10 produktų, kuriuos patariama valgyti metant svorį

@ Shutterstock

Ne visos su maistu gaunamos kalorijos yra naudingos. Įvairūs maisto produktai organizme įsisavinami skirtingais laiko intervalais. Maistas gali labai nevienodai paveikti jaučiamą alkį, hormonus ir vėliau sudegintų kalorijų skaičių.

 

Čia pateikiami 10 labiausiai tinkamų produktų tiems, kas nori numesi svorio:

 

 1. Kiaušiniai. Laikai, kai buvo baiminamasi neva dėl kenksmingo cholesterolio, esančio kiaušiniuose, seniai praėjo. Tik itin gausus kiaušinių vartojimas padidina „blogojo“ MTL cholesterolio lygį kai kuriems žmonėms. Kaip galiausiai išsiaiškino mokslininkai, kiaušiniai yra vienas geriausių maisto produktų, kuriuos reikia valgyti, jei siekiate numesti svorio. Jie turi daug baltymų ir riebalų, bei yra labai sotūs.

   
 2. Lapiniai žalumynai. Lapinius žalumynus sudaro: lapiniai kopūstai, špinatai, bazilikas, pipirnės, gūžinės salotos, lapinės salotos, gražgarstės, krapai, svogūnų laiškai, česnakų laiškai, ir t.t. Jie turi keletą savybių, dėl kurių puikiai tinka laikantis dietos – juose mažai kalorijų ir angliavandenių, bet gausu ląstelienos.

   
 3. Lašiša. Riebi žuvis, pavyzdžiui, lašiša, yra itin tinkamas pasirinkimas norintiems sulieknėti. Suvalgius tokios žuvies bus kelias valandas sotu ir neprivalgysite nereikalingų bei nesveikų užkandžių. Lašišoje yra aukštos kokybės baltymų, sveikų riebalų ir įvairių svarbių maistinių medžiagų. Žuvys ir apskritai jūros gėrybės taip pat gali suteikti nemažą kiekį jodo. Ši maistinė medžiaga yra reikalinga tinkamai skydliaukės funkcijai, o tai svarbu norint, kad jūsų medžiagų apykaita vyktų optimaliai.

   
 4. Kryžmažiedės darovės. Šioms daržovėms priskiriami: brokoliai, žiediniai kopūstai, kopūstai ir Briuselio kopūstai. Kryžmažiedės daržovės turi mažai kalorijų, tačiau jose daug skaidulų ir maistinių medžiagų. Jų įtraukimas į mitybos racioną yra ne tik puiki svorio metimo strategija, bet ir gali pagerinti bendrą sveikatą.

   
 5. Liesa jautiena ir vištienos krūtinėlė. Šie produktai yra puikus baltymų šaltinis. Kai kuriuos angliavandenius ar riebalus pakeitus baltymais turtingu maistu, lengviau numesti riebalų perteklių. Atlikti tyrimai parodė, kad padidintas baltymų suvartojimas iki 25 proc. dienos kalorijų gali net daugiau kaip perpus sumažinti norą užkandžiauti vėlai vakare, o tai padeda numesti per savaitę apie pusę kilogramo.

   
 6. Virtos bulvės. Virtos bulvės yra vienas iš sotesnių ir sveikesnių maisto produktų. Jų pavalgius, mažėja apetitas ir suvartojamas maisto kiekis per visą dieną.

   
 7. Tunas. Ši žuvis – nuostabus liesas maistas ir aukštos kokybės baltymų šaltinis. Kaip jau minėta anksčiau, kitų makroelementų, tokių kaip angliavandeniai ar riebalai, pakeitimas baltymais yra veiksminga svorio metimo strategija.

   
 8. Pupelės ir ankštinės daržovės. Pupelės ir ankštiniai augalai yra puikus dietos papildymas. Jie turi daug baltymų ir ląstelienos, todėl prisideda prie sotumo jausmo ir padeda suvartoti mažesnį kalorijų kiekį.

   
 9. Sriubos. Sriubos gali būti veiksminga svorio metimo dietos dalis. Dėl didelio vandens kiekio, esančio sriubų sudėtyje, jomis itin greitai pasisotinama. Tačiau stenkitės vengti kreminės ar riebios sriubos.

   
 10. Varškė. Valgyti liesus pieno produktus, tokius kaip varškė, yra vienas iš geriausių būdų gauti daugiau baltymų, žymiai nepadidinant suvartojamų kalorijų kiekio. Pieno produktuose taip pat yra daug kalcio, kuris gali padėti deginti riebalus.
» Rašyti komentarą