Pica - vaistas nuo prostatos vėžio?

Pasirodo, kai kuriais atvejais picos valgymas gali būti netgi naudingas jūsų sveikatai, įsitikinę mokslininkai iš Los Andželo ir Niujorko universiteto. Tiesa, labai svarbi viena sąlyga: šio patiekalo sudėtyje turi būti raudonėlių.

Pica dar niekada nebuvo įtraukta į sveiko maisto kategoriją, tačiau tyrimas parodė, kad šio produkto vartojimas vis dėlto gali išeiti į gera. Populiarus picų prieskonis raudonėlis gali pasitarnauti kaip puiki kovos su prostatos vėžiu priemonė. Jeigu raudonėlių pagrindu bus sukurtas vaistas, greičiausiai jis sukels daug mažiau pašalinių poveikių, negu visos kitos iki šiol egzistavusios auglių gydymo priemonės.


Amerikos mokslininkai atkreipė dėmesį į raudonėliuose esantį junginį, vadinamą karvakoliu. Užteko įdėti šios medžiagos į mėgintuvėlį su prostatos vėžio ląstelėmis, ir jos išmirė. Tyrimai parodė, kad vienas iš populiarių picos prieskonių priverčia auglį susinaikinti.

Vis dėlto sergantiesiems neverta skubėti gydytis pica. Mokslininkai mano, kad mūsų organizmas raudonėlius ir minėtąjį karvakolį suvirškina greičiau, negu jie pradeda veikti, todėl reikės sukurti specialius vaistus karvakolio pagrindu. Vis dėlto negalima atmesti galimybės, kad pica iš tiesų padės kovoti su šia liga. Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad šio produkto vartojimas mažina auglių išsivystymo tikimybę, tačiau manyta, kad tokį poveikį sukelia padaže esantis likopenas. Dabar galima spėti, kad už tai reikėtų dėkoti raudonėliams.

» Rašyti komentarą