Ką daryti, jeigu šerpetoja veido oda?

Veido oda – tai jūsų sveikatos veidrodis, todėl pries pradedant kovoti su šerpetojimu, reikėtų susidoroti su jo priežastimi. Tiesa ta, kad šerpetoja dažniausiai sausa oda, tačiau ši problema gali pasireikšti ir kitiems odos tipams.

Kokios gali būti šerpetojančios veido odos priežastys?

Kodėl šerpetoja oda? Priežasčių gali būti ne viena ir ne dvi. Jeigu rūpinatės savo grožiu pakankamai, tikėtina, kad organizmas tokiu būdu leidžia jums suprasti, kad kovoja su kažkokia liga.

Nuolatinis niežulys, šerpetojanti oda ne tik ant veido, bet ir kitose vietose, rausva uždegimą signalizuojanti spalva... Pažįstama? Jeigu visa tai nepraeina daugiau kaip mėnesį, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją. Tikėtina, kad jums trūksta vitaminų (tačiau kokių – reikės atlikti tyrimus), arba kuo nors sergate.

Odos sausumas gali pasireikšti dėl alerginės reakcijos į kokią nors jūsų naudojamą priemonę. Tokiu atveju reikėtų pasikonsultuoti su alergologu ir dermatologu.

Ir, žinoma, netinkama odos priežiūra. Jeigu priežastis tik tokia, viską nesunku pakeisti – viena kita kaukė dažniausiai padeda susidoroti su šia problema, nors kartais reikia ir kelių savaičių trukmės gydymo kurso.


Kaip kovoti su šerpetojimu?

Galima duoti keletą patarimų šia tema: visų pirma, pasirūpinkite odos drėkinimu. Drėkinamąją priemonę reikėtų rinktis itin atidžiai – jums reikia ne maitinamojo, o drėkinamojo poveikio. Geriausiai šiam reikalui tinka vaikiški kremai ir alyvuogių aliejaus kompresai.

Prieš tepant kremą, reikėtų pašalinti suragėjusį ląstelių sluoksnį – taip oda sugers daugiau kremo ir bus geriau drėkinama. Jeigu nusprendėte naudoti alyvuogių aliejų, likučius po 10–20 minučių reikėtų pašalinti vatos tamponėliu. Jeigu viską padarysite tinkamai, pamatysite, kad veido odos būklė taps pastebimai geresnė jau po pirmos procedūros.

Gydymo laikotarpiu patartina atsisakyti kai kurių higieninių priemonių, sausinančių odą. Tai gali būti tonikai ir losjonai su spiritu, muilas ir prausimosi gelis. Visas drėkinamąsias priemones geriausia pirkti vaistinėje, pasikonsultavus su specialistu.

Atminkite, kad šerpetojančią odą drėkinti būtina – nepabloginkite padėties dar labiau. Atsisakykite karštų vonių (bent jau kol pagerės odos būklė, arba maudykitės ne dažniau kaip du kartus per savaitę).

Kaskart po maudynių reikėtų pasitepti kremu arba pasidaryti kompresą. Kol oda šerpetoja, galite laikytis hipoalerginės dietos (tačiau tai nėra būtina).

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Virginija
2021-11-02 20:12
Ką galėtumėm patarti.
Viola
2019-10-09 02:33
Pavartojus vitamina D (daktarė rekkmendavo), veida išbėrė, veliau oda ėmė serpetoti. Dabar vargstu ir ieškau info, kaip su tom pasekmėm kovoti.
Ada
2019-05-22 13:24
Straipsnis teisingas, nieko nebuna is isores ko nera viduje, tai isties gali buti signalai, vanduo yra tik higiena.
As asmeniskai vartoju nuolat omega 3 rugstis, vit, d.
Esu isbandziusi vitaminus Evelle, po keliu menesiu tikrai oda jau buvo nebe tokia sausa.
Atsakymas
2018-01-29 01:21
Straipsnis nesąmoninnas. Kokios dar ligos?
90% priežasčių, tai blogas kietas vanduo, kuriame daug kalkių, daug geležies, kas gadina odą.