Kaip medus veikia mūsų odą?

Gydomosios medaus savybės žinotos ir vertintos dar Egipto valdovės Kleopatros laikais. Mūsų dienomis kosmetologai išskyrė dar daugiau šio produkto privalumų ir tikina, kad medus – tai priemonė, padėsianti išsaugoti jūsų odos jaunystę.

Tokie teiginiai pagrįsti tuo, kad meduje yra labai daug maistinių medžiagų, būtinų odai. Nors šį produktą sudaro beveik vien natūralus cukrus ir vanduo, apie vitaminus, mineralines medžiagas ir amino rūgštis, būtinas odos grožiui ir sveikatai, tikriausiai esate girdėję visi. Meduje taip pat yra ir antioksidantų bei katechinų.


Kuo gi naudingas medus? Jis padeda sureguliuoti odos drėgmės balansą, traukia drėgmę iš oro ir taip užtikrina ilgai trunkantį drėkinimą. Produktas tinka visiems odos tipams, tačiau labiausiai – riebiai ir mišriai odai, kadangi pasižymi antibakterinėmis ir uždegimus slopinančiomis savybėmis.

Kai medus tirpsta, jo komponentai pradeda sąveikauti tarpusavyje ir susidaro vandenilio peroksidas, kuris veikia kaip odos imunitetą stiprinanti antiseptinė priemonė. Taip pat jis pasižymi žaizdų gijimą skatinančiomis savybėmis.

Probiotikai – tai naudingosios bakterijos, kurių galima rasti jogurtuose ir kai kuriose arbatos rūšyse. Meduje yra nemažai prebiotikų, stimuliuojančių probiotinių bakterijų augimą ir teigiamai veikiančių odą. Ji nuolat patiria stresą, o dėl prastų ekologinių sąlygų jos poros užsikemša, todėl sutrinka deguonies apykaita. Medus padeda išspręsti šią problemą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kuku
2012-10-16 14:39
Labai geras dar dalykas anticeliulitinis, sumaisyti juoduosius maltus pipirus ir medu ir trinti i problemines vietas, kol prades kaisti, tada apvynioti maistine plevele ir siltai dar uzsivynioti ar uzsikloti ir būti kiek yra laiko. Tada nuplauti. Oda tampa labai grazi.
Gabija
2012-10-05 20:06
reikėtų dar paminėti, jog medus netinka odai su trukinėjančiais kapiliarais
Eglė
2012-06-14 16:17
eli.lt skaičiau straipnį, kuris ragino pasigaminti ekologišką šveitiklį kūnui. Oda tampa švelnesnė. Tikrai veikia! Iereikia rudojo cukraus,medaus,kokos7 aliejas. Visk1 sumai6yti iki grietin4s konsistencijos. 6aldytuve laikosi apie 1-2 savaites(gerai neoamenu). I6bandykit. Manau,tai b8tu ir gera saldumynas
Na gi sako,ką ant skūros tepi,tas ir valgomas turi būti