Gėrimai, slopinantys apetitą ir deginantys riebalus

Yra nemažai gėrimų (daugiausiai – arbatų), kuriuos rekomenduojama gerti norintiems numesti svorio. Jų veikimo principas pagrįstas apetito slopinimu (todėl žmogus suvartoja mažiau kalorijų) ir riebalų deginimu. Pastarasis procesas vadinamas termogeneze – kitaip tariant, organizmas išskiria šilumą ir skaido riebalus. Tikriausiai jums pažįstama situacija, kad suvalgius ko nors aštraus, išmuša karštis ir išpila prakaitas. Paprastai termogenezės procesas ne toks intensyvus ir pastebimas. Beje, svarbu nepamiršti, kad kovojant su antsvoriu vien tokiais gėrimais pasikliauti neverta – problemą reikia spręsti kompleksiškai: mažiau valgyti, vengti saldumynų, daug angliavandenių ir riebalų turinčių produktų, daugiau judėti.
 
Matė
 
Su mate pasaulį supažindino Pietų Amerikos indėnai. Šioje šalyje egzistuoja netgi jos gėrimo ceremonija. Arbata ruošiama kalebase – į viršų siaurėjančiame inde. Į trečdalį indo įberiama matės, užpilama 70 laipsnių temperatūros vandeniu. Galima plikyti ir kaip paprastą arbatą. Gėrimas pasižymi stipriu tonizuojamuoju poveikiu ir slopina apetitą – veikliųjų medžiagų poveikis panašus į kofeino.
 
Imbierų arbata
 
Turbūt pats populiariausias gėrimas lieknėjantiems. Imbieruose yra medžiagų, stimuliuojančių termogenezę. Dėl šildomųjų savybių imbierų arbata ypač rekomenduotina šaltuoju metų laiku. Paruošti ją paprasta: supjaustykite 1,5-2 cm imbiero gabaliuką „žvyneliais“ ir užpilkite verdančiu vandeniu. Galima taip pat įdėti truputį medaus, citrinos. Po 15 minučių arbata paruošta. Vasarą galima arbatą ruošti termose, užpylus ne verdančiu, o tiesiog karštu vandeniu. Po 12 valandų riebalus deginantį gėrimą jau bus galima gerti.
 
Žalioji arbata
 
Turi daug katechinų, kurie stabdo riebalų sintezę ir stimuliuoja termogenezę. Be to, katechinai saugo širdį ir kraujagysles, užkerta kelią vėžiui. Na, o pati arbata gana neblogai slopina apetitą.
 
Masala
 
Tai – tikra indiška arbata (ne ta, kurią perkate dėžutėse su drambliais). Masala daroma iš juodosios arbatos, pieno, įvairių prieskonių ir cukraus. Jeigu atsisakysite paskutinio komponento, išeis idealus riebalus deginantis gėrimas. Daugumoje prieskonių gausu medžiagų, stimuliuojančių termogenezę. Pati stipriausia iš jų – kapsaicinas, kurio yra aitriuosiuose pipiruose. Kapsaicino poveikis įrodytas daugybe tyrimų.
 
Kaip paruošti masalą?
 
Jums reikės:
 
3 šaukštelių juodosios arbatos;
1 litro vandens;
1 litro pieno;
4 gvazdikėlių;
4 kvapiųjų pipirų;
1 cinamono lazdelės;
10 kardamono sėklyčių;
2 žvaigždinių anyžių žvaigždučių;
1 muskato riešuto;
5 juodųjų pipirų;
3-5 cm imbiero gabaliuko.
 

  • Susmulkinkite ir sumaišykite prieskonius.
  • Užvirinkite pieną, suberkite prieskonius, išmaišykite ir kaitinkite ant silpnos ugnies 3-5 minutes. Nukaiskite, uždenkite ir palikite pritraukti 5 minutes.
  • Užplikykite paprastą arbatą ir supilkite ją į pieną, gerai išmaišykite. Galima perkošti.
  • Gerti geriausia be cukraus, bet jeigu labai norite pasaldinti – rinkitės medų.

 
Kava
 
Paprasta juoda kava kliudo priaugti svorio. Šiame gėrime esantis kofeinas neblogai tonizuoja, slopina apetitą, suteikia jėgų ir šiek tiek degina riebalus. Kuo kofeino daugiau (kuo stipresnė kava), tuo riebalus deginantis poveikis yra geresnis. Kava be kofeino šiuo atveju yra visai neefektyvi.
 
Karštas šokoladas
 
Šokoladas, kokį mes jį įsivaizduojame, gimė Šveicarijoje, tačiau tikrojoje tėvynėje tai buvo skystas, kartus ir aštrus gėrimas. Šokolado pagrindas – kakava, prieskoniai (būtinai – pipirai ir cinamonas) ir pienas. Toks mišinys labai naudingas: kakavoje yra kofeino ir daug flavonoidų, kurie padeda sumažinti svorį, prieskoniuose – riebalus deginančių medžiagų (pavyzdžiui, kapsaicino). Kad poveikis būtų geresnis, patartina apsieiti be cukraus.
 
Kaip paruošti?
 
2 porcijoms jums reikės:
 
2 šaukštų kakavos miltelių;
1 cinamono lazdelės;
1 žiupsnelio aitriųjų pipirų;
1 žiupsnelio malto muskato;
500 ml pieno;
20 g karčiojo šokolado;
Cukraus pagal skonį.
 

  • Sumaišykite kakavą su prieskoniais, užpilkite pienu ir pavirkite pamaišydami.
  • Įdėkite cinamono.
  • Užvirinkite ir virkite ant silpnos ugnies dar 1-2 minutes. Sudėkite kartųjį šokoladą ir išmaišykite. Gėrimas paruoštas!

 
Kefyras su prieskoniais
 
Kefyrą, kaip ir bet kurį kitą rūgštaus pieno produktą, geriausia gardinti ne cukrumi, uogiene ar džemu, o smulkintais žalumynais ir maltais prieskoniais. Su jais paruošite išties gaivų ir naudingą gėrimą. Nepamirškite būtinai įdėti truputį aitriųjų pipirų.
 
Sultys su pipirais
 
Nors vaisių ir uogų sultys labai naudingos, jos turi nemažai cukraus (tiek pat, kiek ir gazuotuose gėrimuose), ir todėl didina svorį. Visai kitas reikalas – daržovių sultys (išskyrus morkų). Na, o jeigu įdėsite prieskonių (aitriųjų ar kitokių pipirų, gvazdikėlių, kardamono, anyžių ir kt.), išeis riebalus deginantis gėrimas. Beje, maišyti galima ir žalumynus (bazilikus, salierus, krapus, petražoles, kalendras), netgi česnaką. Pagrindui geriausia rinktis pomidorų sultis, su jomis gerai dera agurkų, burokėlių, moliūgų, kopūstų sultys. Įmaišykite dar truputėlį druskos ir riebalus deginantis gėrimas bus paruoštas!

» Rašyti komentarą