Kaip pasidaryti priemonę gražesniam įdegiui?

Vasara įpusėjo. Ar jūsų oda yra pakankamai apsaugota? Buvimas gryname ore, žinoma, malonus, tačiau gali padovanoti ne tik gražų įdegį, bet ir daugybę odos problemų.

Specializuotose parduotuvėse ir prekybos centruose šiuo metu galima įsigyti pačių įvairiausių apsauginių kremų nuo saulės ir deginimuisi skirtų aliejų. Išsirinkti sunku, tam galima sugaišti labai daug laiko. Kartais paprasčiau tokią priemonę pasigaminti patiems.


Iš pradžių turėtumėte pasirinkti aliejų, kuris sudarys jūsų priemonės pagrindą. Jis saugos odą nuo išsausėjimo ir žalingų saulės spindulių. Idealiai šiam reikalui tinka alyvuogių aliejus – jis pasižymi maloniu kvapu ir gausybe naudingųjų medžiagų. Kad jis geriau saugotų nuo nudegimų ir padėtų gražiau įdegti, įlašinkite keletą lašų jodo tinktūros. Jeigu norite dar stipresnio įdegio, įmaišykite morkų sulčių – jos traukia saulės spindulius, tačiau tuo pačiu metu ir apsaugo nuo jų (bet nepadauginkite, antraip galite nudegti). Labai gerai išmaišykite komponentus ir tepkite ant odos (po maudynių būtina pakartoti). Priemonę reikia labai gerai įtrinti. Jeigu ant odos liko aliejaus sluoksnis, vadinasi, jo naudojate per daug.

Ne ką prasčiau tinka ir kokosų, saulėgrąžų, migdolų, alavijų, eukaliptų aliejus, žalioji arbata ir vaisių ekstraktai. Kai kuriais atvejais patartina praturtinti gaminamą priemonę vitaminais E, C, A.

Didžiausias tokio deginimuisi skirto aliejaus privalumas yra tas, kad jis puikiai drėkina odą ir yra visiškai natūralus, o trūkumas – palyginti nedidelis apsaugos nuo saulės lygis (SPF 4), tad labai šviesios odos dailiosios lyties atstovėms geriau rinktis pirktines priemones su geresne apsauga.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ausra
2013-01-03 14:29
tamsta Margarite, siūlyčiau pasitikrinti savo žinias
margarita
2012-08-29 19:26
to vilijai
tamsta esate neteisi, naturalus aliejus odod poru ntikrai neuzkemsa, sia savybe pasizymi mineraliniai aliejai, kurie odos pavirsiuje sudaro nelaidzia plevele
vilija
2012-07-26 18:57
del aliejaus ant saules nesutikciau,kadangi ant saules ir taip karsta,ir aliejus uzkemsa poras,del to gali atrasti spuogeliu,nes ant saules prakaituojam...siulyciau y drekinamajy krema ylasinti jodo,arba morku sulciu,alyvuogiu aliejumi gali pasitepti jau po saules voniu
pasakecia
2012-07-16 10:51
butinai isbandysiu