Kaip po dietų išsaugoti svorį?

Gal jūs ilgai save ribojote, valgėte tai, kas jums visai nepatinka ir sportavote, todėl pasiekę norimą svorį ketinate save palepinti vienu kitu „uždraustu“ skanėstu. Ar verta? Juk jei dieta buvo labai griežta, svoris grįš ir vėl – užteks persivalgyti kelis kartus.

Štai kelios bendros rekomendacijos, padėsiančios išvengti nepageidaujamo svorio augimo po dietos.

Viskas prasideda nuo maisto. Dietos metu organizmas turėjo prisitaikyti prie pakitusių sąlygų. Jeigu jums buvo negalima vartoti saldintos kavos ir saldumynų, stenkitės šių draudimų laikytis ir toliau. Jeigu gi gyvenimas be šių džiaugsmų tikrai ima atrodyti „nesaldus“, ieškokite pakaitų: vietoj šokolado galima pakramtyti džiovintų vaisių, kiaulieną pakeisti kalakutiena arba vištiena ir pan. Atkreipkite dėmesį į produktų kokybę, sudėtį. Atminkite: kai gaminate patys, jūs žinote, kiek ir ko dedate. To nepasakysite apie restoranų ir kavinių patiekalus.


Ribokite kiekius. Jei norite, kad svoris neaugtų, būtina maitintis dažnai, tačiau ne didesnėmis negu 100–150 g porcijomis.

Įsiklausykite į save. Neretai alkio jausmu palaikome norą gerti. Patikrinkite, ar neklystate – išgerkite stiklinę vandens. Valgyti reikėtų tik tada, kai iš tiesų esate alkani, o ne iš neturėjimo ką veikti ar norint kažkam palaikyti draugiją.

Sportas. Sportuoti reikėtų ne tik norint numesti svorio, bet ir tam, kad palaikytumėte organizmo tonusą ir savo sveikatą. Galite pakeisti vienus užsiėmimus kitais: jei anksčiau bėgiodavote tam, kad numestumėte svorio, dabar galite žaisti tenisą ir pan. Tegul sportas teikia jums malonumą ir virsta pramoga, pomėgiu. Jei įtrauksite ir savo šeimą bei draugus, užsiėmimai bus dar smagesni.

Šios kelios negudrios taisyklės ne tik padės po dietų išsaugoti esamą svorį, bet ir užtikrins, kad būsite žvalūs ir sveiki!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
priekabus :)
2013-10-02 14:15
"Jei norite, kad svoris neaugtų, būtina maitintis dažnai, tačiau ne didesnėmis negu 100–150 g porcijomis"

sokolado 100gr pats tas , bet va darzoviu 200gr. jau blogai