Ką reikia žinoti apie bananų dietą

Retai kuri dieta yra ne tik naudinga ir veiksminga, bet ir maloni. Vienas iš tokių pavyzdžių – bananų dieta.

Šie vaisiai pasižymi vitaminų A, C, E, B ir PP gausa, aprūpina organizmą kaciu, kaliu, krakmolu, magniu, cinku, geležimi, siera, fosforu, pektinais, gliukoze ir sacharoze. Jie lengvai virškinami, todėl organizmui tokia dieta yra labai naudinga. Pakalbėkime apie jos ypatumus.

Kas yra bananų dieta?

Tai 7 dienų trukmės monodieta. Kitaip tariant, visą šį laiką reikia maitintis tik vienu produktu. Nors bananai labai naudingi, tiesa ta, kad jie nagali atstoti visų organizmui būtinų produktų, užtikrinančių tinkamą organizmo funkcionavimą. Bet koks maisto ribojimas yra didžiulis stresas organizmui. Dietologai rekomenduoja iš anksto įsitikinti, kad bananų dieta jums tiks. Tai padės padaryti iškrovos dienos. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jūsų organizmas reaguoja į tokią mitybą. Jeigu nepajusite diskomforto, galite pradėti laikytis dietos.

Būtinos sąlygos:

 

  • Nevalgykite saldumynų. Jeigu jaučiate lengvą alkį, galima suvalgyti gabaliuką vaisiaus. Paskutinį kartą valgyti patartina ne vėliau kaip 8 valandą.
  • Gerkite tik vandenį. Tyriamai rodo, kad 2 stiklinės vandens pagreitina medžiagų apykaitą 30 %. Be to, taip suvartosite mažiau kalorijų per dieną. Rekomenduojama, kad vanduo būtų kambario temperatūros.
  • Stenkitės eiti miegoti iki vidurnakčio. Tie, kurie miega po 6 valandas per parą ir mažiau, yra labiau linkę turėti antsvorio. Jūsų atveju ilsėtis reikėtų bent po 8 valandas per parą.
  • Valgykite tik šviežius bananus.
  • Iš pradžių reikėtų pamėginti laikytis tokios dietos ne ilgiau kaip 7–10 dienų. Jeigu viskas gerai, galite tęsti.


Bananų dieta užtikrina, kad lieknėjant jums netrūks vitaminų C, B1, B2, PP, kalcio ir geležies, tačiau, kaip jau matote, ji turi savų trūkumų. Kad ir kaip mėgtumėte bananus, ilgainiui jie vis tiek nusibos.

Auksinės taisyklės besilaikantiems dietų

Visada atminkite keletą dalykų: pirma – nevartokite produktų, kuriuos draudžia jūsų dietologas. Net ir nedidelis kąsnelis gali paleisti jūsų pastangas vėjais. Antra – neilginkite ir netrumpinkite dietų laiko. Trečia – lieknėjant labai svarbu gerti kuo daugiau skysčių (savaime suprantama, negazuotų ir nesaldžių gėrimų). Na, o ketvirta – po dietos negalima iš karto grįžti prie senų mitybos įpročių. Bent iš pradžių atsisakykite kaloringų produktų.

» Rašyti komentarą