Su šia problema susidūriau seniai. Iš pradžių ją siejau su nepatyrimu, jaunu amžiumi, paskui – su itin dideliu jauduliu, kol užmezgęs santykius su ilgalaike partnere, sunerimau, jog man kažkas negerai. Nepriklausomai nuo mylėjimosi aplinkybių ir susijaudinimo, lytinio akto metu sėkla išsiverždavo per anksti. Jaučiausi bejėgis tai suvaldyti.
Nors mano partnerė, dabar jau žmona, iš pažiūros susitaikė su tokia mūsų miegamojo kasdienybe, pradėjau skirti vis daugiau ir daugiau laiko sprendimo paieškoms. Kreiptis į gydytojus, o juolab aplinkinius, nedrįsau, todėl pasinaudojau šiuolaikinėmis technologijomis ir ėmiausi mini tyrimo per Google paiešką.
Buvau tikras, kad esu ne vienintelis, susiduriantis su šiuo „negalavimu“, tačiau nuoširdžiai nustebau sužinojęs, kad vos ne kas trečias vyras bent kartą gyvenime patyrė tai, kas man nutinka kiekvieno akto metu. Vieną po kitos skaičiau jų istorijas, taip primenančias manąją patirtį.
Dar gerai, jei moterį tenkina tokia situacija, jei jos lytinio susijaudinimo ir pasitenkinimo ritmas sutampa su partnerio. O kas, jeigu ne?
Pirmas žingsnis – sveikatos pasitikrinimas
Aiškumo dėlei vertėtų pasakyti, kad pernelyg ankstyva ejakuliacija laikoma tada, kai sėkla išsiveržia greičiau nei per minutę nuo varpos įstūmimo į makštį. Pasitaiko atvejų, kai ir to nespėjama padaryt.
Kai taip atsitinka dėl objektyvių priežasčių – pernelyg didelio susijaudinimo, mylėjimosi po ilgos pertraukos, papildomo adrenalino dėl netikėtos vietos, pojūčio, kad bet kurią akimirką gali būti užtiktas – niekas sau nekvaršina galvos dėl lytinio akto trukmės. Bet kai aktas netrunka nei minutės ir taip diena iš dienos, – ne juokais sunerimsti.
Benaršydamas po interneto vandenyną, suklusau perskaitęs, kad pagreitėjusią ejakuliaciją gali lemti lėtinės ligos. Jei skundžiatės šlapimo takų uždegimu, cukriniu diabetu, neurologiniais ir kai kuriais kitais negalavimais, tai gali atsiliepti ir vyriškojo pasididžiavimo veiklai.
Todėl ilgai nelaukęs nusprendžiau pasitikrinti sveikatą. Kadangi visai netryškau noru nurodyti tikrąją savo apsilankymo priežastį, gydytojams sakydavau esą nusprendžiau sveikatą pasitikrinti profilaktiškai.
Sulaukiau ne vieno padrąsinimo ir palaikymo, nes pas mus tokie apsilankymai vis dar išimtis. Ir nereikėjo tam skirti visos savaitės. Keli kabinetai, keli tyrimai ir jautiesi nuveikęs šį bei tą naudingo savo paties labui.
Tačiau grįžkime prie mano tyrimų. Tiksliau, jų rezultatų. Nė vienas neparodė jokių neįprastų sveikatos pakitimų. Pasak gydytojų, aš – visiškai sveikas. Tai kame gi priežastis?
Gamtos išdaigos
Įdomiausia, kad atsakymą radau toje pačioje poliklinikoje. Belūkuriuodamas tyrimo rezultatų, varčiau įvairią medicininę dalomąją medžiagą. Kadangi buvo ankstyvas pavasaris, nemažai medžiagos buvo skirta imunitetui stiprinti, peršalimo simptomams įveikti, įvairiems tyrimams reklamuoti. Visoje šitoje krūvoje radau ir informatyvų lankstinuką apie savo „ negalavimą“.
