7 priežastys pasimėgauti greipfrutais

@ Shutterstock

Štai kelios priežastys dažniau įtraukti greipfrutus į savo racioną.

Pirma priežastis: turi mažai kalorijų. Jei rūpinatės savo figūra, greipfrutai jums bus tikras atradimas! 100 g vaisių turi tik 35 kcal, o organinės rūgštys padės pagreitinti medžiagų apykaitą.

Antra priežastis: stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą. Reguliariai vartojant šiuos vaisius galima pamiršti apie padidėjusį kraujospūdį: greipfrutai jį mažina, taip pat reguliuoja cholesterolio ir cukraus lygį kraujyje.

Trečia priežastis: gerina kepenų veiklą. Greipfrutų sudėtyje esančios medžiagos skatina fermentaciją ir suaktyvina kepenų darbą.


Ketvirta priežastis: stiprina imunitetą. Kaip ir kiti citrusiniai vaisiai, greipfrutai turi vitamino C, kuris padeda apsisaugoti nuo virusų. Kad sustiprintumėte imunitetą, pakanka suvalgyti po skiltelę kasdien.

Penkta priežastis: padeda virškinimo sistemai. Jeigu jums dažnai užkietėja viduriai – valgykite greipfrutus. Jie normalizuoja žarnyno veiklą ir gerina jo peristaltiką.

Šešta priežastis: padeda kovoti su depresija. Įrodyta, kad greipfrutus mėgstančius žmones rečiau kamuoja apatija ir nemiga. Greipfrutai naudingi tiek fiziškai, tiek protiškai pavargstantiems žmonėms.

Septinta priežastis: greipfrutai – gera vėžio profilaktikos priemonė. Greipfrutuose esantis likopenas užkerta kelią vėžinių ląstelių dauginimuisi.

» Rašyti komentarą