Soda ir grožio receptai

Vargu ar atsirastų daug moterų, kurios savo virtuvės spintelėje neturėtų sodos. Ji puikiai tinka kepiniams ir buitinėms reikmėms (pavyzdžiui, stalo įrankių šveitimui), tačiau tik nedaugelis žino, kad tai ir puiki kosmetikos priemonė. Siūlome keletą nesudėtingų receptukų. Išmėgink!

Sodą galima naudoti kaip švelnų šveitiklį – ji gerai nuvalo senas ląsteles. Tiesiog įmaišyk šiek tiek jos miltelių į savo įprastą pienelį arba prausimosi gelį (gali tai daryti tiesiog savo delnuose). Išeis švelnus šveitiklis. Įpilk truputėlį vandens, paplak, kad susidarytų putos, ir užtepk ant veido švelniais judesiais. Keletą minučių pamasažuok, tada nusiprausk vėsiu vandeniu. Oda taps lygi ir švelni. Kadangi soda pasižymi minkštinamosiomis ir slopinančiomis uždegimus savybėmis, toks šveitiklis ypač tinka jautriai ir linkusiai į sudirgimus odai.

Jeigu tavo veido oda kelia problemų, įmaišyk į kaukę šiek tiek sodos. Štai pavyzdys: sumaišyk 2 valgomuosius šaukštus miltų su 1 arbatiniu šaukšteliu sodos. Įpilk vandens ir išmaišyk (turi išeiti vienalytė košytė). Užtepk kaukę lengvais sukamaisiais judesiais ant nuvalytos odos ir palaikyk maždaug 10–15 minučių, tada suvilgyk vatos tamponą šiltame vandenyje ir nuvalyk juo kaukę. Procedūrą reikėtų atlikti kartą per savaitę.

Soda efektyviai gydo įvairius spuogelius. Jos tirpalas šiek tiek sausina odą, slopina uždegimus ir mažina sudirgimus. Ant atskirų didelių spuogų galima užtepti šiek tiek košelės iš sodos ir vandens, palikti kelioms valandoms.


Soda puikiai pašalina plaukų riebalų perteklių ir įvairių kosmetinių produktų (pavyzdžiui, lako, gelio, kaukių pertekliaus) likučius. Sumaišyk įprastinį šampūną su soda (santykiu 4:1), išplauk galvą, kaip visada. Plaukai taps labai minkšti ir blizgūs.

Ši beveik kiekvienos dailiosios lyties atstovės virtuvėje esanti priemonė neretai naudojama dantų balinimui. Valant dantis teriekia sumaišyti pastą ir truputį sodos. Toks švelnus „šveitiklis“ pašalina dantų dėmes ir nepažeidžia emalio (tuo atveju, jeigu valysi vien soda – gali pažeisti).

Soda padeda pašalinti iš organizmo skysčių perteklių, todėl ji puikiai tinka vokų paburkimui ir maišeliams po akimis mažinti. Padaryk tirpalą (stiklinei vandens imk arbatinį šaukštelį sodos), suvilgyk jame du vatos diskelius, truputį nuspausk ir palaikyk ant vokų/po akimis 10–15 minučių.

Vonia su soda. Pasidaryk gydomąjį vonios mišinį: 2 šaukštai sodos, 2 šaukštai druskos ir keli lašai bet kokio mėgstamo eterinio aliejaus. Visus komponentus reikia išmaišyti ir laikyti stiklainyje. Voniai užteks vieno šaukšto šio mišinio. Tai padės nuraminti tavo nervų sistemą, o odą padarys lygią ir stangrią. Be to, po tokios vonios celiulitas tampa mažiau pastebimas.

Vandeniniu sodos tirpalu galėsi nuvalyti nuo savo teptukų, kempinėlių ir kitų aksesuarų senos kosmetikos ir purvo likučius. Kitaip nei muilas, jis nepaliks apnašų, nesulipins kempinėlių ir teptukų paviršiaus – netgi atvirkščiai. Tokiu tirpalu galima valyti šukas ir šepečius. Tiesiog pamirkyk koncentruotame sodos tirpale šepetį ar šukas 3–4 valandas, o tada nuplauk po vandens srove.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
ruta
2013-08-23 00:11
Gal ir neblogi receptai
Janina
2013-03-07 16:12
Man soda geriau tinka kepiniams už kepimo miltelius. Geriau iškelia tešlą.
mecislovas v
2012-10-27 11:30
negalima odos gydyti soda-oda yra silpnai rūgštinė ir jai gydyti tinka obuolių actas,nei soda. Soda yra šarmas kaip ir visi muilo produktai,todėl po dušo,po vonios ir/ar pirties procedūrų reikėtų odą parūgštinti rugštimi-obuolių acto ar citrinos rūšties ir vandens skiediniu..Žinoma,jei į tokį rūgšties mišinį pridėti ero aliejaus,žolyčių nuoviro-tai būtų idealu...
agne
2012-04-25 17:37
visiska nesamine tempti ant veido sodos ir miltu!! visa veida ismete plememis.. ir veidas kaista...
manta
2012-03-12 17:18
Mano veido oda riebi, turiu daug spuogelių. Sodos tirpalas tikrai padeda, tik žiemos metu reikia atsargiau, nes sausina ir taip išsausėjusią odą