Pasirodo, mano atvejis visai neišimtinis. Netgi prigimtinis, mat su manim pajuokaut, kaip ir dar su 2-5 proc. vyrų, nusprendė pati gamta. Pagreitintas sėklos išsiliejimas mums įgimtas. Ir tai jokia ne naujiena. Taip vyksta nuo pat Ievos ir Adomo laikų.
Beje, dar ne taip seniai šiuo klausimu vyrai kreipdavosi pas įvairaus plauko žolininkes ir užkalbėtojas. Dažniausiai priešlaikinė ejakuliacija gydoma apsilankymais pas psichologus, psichoterapeutus, taikomos įvairios priešlaikinio sėklos išsiliejimo stabdymo technikos bei seksoterapijos metodikos.
Tačiau visi tyrimai parodė, kad jei priešlaikinė ejakuliacija yra biologiškai užkoduota vyro genuose, tokios terapijos čia nedaug gali padėti. Mat priešlaikinę ejakuliaciją nulemia tam tikros medžiagos centrinėje nervų sistemoje.
Kas juokingiausia, nuo šio negalavimo kenčia ne tik žmonės. Priešlaikinė ejakuliacija būdinga ir gyvūnams: pelėms, drambliams, kitiems keturkojams.
Tačiau gera žinia ta, kad skirtingai nuo jų mes žinom, kaip išties veiksmingai apeiti šias gamtos išdaigas. Vieniems tai pavyksta trupesniam laikui, kitiems – ilgesniam. Svarbiausia, kad sprendimas atrastas.
„Stebuklinga“ piliulė egzistuoja?
Norit tikėkit, norit ne, galimas sprendimas – paprasčiausia trumpalaikio poveikio piliulė. Prisipažinsiu, iš pradžių sureagavau skeptiškai, mat mano „problema“ atrodė per sudėtinga tokiam lengvam sprendimui. Jei egzistuoja paprastai vartojamas ir ejakuliacijos procesą padedantis suvaldyti vaistas, kodėl tiek daug vyrų dar nieko apie jį negirdėjo ir nesikreipia į gydytojus?
Dar labiau nustebau, kai sužinojau, kaip jis buvo atrastas. Pasirodo, priešlaikinę ejakuliaciją pristabdanti piliulė turi daug bendro su antidepresantais. Skamba kiek įtartinai? Tačiau jau senokai pastebėta, jog antidepresantus geriančių vyrų laikas iki ejakuliacijos pailgėja.
Nenuostabu, kad būta atvejų, kai piktnaudžiauta šiomis žiniomis, antidepresantus naudojant ne pagal paskirtį. Taip galima nuo vilko ir ant meškos užšokti, nes jie pasižymi ne tik ilgalaikiu, bet ir galimu nepageidaujamu poveikiu.
Visgi ieškant vis veiksmingesnių antidepresantų, buvo atrastas minėtasis preparatas. Jo privalumai – veikia trumpai ir greitai pasišalina iš organizmo. Gydyti depresijai netinka, tačiaudar ir kaip praverčia sprendžiant man rūpimą klausimą. Be to, nustojus vartoti, nutraukimo simptomų beveik nestebėta.
Tai galiu patvirtinti ir pats – šį vaistą vartoju jau apie pusę metų, tačiau jokiais neįprastais emociniais ar reakcijos sutrikimais nesiskundžiu.
Kadangi mano seksualinis gyvenimas gana nusistovėjęs, šį preparatą pagal gydytojo rekomendacijas vartoju 1-3 val. prieš lytinius santykius ir gerokai ramesne galva inicijuoju lytinius santykius.
Įvertindamas kiek laiko sugaišau nieko nedarydamas, nuoširdžiai patariu kreiptis į gydytojus. Jei sprendimas išties egzistuoja, kam kankintis?
Be to, kad ir kiek mano žmona tvirtintų, jog mano „operatyvumas“ jai netrukdo, atvirai galiu pasakyti: pradėjus vartoti vaistus mūsų santykiai įgavo antrąjį kvėpavimą. Nepakartojama jausti, kad gali kontroliuoti savo lytinį aktą ir tik tu pats sprendi, kada jis turi pasibaigti.
Užsakymo nr. 4551
2015-07-25 13:51