4 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie dvigubą pagurklį

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
@ Shutterstock

Dvigubas pagurklis – tai problema, kurią žmonės stengiasi slėpti skaromis, megztiniais aukštu kaklu ir kitomis priemonėmis. Manoma, kad jis susiformuoja dėl antsvorio, nepakankamos fizinės veiklos ar genetikos, tačiau jam įtakos turi ir kasdieniai įpročiai. Ką svarbu žinoti apie dvigubą pagurklį, pasakoja dr. Ernest Zacharevskij, „SV plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Dvigubas pagurklis susidaro dėl įvairių priežasčių

Dvigubas pagurklis vargina tiek vyrus, tiek moteris. Priežasčių, dėl kurių jis susiformuoja, gali būti įvairių, tačiau dažniausios jų – amžiaus pokyčiai, staigus svorio pasikeitimas, genetika, mažas fizinis aktyvumas. Taip pat įtakos turi kasdieniai įpročiai – netaisyklinga mityba, rūkymas, stresinės situacijos ir netgi tokie dalykai, apie kuriuos retai pagalvojame, pavyzdžiui, netaisyklinga laikysena.

Pagurklis kamuoja ir liekno sudėjimo žmones

Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad pagurklis vargina tik stambesnio kūno sudėjimo žmones. Vis dėlto tokia nuostata yra klaidinga – pagurklis gali susiformuoti ir normalų kūno sudėjimą turintiems žmonėms, tiems, kurių kūno masės indeksas normalus, arba visai liekniems žmonėms. Taip pat klaidinga ir tokia nuomonė, kad dvigubas pagurklis susiformuoja priaugus svorio, o jo atsikračius netenkama ir pagurklio. Deja, tai pasitvirtina ne visada, ypač tais atvejais, kai žmogaus kūnas linkęs riebalus kaupti būtent pasmakrės zonoje.


Sportas ir dietos – tik prevencinė priemonė

Internete netrūksta patarimų, kaip sumažinti arba visiškai panaikinti pagurklį, informacijos apie dietas, kurios turėtų sumažinti pagurklį, tačiau tai nėra itin veiksmingos priemonės. Sportas tikrai padeda sutvirtinti kūno raumenis ir išlaikyti stangrumą, vis dėlto poodinio kaklo raumens ištreniruoti galimybių nėra. Pratimai gali padėti iki tam tikro lygio, todėl rekomenduojami tuomet, kol pagurklis dar nėra susiformavęs arba yra dar labai nedidelis.

Pagurklio riebalai įveikiami

Kai dvigubas smakras žmonėms ima kelti didelį diskomfortą, jo atsikratyti gali padėti plastinės chirurgijos ekspertai. Priklausomai nuo susidarymo priežasties, pagurklio korekcijai yra taikomos kelios metodikos.

Norint susigrąžinti dailią pasmakrės liniją, galima pasirinkti tiek neinvazinį, tiek invazinį būdą. Jei pasmakrės srityje prisikaupę dar nedaug riebalų, juos galima įveikti atliekant šalčio aplikaciją. Tokios procedūros metu neinvaziniu aplikatoriumi pasmakrėje esantys riebalai paveikiami šalčiu. Riebalų ląstelės yra jautrios šalčiui, todėl palaipsniui nyksta (šis procesas vadinamas apoptoze) žūsta ir natūraliai pašalinamos iš organizmo.

Jei pagurklio susidarymo priežastis – riebalų sankaupos pasmakrės zonoje, rekomenduojamas riebalų nusiurbimas. Dauguma pacientų nerimauja, kad po operacijos liks randų, tačiau galima juos nuraminti, kad 2–3 mm pjūviai daromi kiek įmanoma mažiau pastebimose vietose, be to, po kurio laiko jie išbąla ir tampa vos matomi. Svarbiausia tai, kad po operacijos pacientai vėl susigrąžina pasitikėjimą savo išvaizda, sugrįžta į aktyvų socialinį gyvenimą ir džiaugiasi savimi.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
405 Not Allowed
2019-07-07 00:10
StayFriends.at - Schulfreunde finden