Įvyniojimai su dumbliais: ką reikia žinoti

Šį kartą pakalbėsime apie įvyniojimus su dumbliais. Kokios šios procedūros ypatybės? Kuo ji naudinga sveikatai ir grožiui?

Pagrindiniai įvyniojimų su dumbliais tipai

Galima išskirti du įvyniojimų tipus – šaltą ir karštą (turima omenyje vandens temperatūra, kurioje mirkomi dumbliai). Karštas įvyniojimas atliekamas pusvalandį pamirkius dumblius 36–38 laipsnių temperatūros vandenyje, šaltam reikia 18–20 laipsnių temperatūros vandens (mirkymo trukmė – 2–3 valandos). Rinkitės tą būdą, kuris jums atrodo priimtinesnis. Atminkite, kad 100 g produkto reikia 1 litro vandens.

Procedūros efektyvumas

Karšti įvyniojimai padeda kovoti su celiulitu ir antsvoriu – jie smarkiai išplečia kraujagysles ir stimuliuoja riebalų skaidymą. Šalti naudingesni norintiems pataisyti sveikatą ir pagerinti odos tonusą, taip pat tiems, kurie turi bėdų dėl patinimų. Galima daryti kontrastinius įvyniojimus, t. y. kaitalioti karštus su šaltais.

Įvyniojimai namų sąlygomis

Prieš procedūrą reikia nusiprausti po šiltu dušu ir nušveisti šveitikliu tas vietas, kurias norėsite įvynioti. Iš anksto išmirkinti dumbliai dedami ant kūno, o po to apvyniojami maistine plėvele (galima dėti binto ir po to apvynioti problemiškas vietas). Rekomenduojama 40–60 minučių pagulėti po medvilniniu rankšluosčiu arba antklode ir nusiprausti po dušu be jokių papildomų priemonių. Ištrinkite kūną skysčiu, kuris liko nuo dumblių, ir pasitepkite maitinamuoju kremu. Tokią procedūrą reikėtų atlikti kasdien arba kas antrą dieną (vienas kursas trunka nuo 6 iki12 dienų). Kartoti galima po 2–3 mėnesių.

Indikacijos

Įvyniojimai tinka kovojant su celiulitu, antsvoriu, sudribusia oda ir strijomis. Specialistų teigimu, ši procedūra naudinga visam organizmui, padeda pagerinti odos tonusą, deja, tinka ne visiems.

Kontraindikacijos

Žemiau pateikiamas ligų, kuriomis sergant įvyniojimai yra draudžiami, sąrašas:

 

  • Tirotoksikozė;
  • Onkologinės ligos;
  • Skydliaukės hiperfunkcija;
  • Cukrinis diabetas;
  • Karščiavimas;
  • Hipertenzija (paūmėjus ligai);
  • Odos pažeidimai (trofinės opos);
  • Varikozinis venų išsiplėtimas (jeigu ligos stadija yra sunki);
  • Alergija jodui;
  • Neseniai atlikta operacija.


Visais kitais atvejais įvyniojimai su dumbliais gali tapti puikiu instrumentu, padėsiančiu pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus, aprūpinti jį naudingomis ir maitinamosiomis medžiagomis, pagerinti sveikatos būklę.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
as
2012-08-22 10:21
As ir girdejau kad tai labai padeda ir norejau isbandyti bet neisdrysau prisirinkau prie juros dumbliu,bet nezinojau ka toliau daryti.. gal galit kas daugiau receptu parasyti ir kaip ir kur laikyti dumblius pvz jai ju daug turi?>
diena
2012-06-20 23:03
esu bandžiusi bet tik vieną kartą gyvenime. Labai patiko