Vyrų diabeto simptomai ir rizikos faktoriai

Vidutinio amžiaus vyrai, turintys antsvorio ir nebesirūpinantys savimi, rizikuoja tapti antrojo tipo diabeto aukomis labiau, negu tokio paties amžiaus ir kūno sudėjimo dailiosios lyties atstovės. Kodėl? Pamėginkime išsiaiškinti.

Impotencija – kaip diabeto simptomas

Jeigu 40-ies sulaukęs vyras pradeda vengti savo, kaip sutuoktinio, pareigų, skundžiasi nuolatiniu nuovargiu ir, užuot ėjęs į teatrą ar krepšinį, vis daugiau laiko praleidžia ant sofutės, reikėtų sunerimti. Juk labai dažnai būtent potencijos sutrikimai ir nepaaiškinamas nuovargis bei apatija yra pirmieji II-ojo tipo diabeto simptomai. Sumažėjusio libido ir lytinio gyvenimo nesėkmių priežastis – pablogėjęs mažojo dubens aprūpinimas krauju ir sumažėjęs testosterono (svarbiausio vyriško lytinio hormono) lygis.

Dar blogiau, jeigu vyro juosmens apimtys nenumaldomai auga, o plaukai ant galvos vis labiau retėja – tiesiog tirpsta akyse. Yra žinoma, kad vyrams net ir nedidelis kūno masės padidėjimas smarkiai padidina diabeto ir kitų pavojingų ligų riziką. Kitaip nei moterims, vyrams vystosi visceralinis nutukimas (t.y. riebaliukai pradeda kauptis būtent pilvo srityje), dėl ko spaudžiami vidaus organai.

Be viso to, diabetas sutrikdo medžiagų apykaitos ciklus (įskaitant ir plaukų augimo).

Rizikos zona

Daugelis vyrų apsilankymo pas gydytoją vengia, stengiasi atitolinti vizitą kaip galima labiau. Būtent todėl stipriosios lyties sveikatos būklė būna prastesnė, negu moterų – jie viską tiesiog per smarkiai apleidžia. Neatidėliokite gydymo, apsilankykite pas endokrinologą kaip galima greičiau – jūsų pačių labui!

Nenorime gąsdinti, bet jeigu vis dar abejojate, eiti pas gydytoją ar ne, priminsime, kad diabetas gali baigtis apakimu, galūnių amputacija, išemine širdies liga, sunkiu inkstų pažeidimu, pablogėjusia atmintimi (ir apskritai sumažėjusiomis intelekto galimybėmis), koma ir net mirtimi.

Pasidarykite gliukozės toleravimo testą, išsitirkite kasą, ar jūsų organizme pagaminama pakankamai insulino.

Sveikų ir nevalgiusių žmonių normali gliukozės koncentracija kraujyje sudaro mažiau kaip 6,1-6,9 mmol/l, o po fizinio krūvio praėjus 2 valandoms ir davus išgerti 75 g ištirpintos gliukozės, jos lygis turėtų būti ne didesnis kaip 7,8 mmol/l. Zona tarp normos ir diabeto vadinama prediabetu. Čia svarbu išskirti du angliavandenių apykaitos sutrikimų kategorijas:

 

  • Sutrikusi glikemija nevalgius (gliukozės plazmos lygis plazmoje nevalgius yra 6,1-6,9 mmol/l, o po dviejų valandų, atlikus krūvio testą ir davus išgerti 75 g gliukozės, koncentracija normali, t.y. neviršija 7,8 mmol/l).
  • Gliukozės toleravimo sutrikimas, kai nevalgius gliukozės koncentracija siekia iki 7,0 mmol/l, o po fizinio krūvio praėjus 2 valandoms išauga iki 7,8-11,00 mmol/l.  Jokių simptomų šioje stadijoje dar nėra, tačiau antrojo tipo diabeto išsivystymo rizika yra labai didelė. Pasistenkite jo išvengti!


Lankstumo testas

Namų sąlygomis galima atlikti lankstumo testą, ir pagal jo rezultatus spręsti, sergate diabetu ar ne.

Atsistokite ir pamėginkite pajudinti kojų nykščius. Jeigu abu pirštus galite pakelti 50-60 laipsnių kampu, vadinasi, viskas gerai. Na, o jeigu juos pavyksta atplėšti nuo žemės labai sunkiai – medžiagų apykaita jau sutrikusi.

Sudėkite delnus. Jeigu pirštai liečiasi vieni su kitais per visą ilgį – viskas gerai. Sergantys diabetu gali sujungti tik pirštų pagalvėles, nes jų sausgyslės sutrumpėjusios.

Žinoma, tokie testai visaverčių tyrimų neatstoja, todėl jums vis tiek praverstų apsilankyti pas gydytoją.

Beje...

Paplitusi nuomonė, kad cukriniu diabetu labiausiai rizikuoja susirgti užkietėję saldumynų mėgėjai. Iš tiesų tai tėra mitas – nesaikingas saldumynų vartojimas pirmiausiai veda ne prie diabeto, o prie nutukimo. Būtent nutukimas ir didina riziką susirgti šia liga. Todėl visai nesvarbu, kuo piktnaudžiauja žmogus – saldumynais ar paštetais ir dešromis. Pasekmės gali būti visiškai vienodos.

Brandaus ir vyresnio amžiaus žmonėms bėgant metams reikėtų mažinti suvartojamų paprastųjų angliavandenių ir riebaus maisto kiekius, valgyti daugiau daržovių ir nesaldžių vaisių, produktų, turinčių vitaminų C, B, PP ir E. Ir, suprantama, nerūkyti.

Pasitikrinkite

Kiti vyrų II-ojo tipo cukrinio diabeto simptomai:
 

  • Nuolatinis troškulys, sausumas burnoje, didesni išgeriamų skysčių kiekiai;
  • Dažnas šlapinimasis (įskaitant ir naktinį), niežulys kirkšnies srityje, lytinių organų uždegimai;
  • Pablogėjęs regėimas;
  • Šokinėjantis kraujo spaudimas;
  • Ilgai negyjančios žaizdos.


Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Gedas
2015-09-16 10:05
Ir man labai patinka tai, jog norint, kad suveiktu, nebutina gerti pagal kazkokia tvarka. Veiksminga kiekviena tab., nepriklausomai nuo to, ar anksciau esi geres ar ne. O ir ilgesnia laika dazniau vartojant poveikis nesilpsta.
Gedas
2015-09-16 10:05
Man paciam veikia iki 7val. Zinoma, tik esant stimuliacijai. Per si laikotarpi galima myletis ne viena karta. Su spedra zymiai lengviau susijaudinti ir islaikyti gera erekcija.
Gedas
2015-09-16 10:04
Dar galiu pasakyti, kad siaip is tiesu suveikia per keliolika min, bet geriau neprisivalgyti, nes po sunkaus maisto gali tekt efekto palaukti ilgiau- iki 1val.
Gedas
2015-09-16 10:04
Man taip pat geriausiai is potencija gerinanciu vaistu tiko butent spedra. Net ir turint rimtu problemu su sveikata ja galima vartoti, ko nepasakysi apie kitus pan vaistus. Geriu iprastine, dazniausiai skiriama 100mg stiprumo tab.
Lukas
2015-03-21 21:45
daugiau apie Spedrą galima pasiskaityti čia: http: //goo.gl/i5Byz0 (mokslinių tyrimų rezultatai, statistikos ir t.t.). Siūlau žvilgtelėti - tikrai daug įdomios ir naudingos info