Vidinis mūsų laikrodis: kada ir kaip organizmas reaguoja į kosmetikos priemones?

Šiandien apie organizmo „vidinį laikrodį“ žinoma jau gana nemažai. Nuo mūsų bioritmų priklauso ne tik kai kurių vaistų, bet ir kosmetikos poveikis. Žinodami, kada jūsų oda geriausiai sugeria vienus ar kitus komponentus, galite padidinti naudojamų priemonių efektyvumą.
 
5:00-7:00
 
Organizmas ruošiasi nubusti. Šiomis valandomis miegas giliausias, o kūno temperatūra – pati žemiausia. Iki nubudimo likus valandai ar dviems, išskiriama daugiausiai „jaunystės hormono“ melatonino. Po 6:00 organizme išsiskiria daugiau kortizolio – „žvalumo“ hormono.
 
8:00-10:00
 
Šiuo periodu intensyvėja kraujo cirkuliacija ir vidaus sekrecijos liaukų veikla, gerėja limfos sistemos darbas, dėl ko dingsta paburkimai ir maišeliai po akimis.
 
Patarimas: ko jūs ilsėjotės, oda dirbo. Dabar ją reikėtų nuvalyti. Iš pradžių patartina nusiprausti po kontrastiniu dušu, patrinti veidą ledo kubeliu. Šiomis valandomis oda geriausiai sugeria drėkinamąsias priemones, kremus su vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.
 
11:00-13:00
 
Apie pusiaudienį suintensyvėja riebalinių liaukų veikla, nosis ima blizgėti. Šiomis valandomis organizmas labiau linksta į alergines reakcijas, oda tampa pažeidžiamesnė, jautresnė.
 
Patarimas: jei norite išvengti alergijos, šiuo laiku neeksperimentuokite su naujomis kosmetikos priemonėmis, atsisakykite egzotiškų patiekalų (kad ir kaip skaniai jie atrodytų). Sumažinti riebų blizgesį ant veido galima naudojant matinio poveikio losjoną arba specialias drėgnas servetėles. Tokios priemonės padeda normalizuoti riebalinių liaukų veiklą.
 
13:00-15:00
 
Organizmas „lėtina apsukas“, jam reikia poilsio. Sumažėja darbingumas, sulėtėja medžiagų apykaitos procesai, oda atrodo pavargusi, blyškesnė, kosmetinės priemonės šiuo laikotarpiu yra bene pačios neveiksmingiausios.
 
Patarimas: jeigu yra galimybė, stenkitės po pietų šiek tiek pailsėti, atgauti jėgas. Galima nuvalyti odą toniku arba apipurkšti mineraliniu vandeniu.
 
15:00-17:00
 
Darbingumas po truputį grįžta, pakyla kūno temperatūra, tačiau odos ląstelės vis dar silpnai reaguoja į kūno priežiūros priemones. Kita vertus, nėra geresnio laiko kūno masažui (tiek rankomis, tiek naudojant masažuoklius).

 
Patarimas: jeigu yra tokia galimybė, šiomis valandomis labai naudinga pasportuoti, pasidaryti veido ir kūno masažą.
 
17:00-19:00
 
Organizmas atsigauna. Šiuo laikotarpiu kūno temperatūra artima maksimaliai, savijauta – tiesiog puiki.
 
Patarimas: šiomis valandomis nėra reikalo ką nors tepti ant veido (oda vis dar blogai sugeria kosmetines priemones). Tačiau būtent dabar jūs lengviausiai iškęsite skausmą, todėl tai pats palankiausias metas depiliacijai, cheminiam odos šveitimui ar mezoterapijai.
 
19:00-21:00
 
Oda aktyviau „kvėpuoja“. Šiomis valandomis rekomenduojamos valomosios ir šveičiamosios priemonės (šveitikliai, valomosios kaukės ir pan.).
 
Patarimas: daugelis iš mūsų panašiu metu grįžta namo. Įpraskite peržengę namų slenkstį iš karto nusivalyti dekoratyvinę kosmetiką – tai padės išvengti juodų taškelių, spuogų, pagerins odos aprūpinimą deguonimi.
 
21:00-23:00
 
Pats metas pasilepinti maitinamosios kaukėmis, atpalaiduojamosiomis vandens procedūromis (šilta vonia ir dušas padės organizmui pašalinti šlakus ir toksinus). Po to oda daug geriau sugers maitinamuosius komponentus.
 
Patarimas: įberkite į vonią saują jūros druskos ir įlašinkite 5 lašus eterinio melisų, levandų, kvapiųjų kanangų, bergamočių, sandalmedžių arba rožių aliejaus – tai padės sumažinti nuovargį ir atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Taip pat patartina nutrinti suragėjusį odos sluoksnį šiurkščia kempine arba šveitikliu. Po dušo pasitepkite drėkinamuoju pieneliu. Maitinamuoju kremu reikėtų teptis iki miego likus ne mažiau kaip pusvalandžiui.
 
23:00-5:00
 
Naktį organizmas ne šiaip ilsisi. Tai – „remonto“ ir „profilaktikos“ laikas: vyksta regeneracijos procesai, intensyviai skaidomos riebalinės ląstelės, auga raumenų masė. Jeigu nesate patenkinti savo odos būkle ir kūno linijomis, pamėginkite atsigulti šiek tiek anksčiau, negu esate pratę.
 
Patarimas: uždenkite langus ir niekada nemiegokite įsijungę net ir blausaus apšvietimo. Tiek natūrali, tiek dirbtinė šviesa slopina melatonino (galingo antioksidanto) sintezę, dėl ko oda ir visas organizmas greičiau sensta.
 
Būkite gražūs ir sveiki!

» Rašyti komentarą