Kaip atliekamas patikrinimas nuo prostatos vėžio?

Kasmet Lietuvoje prostatos vėžys diagnozuojamas 3000-iams vyrų. Kas trečias iš jų šią diagnozę išgirsta tik tada, kai prostatos vėžys būna pažengęs ir gydymas tampa labai komplikuotas. Nuo šio onkologinio susirgimo kiekvienais metais miršta 500-600 Lietuvos vyrų.

"Statistika nebūtų tokia gąsdinanti, jei mūsų vyrai kasmet atliktų PSA kraujo tyrimą – juk pasaulio praktika rodo, kad anksti diagnozuotas prostatos vėžys yra sėkmingai išgydomas, – sako Prostatos vėžio prevencijos paramos ir labdaros fondo prezidentas Gediminas Žižys. – Deja, esama sveikatos apsaugos politika neleidžia tinkamai pasirūpinti mūsų šalies vyrais: šiuo metu nemokamas PSA tyrimas rizikos grupės vyrams priklauso tik kas antri metai, o juk visi puikiai suprantame, kad onkologinėms ligoms sergantiesiems kiekvieni uždelsti metai gali būti lemiami."


Nors sergančiųjų prostatos vėžiu amžius jaunėja, tačiau visuomenė vis dar per mažai informuojama apie ankstyvosios diagnostikos svarbą. Informacijos stygiaus pasekmes labiausiai jaučia Lietuvos regionų gyventojai – atskiruose regionuose ankstyvųjų stadijų prostatos vėžys diagnozuojamas tik 5-20 proc. juo sergančių vyrų. Be to, kaimo vietovėse dažnai nebūna ir galimybių atlikti PSA kraujo tyrimą.

"PSA tyrimas tikrai nesudėtingas ir neskausmingas – kraujas imamas iš venos alkūnės linkyje, tyrimo rezultatams įtakos neturi nei paros laikas, nei maitinimasis, – sako Lietuvos urologų draugijos pirmininkas dr. Daimantas Milonas. – Šis tyrimas yra plačiausiai naudojamas vėžinis žymuo, padedantis įtarti ir nustatyti ankstyvąsias prostatos vėžio stadijas. Jis taip pat labai vertingas ir ligos kontrolei po gydymo."

» Rašyti komentarą
» Komentarai
durniams
2015-06-11 02:55
MAČIAU KAIP KAUNO KLINIKUOSE SU SVEIKA PROSTATA,ŠUNDAKTARIAI,IR YPAČ JAUNI,"BIZNIERIAI"AROSI BABKES.TAI BANDĖ ANT MANĘS,BET UŽSIROVĖ-TURĖJAU PERNYKŠČIUS TYRIMUS,IR DA CHŪ JĄ SKAITĘS GYVENUIME,TODĖKL STAIGIAI PATAPAU SVEIKAS,KAIP PRADĖJAU RUOŠTIS MED.AUDITUI IR PAREIŠKIMUI,PROKURATŪRAI.TES JIEMS MANYTINA BUDINČIO PROKURORO(NEKORUMPUOTO,SU BE REIKALO IŠOPERUOTA PROSTATA IR PADARYTO IMPOTENTU) IR NEPARSIDAVUSIO, MEDICINOS AUDITO ATSTOVO ETATO REIKIA PASTOVIAI !O KIEK PROKURORŲ JIEMS BAŠLIAVO...
Laima
2014-03-06 20:19
Kur reikia kreiptis , kad padarytu si PSA kraujo tyrima? Gyvename Danijoje. Kaip paaiskinti Danijos daktarui? Ka reiskia sis trumpinys? Padekite! Slapime jie nieko neranda, bet esame tikri , kad yra dideliu problemu.