesaugiais lytiniais santykiais su savo svajonių mergina. Ką gi, jūsų diagnozė skambės ne kaip kitaip, kaip tik „herpis“.  

Genitalijų herpio simptomai

Pats žodis herpis kilęs iš graikų kalbos (reiškiantis „šliaužti“, „šliaužianti liga“). Reprodukuojančių organų herpinis pažeidimas – labai nemalonus susirgimas. Pirminėje herpio stadijoje paprastai pažeidžiama penio galvutė ir šlaplė. Kai kuriais patologijos atvejais gali būti pažeista tiesiosios žarnos gleivinė ir kilti proktitas.

Pasigavus herpinę infekciją, juntamas niežulys, dilgčiojimas, pažeistos vietos paraudimas, o galiausiai iškyla skaidrios pūslelės, pripildytos serozinio skysčio. Septynių-dešimties dienų bėgyje bėrimas išplinta. Pratrūkusių pūslelių vietoje atsiranda susiliejančios erozijos, kurių paviršiuje susifomuoja šašiukas. Klinikiniai pirminio herpio pasireiškimai būna ryškūs 10-12 dienų. Kas trečiam sergančiajam pakyla kūno temperatūra, juntami galvos ir raumenų skausmai. Dažnai padidėja limfiniai mazgeliai kirkšnies srityje.     


Herpiui pažeidus šlaplės kanalą, simptomai pasireiškia netikėtai, išsiskiria gleivės, pastebimas „rytinio lašo“ simptomas, šlaplės srityje jaučiamas deginimas, dilgčiojimas. Pasireiškimai prigesta praėjus vienai-dviems savaitėms.     

Daugumoje atvejų herpinė infekcija recidyvuoja. Paūmėjimas gali įvykti praėjus keletui savaičių, o kartais remisija tęsiasi ir metais. Infekcijos paaštrėjimas tęsiasi trumpiau, nei pirminis procesas, bėrimo nedaug.
Kuo gydyti vyrų herpį?

Bet kuri lytinių organų infekcija turi būti gydoma su gydytojo priežiūra. Savarankiškas gydymasis – ne pats geriausias variantas, juk herpio simptomai gali būti panašūs ir į kitų, kur kas rimtesnių ligų simptomus. Sekantys patarimai tiems, kurie jau apsilankė pas gydytoją ir įsitikino, kad serga herpiu. Rekomendacijos liečia tuos, kurie nori kaip galima greičiau išsigydyti šią žaizdelę.      
 

  • Nepanikuokite, juk 75 procentai žmonių yra susidūrę su lytinių organų herpiniu pažeidimu. Simptomai pasireiškia 31 procentui. Ligos pūmėjimas dažniausiai įvyksta stresinėje situacijoje. Virusas žmogaus organizme gali tūnoti daugelį metų, bet nepasireikšti. Pradžioje surinkite kuo daugiau informacijos apie herpio virusą.
  • Prauskitės vandeniu ir muilu. Nereikia herpinei erozijai taikyti viso medicininių preparatų arsenalo. Ypatingą pavojų kelia bakterinė flora. Lytinių organų švarą palaikyti galima labai paprastai, naudojant vandenį ir muilą.   
  • Tepalų naudojimas. Tepalų geriau nenaudoti, juk erozijos geriausiai gyja atvirame ore. Priešmikrobiniai tepalai ir vazelinas neigiamai atsiliepia gijimo dinamikai.
  • Šiluma – tai gerai. Praktikuokite šiltas voneles tris – keturis kartus per dieną, taip sumažinsite nemalonių pojūčių intensyvumą.
  • Būtina dėvėti laisvus medvilninius apatinius drabužius.
  • Venkite kontaktų. Genitalijų herpis gali paveikti ir kitus odos paviršius, todėl geriau būtų pasistengti, kuo rečiau jas liesti.  
  • Neužkrėskite kitų.


Nepamirškite to, kaip Jūs užsikrėtėte herpiu. Jeigu Jūs turite žaizdelių, jas galite perduoti ir kitiems. Ligos paūmėjimo laikotarpiu venkite lytinių santykių. Remisijos laikotarpiu nebekeliate jokio pavojaus. Jeigu jūs persirgote herpiu, tai dar nereiškia, kad Jūs esate apsaugotas nuo kitų jo formų, todėl visada būkite atsargūs.  
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Romas
2021-05-06 22:23
Pas mane atsirado herpis ant lupu gal yra kokie budai išgydyti.