Kurkuminas: ne tik stiprina imunitetą, bet ir stabdo senėjimą

Indijoje apie ciberžolės maistines ir sveikatai naudingas savybes žinoma jau tūkstančius metų, o Europoje ir Lietuvoje jos atrandamos tik dabar. Ciberžolėje esantis kurkuminas padeda palaikyti normalią imuninės sistemos, kepenų, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, normalų cholesterolio lygį kraujyje, padeda apsisaugoti nuo virusų ir net vėžio.

 

Imuniteto sargas

 

Kurkuminas mokslininkų vadinamas naujuoju antivirusiniu vaistu. Nauju jį sunku pavadinti, nes Indijoje ciberžolė vartojamas nuo seno ir yra pagrindinė populiaraus indų patiekalo – kario – sudėtinė dalis. Tačiau tik dabar mokslininkai atsigręžia į kurkuminą ir atranda jame esančius natūralius polifenolius, turinčius biologinį bei farmakologinį poveikį.

 

„Kurkuminas esantis ciberžolėje, pasižymi antioksidaciniu ir priešuždegiminiu poveikiu, todėl labai svarbus imuninės sistemos apsaugai ir stiprinimui, kovai su virusais ir bakterijomis. Tuo pačiu saugo nuo senėjimo, nes blokuoja molekules, kurios gali sąveikauti ląstelėje su genais – saugo ląsteles nuo laisvų radikalų poveikio ir nuo onkologinių procesų“, – naudą sveikatai vardija Vilniaus „Affidea“ klinikos šeimos gydytoja Jolita Martinonienė.

 

Medikė pabrėžia, kad kurkuminas pasižymi ir nuskausminamuoju poveikiu, nes slopina uždegimą, skatina tulžies išsiskyrimą, tausoja kepenų ląsteles. Jis gali būti naudingas ir norintiems atsikratyti antsvorio, nes skatina medžiagų apykaitą ir gerina virškinimą.

 

Atrado būdą, kaip pagerinti pasisavinimą

 

Viena iš priežasčių, kodėl šis naudingas elementas nėra plačiai naudojamas, yra ta, kad organizmas pasisavina tik nedidelę dalį miltelių forma suvartoto kurkumino. Todėl mokslininkai ėmė ieškoti, kaip pagerinti jo pasisavinimą pasitelkiant naujausias žinias ir pažangiausias technologijas.

 

Maisto papildų „SmartHit Curcumin“ kūrėjai atrado vieną iš kurkumino pasisavinimo pagerinimo būdų – mikrokapsuliuota ekstrakto forma. Kurkumino molekulės įterpiamos į mikrokapsulės vidų. Tokių mikrokapsulių dydis yra 100 kartų mažesnis nei ląstelių, o jų apvalkalas sudarytas iš giminingų ląstelėms komponentų, dėl to yra ląstelių atpažįstamas ir lengvai patenka į jų vidų.

 

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vartojusiems tokios formos kurkuminą pastebėtas 5 kartus efektyvesnis pasisavinimas, nei tiems, kurie vartojo tokį patį nemikrokapsuliuotą kurkuminą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ganis
2023-02-11 17:50
Kurkuminas geriau isisavina kai i ji idedi i suvartojimo doze ant peilio galo maltu juoduju pipiru. Skanaus!