Ar kada susimąstote, kodėl vyrai gyvena 12–15 metų trumpiau, negu moterys? Kodėl jauniems žmonėms, nesulaukusiems nė 35, jau nustatomas nevaisingumas? Kodėl staiga stiprus vyro organizmas nustoja funkcionuoti? Priežasčių gali būti devynios galybės. Štai kelios iš jų.
- Genetika. Anot statistikos, keturi iš dešimties berniukų paveldi kokią nors genetinę ligą. Iš viso jų galima suskaičiuoti daugiau kaip 300, pavyzdžiui: daltonizmą, silpnaprotystę, raumenų distrofiją, hemofiliją... Tačiau reikėtų akcentuoti tai, kad dauguma ligų susergama dar jaunystėje.
- Stipriosios lyties atstovų gyvenimą itin trumpina netinkamas gyvenimo būdas. Anot statistikos, vidutinio amžiaus vyras dažnai turi antsvorio, gyvena neaktyviai, surūko iki pakelio cigarečių per dieną, didelę dienos dalį praleidžia prie kompiuterio ir televizoriaus, vartoja daug alkoholinių ir energinių gėrimų, darbe patiria nuolatinį stresą, nesilaiko dienos režimo, maitinasi netaisyklingai ir panašiai. Visi šie veiksniai sveikatos neprideda. Kol organizmas jaunas, daugelio ligų dar nejaučiama. Tačiau vos tik jame kas nors išsiderina, liga netrunka ateiti. Ji gali pasireikšti staiga ir sunkia forma. Kaip jums žinoma, visi mūsų organai yra tarpusavyje susiję, tad bet koks susirgimas ar nuokrypis nuo normos sutrikdo viso organizmo darbą.
- Dar vienas labai kenksmingas dalykas yra tai, kad vyrai linkę atidėlioti vizitą pas gydytoją iki pat paskutinės akimirkos. Jie laikomi stipriąja lytimi, tačiau kai kalba pasisuka apie tai, kad reikia į polikliniką, dauguma atstovų randa tūkstančius pasiteisinimų, kad tik nereikėtų sėdėti priimamajame. Apmaudu, bet tai tiesa. Kaip rodo statistika, moterys dėl savo negalavimų į gydytoją kreipiasi keturis kartus dažniau už vyrus.
Dažniausiai vyrai vengia eiti pas specialistą dėl lytinių organų ligų. Ši tema jiems labai delikati ir opi. Jeigu vyras turi kokių nors šios srities problemų, jis linkęs jas nutylėti ir į gydytoją nesikreipia, o tai ateityje gali turėti labai nemalonių pasekmių.
Prie tokių ligų priskiriama:
- Prostatitas;
- Impotencija;
- Prostatos adenoma.
Prostatitu susirgti gali bet kokio amžiaus vyrai – tiek pagyvenę, tiek jaunuoliai ar netgi paaugliai. Anot statistikos, nuo 20 iki 50 metų amžiaus šia liga susergama 50–60 % visų atvejų.
Prostatos adenoma dažniausiai pasireiškia jau sulaukus 50 metų. Liga aptinkama maždaug 40 % atvejų. Vėliau, bėgant laikui, adenomos tikimybė taip pat atitinkamai didėja.
Impotencija gali skųstis jau netgi 25 metų amžiaus vaikinai (anksčiau šis negalavimas pasireikšdavo sulaukus maždaug 45 ar 50 metų). Dėl sumažėjusios testosterono gamybos sumažėja ir lytinis potraukis, nukenčia erekcijos trukmė ir kokybė, vystosi depresija, atsiranda nuovargis, gali pradėti kristi kūno raumenų masė.
Pagrindiniai vyriškų ligų simptomai
Klinikinių vyriškų ligų požymių gali būti labai daug, tačiau dažniausiai visus nusiskundimus galima suskirstyti į šešias grupes:
- Bendrojo pobūdžio nusiskundimai (silpnumas, nuovargis, sumažėjęs lytinis potraukis, mieguistumas dieną, miego sutrikimai naktį, depresija, vidurių užkietėjimas, galvos skausmai, išpūstas pilvas, nereguliarus tuštinimasis ir kt.);
- Šlapinimosi sutrikimai (padažnėjęs, pasunkėjęs, skausmingas šlapinimasis, naktimis kylantis poreikis nubėgti į tualetą);
- Lytinės funkcijos sutrikimai (silpna erekcija, greita ejakuliacija, sumažėjęs lytinis potraukis ir kt.);
- Skausmai ir diskomfortas lytinių organų srityje (pilvo apačioje, tarpvietėje, sėklidėse, kirkšnų srityje ir pan.);
- Išskyros (pūlingos, gleivingos, kraujingos ir kt.);
- Vaisingumo sutrikimai (vyrų nevaisingumas).
Kiekvienas iš minėtųjų nusiskundimų gali pasireikšti tiek po vieną, tiek kompleksiškai, drauge su kitais negalavimais. Neretai liga gali būti pažengusi jau toli, o pacientas ir toliau nejaučia jokių jos simptomų. Jeigu vyras nesiskundžia savo sveikata, dar nereiškia, kad jis iš tiesų yra sveikas, todėl šiuolaikiniai vyrai turi laiku imtis priemonių ir pasitikrinti.
Galima naudoti natūralius dietinius papildus, o ne preparatus iš serijos „užtenka vienos tabletės“, kurie tik trumpam pašalina skausmo sindromą arba leidžia kuriam laikui nuslopinti ligos simptomus. Tai gali būti fitobalzamai, moliūgų ir graikinių riešutų aliejai, fitoarbatos, fitotabletės... Tokie preparatai švelniai ir efektyviai veikia urologinę sistemą ir padeda išvengti vyriškų problemų, pagerinti potenciją, spermos sudėtį, teigiamai veikia vyro lytinius organus.
Visiems stipriosios lyties atstovams patariame: daugiau ilsėkitės, keiskite gyvenimo būdą, bent valandai per dieną išjunkite mobilųjį telefoną, pakeliaukite su artimaisiais, leiskite sau atsipalaiduoti. Sekite savo sveikatą, ir ji visada bus gera.