Apie sveikos kosmetikos ir natūralių kvapų tendencijas Lietuvoje

Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi gaminti šviežią ir sveiką kosmetiką, „Marmozel“ manufaktūra švenčia savo penkmetį. Jos įkūrėja Vilma Žmakova pastebi, kad per šiuos metus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje gerokai išaugo natūralios, ypač rankomis gaminamos, kosmetikos poreikis. Jos nuomone, sveika kosmetika „seka“ sveiko maisto pėdomis, o šioje rinkoje ryškėja tendencijos.

Paklausa auga

„Prieš penkerius metus daugiausia gamindavome veido kremų. Kuo toliau, tuo daugiau žmonės užsako drėkiklių ir aliejų mišinių skirtingiems veido odos tipams, kūno odai po dušo pamaitinti, vyrai – veido odos po skutimosi prižiūrai. Tai rodo, kad žmonės tampa išrankesni, geriau supranta savo odos poreikius. Taip pat auga natūralių dezodorantų paklausa, atrandamos aliejinės plaukų kaukės, natūralūs plaukų balzamai, sveiki šampūnai, molio kaukės veidui,“ – pasakoja sveikos kosmetikos gamintoja.

Moteris džiaugiasi, kad vos kelių žmonių susidomėjimas natūraliais kvepalais per penkerius metus išaugo į nišinę parfumeriją su savais kūrėjais ir pirkėjais. „Pastebiu, kad lietuviai mėgsta švelnius, neekscentriškus kvapus. Žiemomis sunkesnius: medžių, dervų, prieskonių ir saldžių gėlių, o vasaromis – gaivius citrusinius ar žolinius. Labiausiai džiugina, kad natūralūs kvepalai akimirksniu pataiso žmogui nuotaiką, lyg pakylėja nuo žemės. Aliejiniai ir vaškiniai kvepalai nėra labai lakūs, priglunda prie kūno, todėl formuoja kvėpinimosi kultūrą – kvepintis saikingai, sau ir artimui, kvepalų šleifu nedirginti aplinkinių,“ – sako ji.

Moterų verslo plėtra


Daug kosmetikos gaminimo verslų atsirado ir vis dar atsiranda susižavėjus „moterišku verslu“ ir ėmus gaminti draugėms, vėliau – viešumai. Vilmos asmeninė istorija gimė iš poreikio įprasminti save, atskleisti savo moteriškumą ir padėti kitoms moterims atrasti natūralų grožį.

Visgi, gerus dalykus sukurti ir užsitarnauti gerą vardą reikia laiko, žinių, atsidavimo ir sėkmės. Visuomenė jau turi žinių ir po truputį geba atskirti tiesiog natūralų gaminį nuo gero natūralaus ir sveiko. Taip pat nuo šių metų vasaros įsigaliojo nauji įstatymai, pagal kuriuos visa Europos sąjungoje gaminama ir parduodama kosmetika turi būti užregistruota bendroje ES bazėje.

Ne mada, o gyvenimo būdas

Tie, kurie naudoja natūralias žaliavas, kaip ir ūkininkai, auginantys švarius produktus, turi konkuruoti su pramoninės produkcijos pasiūlos gausa; pasikliauti sąžiningai užsiaugintais vartotojais ir jų rekomendacijomis, kasdieniu darbu susikurti savo nedidelę gerovę. Pasak V. Žmakovos, visi, gaminantys sveiką kosmetiką, prisideda prie visuomenės švietimo, kad odai, kaip ir „pilvui“, reikia sveiko maisto, o ne pramoninių pakaitalų. Ekologiškas gyvenimo būdas leidžia pabėgti iš atrodžiusio uždaro, vartotojiško rato — perku, gydausi, vėl perku. Daug žmonių, susipažinusių su sveika produkcija, ėmė rūpintis ne tik savimi, bet ir savo gyvenamąja aplinka.

„Didžiausias turtas – proto ir dvasios ramybė. Kai veiki iš širdies, atsakingai prieš save, visuomenę, pasaulį, gauni tiek emocinį, tiek materialų atlygį“, – sako V. Žmakova.

» Rašyti komentarą