Skausmą mažinantys maisto produktai

Vienokiomis ar kitokiomis lėtinėmis ligomis visame pasaulyje serga nesuskaičiuojama daugybė žmonių. Su skausmu dažniausiai kovojama vaistais, tačiau tabletės – ne visada geriausias pasirinkimas. Ar žinojote, kad jį sumažinti arba jo išvengti galima pakoregavus savo mitybą?
 
Vyšnios

Padeda nuo: raumenų ir artrito skausmų
Dozavimas: 45 g kasdien
 
Vyšniose yra antocianino, kuris suteikia sodrią spalvą ir slopina skausmą bei uždegiminius procesus. Suprantama, visiškai skausmo jomis nepašalinsite, tačiau poveikį galima sustiprinti išoriškai naudojant įvairius tepalus nuo skausmo.
 
Imbieras

Padeda nuo: migrenos, artrito ir raumenų skausmų
Dozavimas: ¼ arbatinio šaukštelio kasdien
 
Šis prieskonis ypač efektyviai padeda nuo jūrligės ir pykinimo. Bet ne tik. Imbieras taip pat gali būti naudojamas migrenos priepuolio metu, norint sumažinti artrito ir raumenų skausmus.
 
Lašiša, silkės, sardinės

Padeda nuo: nugaros, kaklo, sąnarių skausmų
Dozavimas: gabaliukas žuvies kartą per savaitę
 
Omega-3 riebiųjų rūgščių šaltiniai (riebi žuvis) gali padėti sumažinti nugaros skausmus. Šie labai dažnai susiję su tarpslankstelinių diskų problemomis, o žuvyje yra jiems naudingų ir reikalingų medžiagų.

 
Ciberžolė

Padeda nuo: sąnarių ir kolito sukeltų skausmų
Dozavimas: 1 arbatinis šaukštelis kasdien
 
Šis prieskonis Ajurvedos medicinoje naudojamas virškinimo gerinimui. Dėl sudėtyje esančio kurkumino pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Ši medžiaga saugo audinius ir sąnarius nuo uždegimų ir teigiamai veikia nervu ląsteles.
 
Jogurtas

Padeda nuo: žarnyno problemų
Dozavimas: 200 g kasdien
 
Labai daug žmonių savo kailiu patiria, kas yra skrandžio ir pilvo skausmai. Natūraliame jogurte yra bakterijų, kurios padeda sumažinti pilvo pūtimą ir skausmus.
 
Kava

Padeda nuo: galvos skausmų
Dozavimas: du puodeliai per dieną
 
Kava ne tik suteikia žvalumo ir padeda greičiau išsibudinti, bet ir dėl to, kaip veikia kraujagysles, gali sumažinti galvos skausmus.
 
Būkite sveiki!

» Rašyti komentarą