Odos sausumas: problemos priežastys ir sprendimo būdai

Niekam nėra paslaptis, kad mes dažniausiai labiau rūpinamės viena ar keliomis kūno dalimis, o ne visu kūnu apskritai. O juk odos sausumas sukelia diskomfortą ir begalę nemalonių pojūčių... Laimei, šią problemą galima nesunkiai įveikti – tereikia žinoti keletą svarbių dalykų ir rasti sau laiko.

Oda saugo organizmą nuo aplinkos poveikio – tai išorinis mūsų dangalas, užkertantis kelią daugelio neigiamų veiksnių įtakai ir atliekantis keletą labai svarbių funkcijų – termoreguliacinę, apsauginę, receptorinę, imuninę, endokrininę ir metabolinę.

Jeigu lygintume viso kūno ir veido odą, pamatytume, kad ji skiriasi. Riebalinių liaukų ant kūno yra daug mažiau, todėl iškyla didesnė išsausėjimo rizika, kūnas greičiau sensta, nes ląstelių regeneraciniai procesai yra lėtesni.

Odos sausumui daro įtaką ir ekologija. Su šia problema susiduria ne tik daugelis suaugusiųjų, bet ir visai mažų vaikų. Taip gali nutikti dėl sutrikusios riebalinių liaukų veiklos – kitaip tariant, jos išskiria per mažai riebalų, vadinasi, odai trūksta drėgmės, atsiranda raukšlyčių, prasideda šerpetojimas. Sausa oda atrodo pertempta, padengta smulkių raukšlių tinkleliu, neretai parausta, jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius. Kaltos gali būti ir blogai parinktos kosmetikos priemonės. Jeigu jūsų oda sausa, nevenkite riebesnių kremų – ji turi gauti tiek drėgmės, tiek riebalų. Neriebūs drėkinamieji kremai ne tik greitai susigeria, bet taip pat greitai ir išgaruoja.


Venkite dažnų maudynių po dušu, plaukiojimo chloruotame vandenyje. Dėl chloro poveikio apsauginės medžiagos  išsiplauna, tad oda labai sudirgsta ir parausta. Atsisakykite saunos, soliariumo ir pirties – šių procedūrų metu oda netenka labai daug drėgmės.

Stenkitės naudoti ne paprastą, o specialų švelnų muilą, kuris nesausins jūsų odos. Einant į lauką, į saulę, būtina pasitepti apsauginiu arba maitinamuoju kremu, nes veikdami kūną saulės spinduliai suardo svarbius ląstelių elementus.

Tikėtina, kad jums paprasčiausiai trūksta vitaminų A ir E, todėl pasistenkite į savo racioną įtraukti daugiau šių vitaminų turinčių produktų (arba blogiausiu atveju įsigykite papildų).

Nepamirškite reguliariai mankštintis – fiziniai pratimai gerina kraujotaką, o tai padeda išsaugoti odos grožį ir jaunystę.

Mūsų laikais galima įsigyti pačių įvairiausių kūno priežiūros priemonių, kurios padės įveikti odos sausumą – tereikia išsirinkti sau tinkamą. Ir atminkite – kuo anksčiau pradėsite savimi rūpintis, tuo geresni bus rezultatai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
xs
2012-05-07 15:48
mano oda riebi, bet labai sauseja plotais. nezinau ka ir daryti