Dieta pagal kraujo grupę

Nors dieta pagal kraujo grupes sulaukia kritikos, esą jos esmė išlieka elementari: atsisakyti riebių, saldžių ir miltinių patiekalų, o kartais dviems skirtingas kraujo grupes turintiems asmenims gali galioti tie patys mitybos nustatymai, tačiau jos efektyvumas vis dėl to yra jaučiamas. Efektyvumą galima pajausti vien jau dėl to, kad yra rekomenduojama sveika mityba, o taip pat kraujo tipo dieta gali padėti įvardinti maisto produktus kenkiančius bei labiausiai tinkančius jūsų organizmui.

0(I) kraujo grupė

O kraujo grupės žmonės turėtų rinktis liesą mėsą, neutralią paukštieną ir apsiriboti nedidelėmis porcijomis. Šios kraujo grupės žmonėms labai tinka daugybė žuvų rūšių, ypač riebios šaltųjų jūrų žuvys - silkės, skumbrės bei menkės.

Avižos, javai, ypač kviečiai, netinka. O kraujo grupės žmonių organizmas prastai virškina karvių pieno produktus. Retkarčiais suvalgomas vienas kitas vištų kiaušinis, rūpesčių nesukels.

O kraujo grupės žmonėms labai tinka žalios spalvos bei lapinės daržovės. O kraujo grupės žmonės turi visiškai atsisakyti bet kokių kokosų riešutų gaminių. Jų skrandį dirgina malti ir juodieji pipirai, o taip pat ir actas. Taigi draudžiami rūgštūs marinuoti produktai. Cukrus bei medus nekenkia, tačiau jais mėgautis derėtų saikingai. Labai svarbu valgyti daržovių, ypač pomidorų, tačiau reikėtų vengti baklažanų, gūžinių, žiedinių, briuselio kopūstų, garstyčių ir bulvių.

O kraujo grupės žmonėms neribotais kiekiais rekomenduojama gerti tik vandenį bei negazuotą mineralinį vandenį.

A(ll) kraujo grupė

Daugeliui A kraujo grupės žmonių bus labai sunku iš karto visiškai atsisakyti mėsos ir pradėti maitintis vegetariškai. Tad pagelbės į valgiaraštį įtraukta vištiena ir kalakutiena - tai yra neutralūs produktai. Vis dėlto dešra bei kumpis liks uždraustas vaisius.

A kraujo grupės žmonės javų produktus virškina gerai, tačiau kviečiais piktnaudžiauti nereikėtų. A kraujo grupės žmonėms niekada nebus per daug daržovių - tai jų mitybos pagrindas. Tačiau kai kurių rūšių daržovės gali sukelti bėdų, tarp jų - pomidorai, kuriuose yra lyg klijai veikiančių lėktinų, bei apetitą žadinančios spalvingos paprikos (šios daržovės dirgina skrandį). Patariama vengti bananų, mandarinų ir apelsinų.

Kaip ir visų kraujo grupių, taip ir A kraujo grupės žmonėms vaisių sultis visuomet derėtų skiesti vandeniu. Cukrų šie asmenys turėtų vartoti tik labai mažomis, dozėmis, o acto - visai atsisakyti. Užtat jie ne tik gali, bet ir turi gerti pupelių kavą bei nedaug angliarūgštės turintį mineralinį vandenį.

B(lll) kraujo grupė

Vištienoje, kuri šiaip jau laikoma lengvu ir gerai virškinamu maistu, yra lėktino, agliutinuojančio B grupės kraują. Tačiau B kraujo grupės žmonės gali mėgautis kitų rūšių mėsa, o jei nenori atsisakyti paukštienos, gali valgyti kalakutieną.

Daugelis žuvų šiems žmonėms - puikiai tinkantis arba neutralus maistas. Vis dėlto jie turi kuo toliau laikytis nuo delikatesais laikomų juros gėrybių (vėžių, krabų, omarų bei moliuskų), nes jos agliutinuoja jų kraują.

B kraujo grupės žmonėms labai tinka pieno produktai. Jie gali rinktis pagal skonį - kefyrą, jogurtą ar varškę. Vištų kiaušiniuose nėra kenksmingų lėktinų, kurie slypi vištienoje, todėl B kraujo grupės žmonės gali valgyti jų kiek tik širdis geidžia. Reikėtų vengti rugių bei miežių.

Yra labai nedaug daržovių rūšių, kurios B kraujo grupės žmonėms būtų kenksmingos ar bent jau neutralios. Vis dėlto reikėtų būti atsargiems valgant pomidorus.

Pipiruose yra lėktinų, kurie gali pridaryti bėdų. Dėl to įsigeidus aštrių valgių, šiuos reikėtų gardinti imbieru, kariu ar aitriosiomis paprikomis. Baltąjį bei rudąjį cukrų, medų vartoti galima saikingai. Šios kraujo grupės žmonės turi galimybę gardžiuotis šokoladu, tik neperlenkdami lazdos. Tai vienintelė grupė, kuriai salotas leidžiama gardinti actu.

AB(IV) kraujo grupė

Rekomenduojami pieno produktai - tie patys, kaip ir B kraujo grupei. Vadinasi, rūgštūs gaminiai, pavyzdžiui, kefyras ar jogurtas, bus virškinami gerai. Šios dietos „steigėjas „Peteris D'Adamas siūlo ir kiaušinius - svarbų baltymų šaltinį, nes, kitaip nei vištienoje, juose nėra jokių lėktinų.

Rinkdamiesi javų gaminius, šios grupės žmonės turėtų atsižvelgti į A ir B grupėms teikiamas rekomendacijas ir nepamiršti, kad per gausiai vartojant kviečius, gali atsirasti sveikatos sutrikimų. Šios grupės žmonės visiškai atsisakyti grikių bei kukurūzų.

AB kraujo grupės žmonės turėtų vengti apelsinų bei bananų, daugiau valgyti greipfrutų, vyšnių, ananasų bei slyvų, taip pat kitų vaisių. Leidžiama saikingai vartoti cukrų, medų, bet išsiversti be acto ir pipirų; vietoj jų maistą gardinti citrinomis, prieskoninėmis žolėmis, ir kuo gausiau - česnakais.

Jei AB kraujo grupės žmonės pakaitomis gers kavą ir žaliąją arbatą, retkarčiais pasimėgaus raudonojo vyno taure ir, žinoma, nevengs vandens, galėsime sakyti, kad gėrimus jie renkasi teisingai. Gerai pasisavinamos ir vandeniu skiestos sultys.
Nepamirškite judėti

Jei norite būti užtikrinti, kad pasieksite norimą rezultatą, reikia žinoti, jog vien pakitusios mitybos neužtenka, privalomas ir fizinis aktyvumas. Nebūtina prakaituoti sporto salėje ar bėgioti parke, jei tai jums nėra malonu. Užteks ir kasdieninių pasivaikščiojimų bei laikytis auksinės taisyklės: nevalgyti prieš miegą, mat tai garantuoja aktyvų riebalų kaupimąsi.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Indre
2013-04-18 17:18
Radau gera puslap kur yra receptai pagal kraujo grupes: food4blood.com
mitai
2012-04-06 21:22
Radau: http/www.sveikata.lt/straipsinis/dieta-pagal-kraujo-grupe-ar-ji-veiksminga-i-dalis-425?category=16
mitai
2012-04-06 21:21
cia buvo labai geras straipsnis apie tai kodel sita dieta neveiksminga