Ar vyrams būna “kritinės” dienos?

Žmogų valdo hormonai. To nenuneigsime, taigi su tuo teks susitaikyti. Sveikata ir sveikatos sutrikimai, stiprybė ir silpnumas, ramybė ir agresija – viskas priklauso nuo hormonų lygio organizme. Apie tai, kad moterys išgyvena “kritines dienas” visi esame girdėję, o kaip su vyrais?

Pasirodo, kad vyriško hormono testosterono gamyba vyksta ne cikliškai, o gaminasi nuolatos, todėl jei vyksta kokie nors pakitimai, pavyzdžiui testosterono kiekis mažėja, tai vyksta palaipsniui ir trunka kelis mėnesius ar metus. Žinoma, testosterono mažėjimas paveikia vyro charakterį ir savijautą, tačiau priešingai nei moterims, šie pasikeitimai trunka ne kelias dienas, nes hormonų kiekis staiga neatsistato. Kitais žodžiais tariant, vyrus gali ištikti “vienas ilgai trunkantis kritinis laikotarpis”.

Testosteronas - tai hormonas, kuris “iš vyro padaro vyrą”. Testosteronas reguliuoja daugelį medžiagų apykaitos procesų, visų pirma riebalų pasiskirstymą, taip pat yra atsakingas už spermatozoidų susidarymą, erekciją, lytinį potraukį ir ejakuliaciją. Jis atsakingas ir už išorinį vyro seksualumą: plaukuotumą, raumenų masę, balso tembrą ir t.t. Svarbiausia – testosteronas suteikia vyrams pasitikėjimo savimi jausmą, drąsą, ambicijas, pomėgį rizikuoti ir t.t.

Taigi, kas atsitinka vyrams sulaukus 30 metų? Deja, bet būtent šiuo laikotarpiu prasideda nuolatinis testosterono kiekio kritimas. Jis sudaro maždaug 2 procentus per metus. Tiesa, kai kuriems vyrams testosterono mažėjimo tempai gerokai greitesni. Tą įtakoja daugybė faktorių, ypatingai nuolatiniai stresai, pomėgis pavalgyti ir per mažas fizinis aktyvumas. Būtent dėl to taip lengva vien pagal išvaizdą nustatyti, ar vyro testosterono kiekis sumažėjęs. Deja, pasikeičia ne tik išvaizda, bet ir charakteris. Vyrai tampa vis labiau irzlūs ir nervuoti, dažnai nebenori nieko daryti, kartais prasiveržia nepaaiškinama agresija dėl smulkmenų. Su laiku sofa tampa geriausiu draugu, o vyrai vis labiau užsisklendžia savyje ir mano, kad niekas jų nesupranta ir pats gyvenimas yra paprasčiausiai nenusisekęs. Taigi tas energingas ir žavus vaikinas, sulaukęs 40-50 metų, virsta visiškai kitu žmogumi.

Žinoma, taip nutinka ne visiems. Kai kurie ir sulaukę 70 gali pasigirti pakankamai geru testosterono kiekiu (žinoma, ne tokiu, kaip jaunystėje), taigi jie ir toliau išlaiko pasitikėjimą savimi, ryžtą, norą veikti ir džiaugtis gyvenimu.

Jei nenorite vieną dieną atsibusti ir suprasti, kad gyvenimas jau apsivertė aukštyn kojomis, imkitės veiksmų dabar pat.

 

  • Stenkitės kuo sveikiau maitintis
  • Būtinai sportuokite
  • Turėkite įvairių pomėgių, kurie jums teikia malonumą
  • Atkreipkite dėmesį į savo lytinį gyvenimą (vyrų sveikatai tai labai svarbu)
  • Labiau rūpinkitės savo sveikata


Visa tai – labai apibendrinti patarimai. Tačiau prisipažinkime patys sau: dažniausiai net į tokius visiems suprantamus patarimus numojame ranka, manydami, kad “mums tai negresia”. O gal vertėtų geriau pasvarstyti?
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
joe
2014-12-18 00:25
o jeigu zmogus nori sumazinti testeronu kieki?
vyras
2013-11-26 00:59
Siais laikais vyras diskreminuojamas. Ipac santokoja juolab kai moters uznugary dar tokios pat drauges teroristes.
Laima
2012-01-25 22:45
Viskas dėl to, kad vyrams mūsų visuomenėje gėda išsakyti savo jausmus. Kai tie blogi jausmai kaupiasi viduje - kažkada viskas sprogsta.
Sandra
2012-01-25 22:40
Tikra tiesa, kad vyrams toji krize atsiranda su amziumi. Pasiziurekit, kiek daug vyru prasigeria ar net nusizudo...