Tinkama mityba vyrų vaisingumui – ar to pakanka?

Medikai bei mokslininkai sutartinai pripažįsta, kad šiuolaikiniai vyrai dažnai skundžiasi sutrikusia lytine funkcija ar negalėjimu susilaukti vaikų. Šias problemas paaiškinti nesunku – žalingi įpročiai, stresas, įtampa, vėlyvas amžius, bandant susilaukti vaikų. Tyrėjai taip pat sutinka, kad didelę įtaką vyriškumui turi ir neteisinga mityba bei vyriškųjų hormonų gamybai būtinų medžiagų trūkumas – norint susidoroti su šiomis bėdomis galima peržvelgti tai, ką dedamės į lėkštę bei į pagalbą pasitelkti papildomų priemonių.

Norėdami susidėlioti vaisingumą gerinantį valgiaraštį pirmiausia turėtume apžvelgti medžiagas, kurios skatina lytinę funkciją – antioksidantai, užtikrinantys genetinės medžiagos kokybę ir DNR stabilumą, L – argininas, būtinas prostatos atsistatymui bei normaliai erektinių audinių kraujotakai bei hormonai: testosteronas, atsakingas už spermatogenezę, spermatozoidų kiekį ir kokybę bei liutenizuojantis hormonas, kuris stimuliuoja testosterono gamybą bei jo išsiskyrimą iš lytinių liaukų.

Antioksidantai



Pastaruoju metu apie antioksidantus kalbama tikrai daug – tai medžiagos, kurios slopina laisvųjų radikalų, nenormalių, pakitusių molekulių veiklą, atiduodamos joms elektroną. Jeigu organizme trūksta antioksidantų, tai laisvieji radikalai jiems reikiamus elektronus pasiima iš organizmo taip jį žalodami. Jeigu kalbame apie vyro vaisingumą, tai laisvieji radikalai gali pažeisti, visų pirma, spermatozoiduose saugomą genetinę medžiagą taip trukdant teik apvaisinimo, tiek ir normaliam vaisiaus vystymosi procesams. Antioksidantų gausiausiai vaisiuose ir daržovėse, naujausi tyrimai rodo, kad beveik visas organizmui reikiamų antioksidantų rinkinys yra saldžiosiose bulvėse. Pastarosios Lietuvoje tikrai nėra populiarios, tačiau antioksidantų galima aptikti ir citrusinių vaisių sultyse, tačiau jų ypač daug granatų sultyse, kurios, kaip rodo tyrimai, dar ir padidina spermatozoidų skaičių.

L – argininas



L – argininas yra molekulė, kuri veikia, kaip azoto donoras. Azotas mūsų organizme užtikrina normalų kraujagyslių tonusą bei kraujotakos sistemos darbą, plačiąja prasme. Ši medžiaga taip pat teigiamai veikia augimo hormono somatotropino gamybą, kuri, vyrų atveju, yra svarbi atsinaujinant prostatos ląstelėms. Norint gauti pakankamą L – arginino kiekį reikėtų kasdien valgyti mėsos, ypač paukštienos, o taip pat užkandžiauti riešutais, kadangi būtent šiuose produktuose L – arginino esti daugiausiai. Tiesa, būtina prisiminti ir tai, kad L – argininas mūsų organizmuose naudojamas ir kitų baltymų bei hormonų gamybai, tad, gyvenant įtemptai, sportuojant, patiriant stresą, reikėtų šios medžiagos vartoti papildomai. Vyrams, norintiems susilaukti atžalų patartina rinktis maisto papildus, savo sudėtyje turinčius L – arginino. „Permen“ dviejų tablečių dienos dozėje yra optimalus L – arginino kiekis, reikalingas normaliai erekcijai bei hormonų gamybai palakyti, tad, sveikos mitybos nepamirštantys ir maisto papildais savo organizmui padedantys vyrai tikrai neturės bėdų planuodami vaikus.  

Hormonai



Kalbėdami apie lytinę funkciją negalime nepaminėti hormonų, kadangi tai pagrindinis potencijos ir normalios lytinės sveikatos rodiklis. Vyrams svarbiausi du hormonai – tai liutenizuojantis hormonas, kuris nemažiau svarbus ir moterų sveikatai bei vyriškumo pagrindą sudarantis testosteronas. Liutenizuojantis hormonas užtikrina normalią gonadų (lytinių liaukų) veiklą ir skatina jas gaminti testosteroną vyrų organizmuose arba, moterų atveju, estrogeną. Tyrimų metu pastebėta, kad liutenizuojančio hormono išsiskyrimą skatina didesnis cinko kiekis – šio mineralo galima aptikti austrėse, krevetėse, špinatuose, mėsoje, pieno produktuose, jo itin daug randama moliūgų sėklose, tačiau  didelę įtaką šio hormono gamybai turi gulsčiosios ragužės, subtropikuose augančio augalo, ekstraktas. Tyrimų metu buvo išsiaiškinta, kad testosterono susidarymą skatina ženšenis, nors dar negalima tiksliai pasakyti, ar augalo ekstaktas veikia tiesiogiai ar pirmiausiai padidina liutenizuojančio hormono kiekį, o to pasekoje, padidėja ir testosterono koncentracija kraujyje. Vyrams, kurie siekia atstatyti savo hormoninį balansą nereikėtų pamiršti mitybos ir dažniau pasimėgauti jūros gėrybėmis, mėsa, sūriais, į salotas įsiberti moliūgo sėklų, tačiau greitesnių ir užtikrintų rezultatų pasieiksite vartodami preparatus su ženšenio bei gulsčiosios ragužės ekstraktais, pastųjų galima rasti maisto papilde „Permen“ - dienos dozė užtikrina optimalią šių medžiagų normą ir padeda greičiau sureguliuoti tiek liutenizuojančio hormono tiek ir testosterono kiekį, kas, savo ruožtu, padina spermos kiekį bei užtikrina joje esančių spermatoziodų kokybę, t.y. jų judrumą, gyvybingumą, atsparumą aplinkai ir gebėjimą apvaisinti kiaušialąstę.

www.permen.lt
 

» Rašyti komentarą