Produktai, kurie nesensta

Yra produktų, kuriuos galima saugoti ištisus dešimtmečius – tikėtina, kad jie pergyvens netgi jų savininką. Kokie jie?

Ryžiai

Jeigu kada krizė privers jus kaupti maisto atsargas, rinkitės ryžius – jie puikiai tinka ilgam saugojimui. Nesvarbu, kokia jų rūšis – visos jos turi praktiškai neribotą galiojimo laiką. Rudieji ryžiai sveikatai naudingesni nei balti, tačiau jų tokiu atveju geriau atsisakyti – kadangi juose daugiau riebalų, jie greičiau genda.

Distiliuotas baltasis actas

Šis produktas dažniausiai naudojamas įvairioms salotoms ir marinatams gaminti. Kadangi jo galiojimo laikas yra labai ilgas, jo galima nusipirkti ir pasidėti atsargoms. Distiliuotas baltasis actas išsaugo savo savybes ir skonį praktiškai visą savo „gyvenimą“.

Jūros druska


Jūros druska – tai „natūrali“ tradicinės valgomosios druskos forma. