Odos problemos šildymo sezono metu: kaip jų išvengti?

Pripažinkime: mums patinka sėdėti jaukioje prišildytoje patalpoje. Gaila tik, kad tuo visiškai nesidžiaugia mūsų oda – juk sausas šildomų patalpų oras „ištraukia“ drėgmę iš giliausių odos sluoksnių. Prisidėjus vėjui ir šalčiui, prarandamas odą saugantis lipidų sluoksnis. Įvykus dehidratacijai, oda praranda savo elastingumą, tampa šiurkšti, pleiskanoja, ima greičiau raukšlėtis.
 
Drėgmė reikalinga, nes apsaugo odą nuo išdžiūvimo. Dėl to pavasarį daugelis skundžiasi pavargusia, papilkėjusia ir išsausėjusia oda. Kad atšilus orams nereikėtų išleisti šimtų brangioms procedūroms ir kosmetikos priemonėms, geriau nedelsti ir priemonių imtis tuojau pat.
 
Pagrindinės taisyklės

Jeigu norite, kad veido oda išliktų graži ir žiemą, būtina laikytis šių pagrindinių taisyklių.

Saugokite odą. Šilto ir šalto oro skirtumai namuose ir lauke neigiamai veikia odą. Reikėtų nebijoti apsirengti, kad būtų uždengta kuo daugiau kūno. Rankas reikėtų slėpti po pirštinėmis, kad oda netaptų šiurkšti ir nepradėtų skilinėti. Lūpas būtina palepinti balzamu ar kita intensyviai drėkinančia ir maitinančia priemone. Rekomenduojama dėvėti natūralaus pluošto drabužius, miegoti iš natūralių audinių ar vilnos pasiūtoje patalynėje. Natūralūs audiniai leidžia odai kvėpuoti ir taip padeda išsaugoti drėgmę.

Pasirinkite tinkamo riebumo veido kremą. Natūralu, kad norėdami atkurti odos drėgmę tepame ją riebesniu apsauginiu kremu. Tirštą, riebų maitinamąjį kremą su įvairiais augaliniais aliejais ir vitaminais reikia rinktis einant į lauką ir ruošiantis ten praleisti šiek tiek laiko.

Būnant namuose patariama rinktis lengvesnės konsistencijos drėkinamąjį kremą – šiltoje aplinkoje pernelyg riebūs kremai odą vargina, užspaudžia poras ir neleidžia jai kvėpuoti. Medikai pataria žiemą turėti keletą skirtingų dieninių kremų.

Žiemą geriausia paieškoti tokio maitinamojo kremo, kurio pagrindą sudaro aliejus. Tokia priemonė sukurs apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir neleis jai prarasti sukauptos drėgmės.

Kai kuriuose kremuose esantys riebalai stingsta net nedideliame šaltyje, todėl ploną veido odą dengianti riebalų plėvelė sutrūkinėja ir taip pažeidžiama odos apsauga. Gaminant modernias kosmetikos priemones naudojamas toks riebalų, aliejų ir vandens derinys, kuris žemoje temperatūroje nestingsta, nepalieka odos paviršiuje matomos aliejinės plėvelės ir neužkemša porų.

Beje, išradingai parinkti aliejų deriniai gali turėti ir tam tikrų aromaterapinių savybių, pavyzdžiui, padėti atsipalaiduoti prieš miegą.


Drėkinkite patalpų orą. Parduotuvėse siūloma daugybė prietaisų, skirtų drėkinti orą, bet paprasčiausias ir pigiausias būdas tai padaryti – namuose padėti dubenėlius su vandeniu ant šilumos šaltinių (radiatorių). Interjerui grožio dubenys nesuteikia ir kelia minčių, kad jie padėti, nes laša nuo stogo. Todėl į vandenį galima pamerkti gėlių, lapų ar pabarstyti žiedlapių. Augalai suteiks švelnų ir malonų aromatą namams. Vietoj emaliuotų dubenų, pripilti vandens į vazas ar įdomaus dizaino ąsočius ir paversti oro drėkinimo priemones stilingo interjero detalėmis.

