Jis būtinas visoms gyvybėms formoms. Tai vienas iš keturių Žemės gyvybės elementų. Žmogus be jo išgyventų maždaug 3-4 dienas. Jis sudaro mažiausiai 60 proc. suaugusio žmogaus organizmo. Jo mes gauname ir su maisto produktais, visgi – didžiąją dalį turime tiesiog išgerti.
Taip, tai vanduo – daugelio vadinamas ir gyvybės eliksyru. Na, o jei jis su natūraliais mineralais – verčių ir prasmės jį gerti dar daugiau, nes taip savo organizmą galime papildyti magniu, kalciu, sulfatais ar kt. bei palaikyti normalų pH (taip mažiname rūgštingumo problemų tikimybę).
Per dieną – mažiausiai 1,5-2 litrai
Jei negeriate pakankamai vandens kiekvieną dieną, rizikuojate patirti dehidrataciją. Įspėjamieji dehidratacijos požymiai: silpnumas, žemas kraujospūdis, galvos svaigimas, intensyvios spalvos šlapimas, džiūvanti burna.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kurios rekomendacijomis vadovaujasi mūsų šalies medikai, sako, kad per dieną sveikam žmogui vandens reikia išgerti apie 30 ml/ 1 kg. Apskaičiuoti individualų kiekį tikrai nesudėtinga. Pavyzdžiui, jei žmogus sveria 55 kg, jam kasdien reikės apie 1 litro ir 650 ml vandens.
Atrodo, kad įprotis visur su savimi turėti vandens – tapo nieko nestebinantis. Vaikai nuo mažų dienų darželiuose mokomi, kad nuolat gurkšnoti vandenį – būtina. Vandens gertuvės ar mineralinio vandens buteliukas kuprinėje, rankinėje, automobilyje – tapo ne tik madingu aksesuaru, tačiau ir įprastu vaizdu. Nuo vandens stiklinės pradėti dieną – taip pat jau nieko nestebinantis įprotis.
Viena ryškiausių sveikos gyvensenos madų – vanduo
Vanduo ne tik gaivina, tačiau ir atlieka daug vidinių funkcijų. Pirma – jis padeda pernešti maistines medžiagas ir deguonį į kūno ląsteles. Dėl to jaučiamės energingesni, galime aktyviau gyventi. Antra – jis išplauna bakterijos iš šlapimo pūslės, padeda virškinimo sistemai kokybiškai veikti. Tai bene efektyviausias būdas užkirsti kelią vidurių užkietėjimui. Būtent dėl to jis reikalingas visiems, o tiems, kam svarbi sveika gyvensena – tai neatsiejamas kasdienis įprotis. Gydytojai pataria reguliariai vartoti vandenį ir tam, kad normalizuotume kraujospūdį, stabilizuotume širdies veiklą. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms.
Jei kasdien mankštinatės, jums taip pat svarbu gerti pakankamai skysčių. Remiantis Amerikos sporto medicinos koledžo nurodymais ir rekomendacijomis, skysčius būtina vartoti prieš fizinę veiklą bei jos metu.
Vanduo – tai ir graži, sveika oda. Jei kasdien geriate pakankamai skysčių, oda atrodo daug elastingesnė, sveikesnė, gyvybingesnė. Odos išsausėjimas itin jaučiamas, kai šaltuoju sezono laikotarpiu šildome namus. Visgi, su sausėjimu reikėtų kovoti ne tik drėkinant patalpas, tačiau ir geriant daug vandens.
Vanduo gali ne tik gaivinti, tačiau ir suteikti papildomos naudos
Tegul jūsų energinga ir sėkminga diena prasideda nuo vandens stiklinės. Visada po ranka turėkite natūralaus mineralinio vandens buteliuką: automobilyje, darbe, sporto krepšyje. Nepamirškite, kad geri įpročiai formuojami nuo vaikystės, todėl tegul vaikai visada turi galimybę atsigerti.
Vandens galima gauti ir su tam tikru maistu. Pavyzdžiui, labai dideli kiekiai vandens (nuo 90 iki 99 proc.) yra šiuose produktuose: braškėse, arbūzuose, salotose, kopūstuose, salieruose, špinatuose. Šiek tiek mažiau (nuo 90 iki 80 proc.): obuoliuose, vynuogėse, apelsinuose, morkose, kriaušėse, virtuose brokoliuose ar žiediniuose kopūstuose.
Natūralus mineralinis vanduo, toks kaip TICHĖ, pasižymi ne tik mineralais (TICHĖ turi 1378 mg/l mineralų – magnio, kalcio, natrio, chloro, kalio, fluoro, ličio, bromo bei hidrokarbonatų) ir tuo, kad yra išgaunamas iš 689 metrų gylio gręžinio be jokio sąlyčio su aplinka, bet ir savo maloniu, gaiviu skoniu. Tai vanduo, kurį galima gerti kiekvieną dieną – jis skirtas papildyti pilnavertę, sveiką, subalansuotą mitybą.
Rytų šalių išmintis sako, kad daugiau nei 90 proc. žmones kamuojančių negalavimų atsiranda būtent dėl to, kad per mažai geriame vandens. Taigi, jau šiandien rytą pradėkite nuo kelių stiklinių vandens, ant darbo stalo pasistatykite vandens, natūraliai papildyto mineralais, ir nepamirškite nuolat jį gerti: prieš valgį, fiziškai aktyviai judant, ryte ir vakare.