Senėjimo procesas yra individualūs mūsų organizmo ir atskirų jo dalių fiziologiniai bei biologiniai pokyčiai. Sulaukus keturiasdešimties, ima skambėti pirmieji „varpai“, primenantys, kad organizmas neina jaunyn. Ir tai toli gražu ne vien nepageidaujamos raukšlelės. Jeigu įsiklausysite į organizmo siunčiamus signalus įdėmiau, galėsite dar ilgai išsaugoti ir puikią išvaizdą, ir nė kiek ne prastesnę savijautą.
Pirmas signalas: kraujo spaudimo šokinėjimas
Net jeigu nieko panašaus ir nejaučiate, būkite atsargios ir neapsigaukite – juk tik pusė žmonių jaučia, kada pakyla jų kraujospūdis. Žmogus, pripratęs prie intensyvaus darbo, įpratęs atkakliai lipti karjeros laiptais, labai dažnai tiesiog nekreipia dėmesio į galvos skausmus, nervingumą, dirglumą, sumažėjusį darbingumą – juk visą kaltę suversti elementariam nuovargiui yra daug paprasčiau. Taip prarandama daug brangaus laiko, o liga įsisenėja ir kaupia jėgas.
Yra žinoma, kad dėl hipertonijos dažniausiai nukenčia vadinamieji A tipo žmonės – atsakingi, sąžiningi, giliai imantys į širdį kiekvieną nesėkmę – tiek tai, kad kažkas nutiko draugui ar kaimynui, tiek savo asmeninę tragediją. Jie neretai užima vadovo postą ir visada siekia, kad pasaulis taptų geresnis, negu yra. B tipo atstovai yra tarytum jų priešingybės. Jie plaukia pasroviui. Pakeiskite savo požiūrį į gyvenimą, ir pamatysite, kad hipertonija jus paliks ir atsitrauks.
Jeigu jūs dirbate, stenkitės niekada tą pačią dieną neužsikrauti dviejų labai svarbių darbų. Nereikia planuoti svarbaus susitikimo, likus dviems valandoms iki vizito pas gydytoją arba vadovų susirinkimo. Anglai turi posakį: „Niekada nedaryk visko, ką gali“. Imkite iš jų pavyzdį ir stenkitės nesukti sau galvos.
Jeigu vėluojate į konferenciją arba prezentaciją, o autobuso nėra, arba matote, kad susidarė didelis kamštis, tiesiog užduokite sau klausimą: o kas pasikeis, jeigu ateisite dešimčia minučių vėliau? Ar neteksite dėl to darbo? O gal jus viešai išjuoks ir pažemins? Juk ne... Greičiausiai to niekas net nepastebės, arba, kraštutiniu atveju, aplinkiniai ramiai priims jūsų atsiprašymą dėl vėlavimo. Ramus, gal netgi kartais kiek ironiškas požiūris į savo problemas – tai raktas į gyvenimą be papildomo streso, vadinasi, ir būdas kontroliuoti savo kraujo spaudimą.
Nereikia stengtis būti „pačia pačiausia“. Idealo siekis, žinoma, pagirtinas, tačiau atima per daug jėgų – tiek emocinių, tiek fizinių. Vienu metu tapti ir puikia šeimininke, ir mama, ir žmona, ir nuotaka, ir darbuotoja mažai kas įstengia. Atsisakykite šio tikslo, ir gyventi jums taps daug paprasčiau. Beje, sektis jums pradės geriau, nes nustosite nervintis.
Antras signalas: nuovargis pirmadieniais
Prasideda nauja savaitė, prieš akis – daugybė įvairių darbų ir reikalų, o jūs neturite visam tam jėgų... Anksčiau taip nebuvo – jūs savaitgalį galėjote eiti skalbti, tvarkytis arba dalyvauti renginiuose, o pirmadieniais atrodyti žvali . Deja, bėgant metams, energijos resursai senka. Išvada paprasta: nereikia kankinti organizmo. Praleiskite savaitgalį taip, kad jis būtų naudingas jūsų sveikatai. Jeigu neturite galimybės porą dienų pabūti gryname ore, o apsilankymai sporto klube atrodo per brangūs, pasilepinkite namuose.
