Bloga nuotaika – kaip tikra audra jūsų organizmui. Negana to, kad apima apatija ir užplūsta pesimistiškos mintys, dar ir figūra tikrai negražėja: apima begalinis noras valgyti, o apie bent kažkokį aktyvumą net pagalvoti nesinori. Vienintelis draugas ir pagalbininkas – šaldytuvas, o tiksliau – jo turinys.
Daugumai žmonių maistas – tai galimybė pakelti sau nuotaiką. Tačiau yra ir tokių, kurie susidūrę su problemomis negali nuryti nė kąsnelio. Tokie žmonės skundžiasi apetito pablogėjimu, o tai tikrai ne ką geriau, nei apsivalgymas. Ir vienu, ir kitu atveju atsiduriama užburtame rate: tiek persivalgymas, tiek maisto trūkumas organizme dar labiau gadina nuotaiką.
Kodėl puolame valgyti?
Kai jums būna negera, valgyti imate ne dėl to, kad jaučiatės alkani, o dėl to, kad paprasčiausiai norite nusiraminti. Daugeliui maistas tampa geriausiais raminamaisiais, natūraliais antidepresantais. Po darbo tokie žmonės puola į parduotuvę ir į krepšelį krauna saldžius produktus, pavyzdžiui ledus ar tortus. Tai turi mokslinį paaiškinimą: cukrus ir angliavandeniai padidina seratonino kiekį, kuris kelia nuotaiką. Taigi pavalgęs žmogus jaučiasi ramesnis. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje prie tokio gyvenimo būdo priprantama ir visai netrukus blogą nuotaiką gali imti kelti ne gyvenimo problemos, o savo paties atvaizdas veidrodyje. Gerai, jei pakito tik išvaizda. Blogiau – jei prasidės sveikatos sutrikimai.
Yra ir kitas kraštutinumas: kai kurie žmonės blogai jausdamiesi aplamai negali valgyti. Nieko baisaus, jei bloga savijauta trunka vieną dieną, tačiau jei tai rimta depresija, tuomet sveikatai kyla didesnė grėsmė, nei apsivalgymo metu. O kuo labiau nusilpęs organizmas, tuo sunkiau jis kovoja su visomis problemomis.
Kuomet nėra nuotaikos, galvoti apie rūpinimąsi savimi ir maisto gaminimą dažniausiai tikrai nesinori. Taigi lengviausias būdas šiuo atveju pasisotinti pirmu pasitaikiusiu maistu. Dažniausiai tai – įvairūs sumuštiniai ir pusgaminiai, nereikalaujantys laiko ir pastangų.
Žmonėms, kankinamiems blogų emocijų, dažniausiai sunku susikaupti ir priiminėti sprendimus. Valgant jie atsipalaiduoja, todėl spręsti problemas ima lengviau. Tačiau su laiku valgymas tampa vieninteliu pagalbininku net ir įprastiniuose dienos darbuose, taigi vos tik reikia kažką nudirbti – atsiranda noras prieš tai pavalgyti.
Ką daryti?
Visų pirma, žinoma, reikia pradėti spręsti problemas, sukėlusias blogą nuotaiką. Jei išgyvenate rimtus sukrėtimus ir jaučiate, kad tai ne tik prasta nuotaika, bet jau ir rimta depresija, nebijokite kreiptis į specialistus, kuriems papasakokite ne tik apie kankinančias problemas, bet ir apie apetito pasikeitimą. Kai tik jūsų emocijos pradės stabilizuotis, pasistenkite pakeisti maisto poreikį kitais jus džiuginančiais užsiėmimais. Kol jūsų nuotaika bus labai subjurusi, tikriausiai atsisakyti maisto tiesiog nepavyks, nes jums tai paprasčiausiai nebus svarbu. Vietoje maisto galite pasimėgauti karšta aromatine vonia arba tiesiog nueiti pasivaikščioti po parką.
Kai tik jums atrodys, kad jaučiate alkį, nereikia iš karto lėkti prie šaldytuvo. Kartais žmogaus organizmas ima painioti norus, taigi net ir norėdami paprasčiausiai pailsėti vietoje nuovargio galite pajusti alkio jausmą. Geriausia pagalba – atsigerti stiklinę vandens ir 15 minučių pavaikštinėti lauke.
Jei maisto poreikis visgi nustelbia visus kitus jausmus, bent jau pasirūpinkite, kad racionas būtų kuo įvairesnis. Pasistenkite valgyti mažesnėmis porcijomis ir po ranka turėkite sveikų užkandžių, pavyzdžiui morkų arba džiovintų vaisių. Jausitės sotūs ir bent jau būsite sveiki.
Kaip bloga nuotaika veikia apetitą?
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-05-18 09:28
As taip pat negaliu
2012-05-18 09:27
Gerai kad as negaliu isvis valgyti kai bunu blogos nuotaikos
2012-05-03 13:20
Ji nori mano didžiojo Džo.
2014-09-08 21:31