Vos prakalbus apie figūros dailinimą ar bent jau svorio normalizavimą, dažnai išgirstame terminą „riebalų deginimas“, kuomet omenyje turimas riebalų sluoksnio, susikaupusio dėl neteisingos mitybos, šalinimas.
Sklando daug klaidingų nuomonių apie tai kaip galima efektyviai atsikratyti nereikalingo riebalų kiekio per labai trumpą laiko tarpą. Kaip pavyzdį galima pateikti mitą apie tai, kad ypatingų maisto papildų vartojimas ar specialių dietų laikymasis gali pagreitinti šį procesą. Kai kurie mano, kad reikėtų apskritai atsisakyti riebalų vartojimo, tam, kad endogeniniai riebalai apskritai nesigamintų organizme. Kiti tiki tuo, kad riebalus „išguiti“ galima specialių treniruoklių ar ypatingų pratimų pagalba.
Daugelis pamiršta tą faktą, kad griežtos dietos yra didžiulis sukrėtimas organizmui, o riebalai nyksta labai vangiai. Biologinių papildų vartojimas sujaukia medžiagų apykaitos procesus. Visiškas riebalų atsisakymas gali iššaukti įvairias patologijas. Pilvo preso pratimai nepakeis pilvo formos, jeigu po jų valgysite kaloringus sumuštinius.
Kaip teisingai lieknėti?
Pirmiausia būtina pažymėti tai, kad riebalinio sluoksnio perteklius atsiranda sutrikus gaunamos ir išeikvojamos energijos balansui. Gaunamos energijos kiekį sužinoti galima susiskaičiavus jūsų raciono kaloringumą. Vadinasi, jeigu jūs norite sulieknėti, jums reikia mažiau valgyti ir daugiau judėti.
Realiame gyvenime situacija, kaip taisyklė, atrodo visiškai kitaip. Tai sietina su tuo, kad mūsų organizmas stengiasi sukaupti energetinių medžiagų, kurių jam gali prireikti ekstremaliomis sąlygomis. Ši savybė vystėsi šimtmečiais. Padidėjus organizmo krūviui sulėtėja medžiagų apykaitos proceso intensyvumas ir padidėja apetitas.
Esmė ne maisto kiekyje, o kokybėje. Žymus dietologai gali postringauti ką nori, tačiau jūs turite atminti tai, kad jokių dietų, deginančių riebalus, iš tiesų nėra. Egzistuoja keletas taisyklių, kurių laikymasis padės jūsų organizmui atsikratyti riebalų pertekliaus. Visiškai nėra būtina riboti maisto kiekį ar net badauti.
Pradžioje pasistenkite valgyti mažesnėmis porcijomis. Jūsų mitybos racioną turi sudaryti baltymai, ląsteliena ir komponentai, savo sudėtyje turintys nesočiųjų riebalų rūgščių. Jums reikėtų atsisakyti alkoholinių gėrimų, ypatingai alaus.
Kova su riebalais
Be fizinių krūvių jūsų kova su riebalų pertekliumi organizme bus absoliučiai neefektyvi. Su maistu mes gauname energijos, kurią po to reikia kažkur padėti. Šiuolaikiniai žmonės juda nepakankamai.
Kardio treniruotės pripažintos kaip viena iš efektyviausių priemonių kovai su riebalų sankaupomis. Jeigu treniruotės metu pulso dažnis svyruoja tarp 60 – 70 procentų nuo maksimaliai leistino dydžio, deguonies poreikis žymiai išauga, gerai treniruojama širdies kraujagyslių sistema, o organizmas naudoja susikaupusius riebalus. Prie šios pratimų grupės galima priskirti ir plaukimą, gimnastiką, važinėjimą dviračiu bei ėjimą.
Jėgos treniruočių metu aktyviau dirba raumenys, kas pagreitina apykaitinius procesus. Tačiau tokių treniruočių metu deginamos ne riebalų, o angliavandenių atsargos. Atsistatymo procesas po treniruočių užima daugiau laiko, todėl nutraukus fizinį krūvį kalorijų suvartojimas tęsiasi dar kurį laiką. Raumenims angliavandenių nebereikia, todėl organizmas eikvoja riebalus. Jėgos treniruotes sudaro jėgos treniruokliai, svarsčiai, žaidimai, reikalaujantys didesnės raumenų įtampos.
Deginam riebalus: dvigubas smūgis!
Kardio treniruotės suteikia jums ištvermės, o jėgos treniruotės treniruoja visas jūsų kūno raumenų grupes. Abi šios treniruotės bus efektyvios jūsų kūnui. Tačiau, kurios nors treniruotės dominavimas prieš kitą gali sumažinti riebalų deginimo intensyvumą. Geriau praktikuoti abi treniruotes proporcingai. Ryte geriau užsiimti kardio treniruote, o vakare – padirbėti su treniruokliais.
Jeigu jus riboja laikas, galite organizuoti „intervalinę“ treniruotę. Jos esmė tame, kad, pavyzdžiui, dviratį galima minti ir kardio treniruotės režimu, ir jėgos pratimų režimu. Tam galima kaitalioti pakilimą į kalną ir nusileidimą nuo jo.
2013-06-13 01:06