Rozmarinų aliejus visam kūnui

Nuo didžiulio eterių aliejų pasirinkimo gali apsisukti galva. Jie labai naudingi, tik, deja, gana brangūs... Visa laimė, kad jų daug ir nereikia – pakanka vos kelių lašų į kaukes, kremus ar aromatines lempas. Vienas iš labiausiai vertinamų – rozmarinų eterinis aliejus.

Kodėl jis toks populiarus? Atsakyti nesudėtinga: dėl daugybės panaudojimo galimybių. Jis turi antiseptinių, nuskausminamųjų ir stimuliuojamųjų savybių, be to, tinka daugeliui – ypač sergantiems bronchine astma, įvairiomis peršalimo ligomis, tiems kurie kenčia galvos ar menstruacijų, stuburo, sąnarių, raumenų skausmus.


Aliejus reguliuoja žarnyno veiklą, stimuliuoja tulžies išsiskyrimą, tirpina akmenis, gerina atmintį, kraujotaką, stiprina širdį, padeda susikaupti, efektyviai mažina protinį nuovargį.

Tai puiki įvairių kosmetinių priemonių sudedamoji dalis: stimuliuoja plaukų augimą, šalina pleiskanas, normalizuoja galvos odos riebalų išsiskyrimą.

Rozmarinai ne be reikalo buvo mėgstami senovės Graikijoje, Renesanso epochoje. Nebus jie pamiršti ir dabar. Kaip ir kokiais kiekiais naudoti jų eterinį aliejų, paprastai būna nurodyta ant pakuotės, tad čia pateikiame tik kelis receptus:

 

  • Jei slenka plaukai, į 20 mililitrų migdolų aliejaus įlašinkite 5 lašus eterinio aliejaus, įmasažuokite ir po 20 minučių nuplaukite.
  • Nuo strijų: 8–12 lašų eterinio aliejaus įlašinkite į bet kokį aliejinį pagrindą ir masažuokite problemiškas vietas.
  • Sausiems plaukams ir pleiskanotai odai: 1 šaukštas jojobos aliejaus ir 3 lašai rozmarinų. Sudrėkintus plaukus ištepkite mišiniu, nuplaukite po 15–30 minučių.
  • Sėdmenų stangrinimui: į kaukės pagrindą įpilkite 2 šaukštus svarainių arba žaliųjų obuolių sulčių, 1 arbatinį šaukštelį vynuogių kauliukų aliejaus, įlašinkite 1–3 lašus eterinio rozmarinų aliejaus. Užtepkite ant odos ir laikykite 10–20 minučių.
  • Kaukė kūnui su jūros dumbliais: reikės 1 kiaušinio trynio, 200 gramų džiovintų jūros dumblių miltelių, 5 lašų eterinio citrinų aliejaus, 5 lašų eterinio rozmarinų aliejaus, šaltinio vandens. Trynį šiek tiek paplakite, įlašinkite eterinių aliejų. Atskirame puodelyje užpilkite sausus dumblius nedideliu kiekiu šaltinio vandens ir išmaišykite, kad susidarytų vienalytė masė, sumaišykite ją su tryniu. Ištepkite odą ir palikite 30 minučių, po to nuplaukite šiltu vandeniu.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
ro
2013-01-15 20:04
Citrinzoles levandos,greifurto ir rozmarino aromatiniu alieju derinys yra begalo megiamas ne tik moteru,bet ir vyru.Bazinis aliejus tinkamiausias jojobos ir migdolu...Sis derinys vadinamas kaip regeneruojantis.
To nk
2012-05-12 18:41
Mano supratimu tai turetu buti jusu megiamas aliejus, tarkim jojobos, migdolu...
nk
2012-01-30 18:12
•Nuo strijų: 8–12 lašų eterinio aliejaus įlašinkite į bet kokį aliejinį pagrindą ir masažuokite problemiškas vietas.
Apie koki aliejini pagrinda cia kalbame? Ar tinka sumaisyti su levandu eteriniu aliejumi?