Britų mokslininkai: vyrai neturėtų piktnaudžiauti arbata

Visiems puikiai žinoma, kad kas per daug, tas nesveika. Nesaikingas arbatos vartojimas stipriosios lyties atstovams taip pat neišeina į naudą. Mokslininkai iš Glazgo universiteto paskelbė, kad 7 puodeliai šio gėrimo per dieną padidina prostatos vėžio riziką net 50 %.


Tokios sensacingos išvados padarytos po keturis dešimtmečius trukusių stebėjimų. Iš viso per tą laikotarpį buvo ištirta daugiau kaip 6000 vyrų. Rezultatai visus labai nemaloniai nustebino, kadangi visais ankstesniais tyrimais buvo įrodinėjama, kad arbatoje esantys flavonoidai ir antioksidantai kaip tik sumažina vėžio ir širdies ligų, Parkinsono ligos bei diabeto tikimybę.

Tyrimo metu buvo atsižvelgta į visus negatyvius veiksnius, kurie būtų galėję daryti įtaką pacientų, sergančių prostatos vėžiu, sveikatai. Pastabėtina, kad tai buvo sveiki vyrai, kurie nerūkė ir nepiktnaudžiavo alkoholiniais gėrimais, tačiau per 37 tyrimo metus medikai šią ligą diagnozavo 6,4 % visų dalyvių. Nežinoma, kokie būtent arbatos junginiai daro tokį negatyvų poveikį. Tyrimui vadovavęs Kashifas Shafiq netgi iškėlė prielaidą, kad daug arbatos vartojantys vyrai gyvena ilgiau ir sulaukia tokio amžiaus, kai ši liga išsivysto nemažai daliai stipriosios lyties atstovų. Nors britų išvados daugeliui atrodo nepagrįstos ir pritemptos, visgi su pateikiama statistika ginčytis sunku.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
vidmantas
2012-07-01 21:04
zinoma kad geriausias gerimas 0 alus