Išsimaudykite vonioje su jūros druska ir jūros dumbliais. Galima naudoti koncentruotus jūros dumblius – juose daug gyvybiškai svarbių amino rūgščių ir mikroelementų, greitai ir lengvai prasiskverbiančių per odą. Jie suaktyvina imunitetą, organizmo nervinį ir endokrininį potencialą. Kad poveikis būtų geresnis, po vonios galima sausą odą patepti geliu su raudonųjų arba rudųjų dublių ekstraktu.
Aktyviųjų komponentų efektyvumas priklausys nuo vandens temperatūros. 38–39 laipsnių temperatūroje amino rūgštys, atsakingos už riebalų utilizavimą, pradeda kovoti su celiulitu. Vėsi vonia (34 laipsnių) sustiprins periferinę kraujotaką ir padės, jeigu kraujo spaudimas per žemas, kenčiate dėl distonijos (vienas iš jos požymių ir yra nuolatinis energijos trūkumas).
Naudokite eterinius aliejus. Atsibusti ir pasijusti žvalesnėms jums padės stimuliuojamoji vonia su pušų, pipirmėčių ir rozmarinų aliejais. Po nemiegotos nakties įlašinkite į vandenį vaistinių levandų, magnolijų, rožių, ramunėlių aliejų – jie itin pravers tais atvejais, kai jūsų nervų sistema pasiekia kritinę ribą. Anticeliulitiniu poveikiu pasižymi kedrų, pipirmėčių, kardamonų ir kadagio uogų aliejai.
Kad atsipalaiduoti būtų dar paprasčiau, sukurkite vonios kambaryje malonią atmosferą: uždekite žvakučių, įsijunkite ramią ir malonią muziką. Po vandens procedūrų susisupkite į medvilninį chalatą ir pailsėkite dar 20–30 minučių. Išgerkite puodelį žolelių arbatos, ir jūs pajusite, kad pailsėjote, esate kupina jėgų pradėti naują savaitę.
Trečias signalas: hormonų svyravimai
Priežastis gali būti labai paprasta ir banali – kai kurių mikroelementų trūkumas. Tai labai greitai atsiliepia lytinei funkcijai, menstruacijų ciklui, seksualumui, daugeliui sistemų ir organų, pavyzdžiui, kasos darbui.
Sulaukus 35 metų, moters reproduktyvumas mažėja. Sustabdyti ar bent sulėtinti vidinį biologinį laikrodį neįmanoma, tačiau pristabdyti hormonio senėjimo tempus – visai realu. Juk hormoninį senėjimą pastebimai pagreitina stresas ir tabako dūmai.
Tabako dūmai neigiamai veikia kraujotaką, todėl patartina atsikratyti šio žalingo įpročio. Labai aktyvus antioksidantų kompleksas, saugantis nuo tabako dūmų ir kitokio kenksmingo aplinkos poveikio, aptinkamas ginkmedžių lapuose. Jis neleidžia laisviesiems radikalams naikinti nervų ląstelių membranose esančių riebalų. Labai rekomenduotina pagerti arba ginkmedžių arbatos, arba nusipirkti vaistinėje didesnės šio augalo koncentracijos preparatą.
Pasistenkite, kad jūsų organizmui netrūktų cinko ir seleno – jie labai svarbūs jūsų reprodukcijos sistemos veiklai. Daug cinko yra austrėse, tačiau mūsų racione šis delikatesas yra gana retas, todėl galima išsiversti su daigintais kviečiais, kviečių gemalais, mėlynėmis, moliūgų sėklomis ir avižiniais dribsniais. Seleno rasite kokosuose ir pistacijose, taip pat – kiaulių taukuose ir česnakuose. Blogiausiu atveju visada galima įsigyti atitinkamų preparatų.
Kaip sulėtinti hormoninį senėjimą: patarimai toms, kam per 40
» Rašyti komentarą