Valykite orą. Gyvenamąsias patalpas gerai valo įvairios oro ir patalpų valymo sistemos, oro drėkintuvai-valytuvai, kurie populiarėja visame pasaulyje. Jie naikina virusus, dulkių erkutes, įvairius alergenus ir t.t. Oro drėkintuvai-valytuvai taip pat efektyviai naikina įvairius kvapus, tabako dūmus. Naujausios kartos oro drėkintuvai-valytuvai su dviem hepafiltrais ir anglies filtru orą išvalo 99 %. Naudoti juos reikėtų 2–3 kartus per savaitę, o jeigu oras labai sausas – ir kasdien.

Oro drėkintuvai-valytuvai gerai valo orą, todėl ypač rekomenduojami tuose namuose, kuriuose gyvena žmonės, sergantys bronchų astma, lėtiniu spazminiu bronchitu, alergine sloga, atopiniu dermatitu bei kitomis kvėpavimo takų ir odos ligomis.

Dulkes valykite tik drėgnu būdu. Labai gerai įvairius paviršius nuvalo mikropluošto šluostės.
 
Gerkite daugiau skysčių. Paprasčiausias būdas papildyti organizmo vandens atsargas – gerti daug skysčių. Reikėtų vengti tų, kurie koncentruoti ir skatina šlapimo išsiskyrimą, t.y. tų, kurie pasižymi diuretinėmis savybėmis. Geriausia vartoti paprastą gryną vandenį. Jeigu gyvenamoje vietoje tiekiamas švarus vanduo, jį galima gerti tiesiai iš čiaupo. Kitu atveju vandenį reikėtų filtruoti ir laikyti šaldytuve. Vaisiai, sriubos, vaisių sulčių gėrimai taip pat drėkina ir aprūpina organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kurios padeda odai išlikti sveikai. Papildomai galima vartoti nakvišų aliejų, kuris taip pat yra naudingas odai, plaukams ir nagams.
 
Naudokite oro ir patalpų valymo sistemas sienoms, luboms, langams, grindims, lovoms, kilimams, pagalvėms, čiužiniams valyti.

Nuolat vėdinkite patalpas atidarydami langus, balkono duris. Tai darykite bet kokiu oru.

Namuose laikykite kuo mažiau kilimų, kiliminės dangos, storo audinio užuolaidų.

Nepažeiskite odos. Maudantis vonioje ar duše reikėtų vengti labai karšto vandens, nes jis gali pažeisti odą ir pašalinti natūralius odos riebalus. Šaltą dieną be galo malonu mirkti karštoje vonioje, bet karštas vanduo taip pat sutrikdo natūralią odos riebalų gamybą. Todėl į vonią rekomenduojama įpilti kokio nors odą drėkinančio produkto. Naudoti tik švelnias kosmetikos priemones, nes įprastos per daug išsausina odą (tinka vaikiškas muilus arba natūralios, bekvapės kosmetikos priemonės). Verta pasidomėti rankų darbo kosmetika, kuria prekiauja ekologiniuose turgeliuose ir prekyvietėse. Paprastai ji būna pigesnė nei parduodama specializuotose parduotuvėse ar vaistinėse, bet kokybe nenusileidžia.
 
Reguliariai nušveiskite odą plaušine arba flanele. Reguliariai šveičiama oda lengviau sugeria maitinamąsias kosmetikos priemones, todėl jos turi geresnį poveikį. Kiekvieną kartą po maudynių duše ar vonioje odą patepkite drėkinamąja priemone. Nebūtina naudoti brangių priemonių, nes gera poveikį užtikrina daugelis kremų ir losjonų. Reikėtų vengti kvapiųjų ir kitų stiprų poveikį turinčių medžiagų.

» Rašyti komentarą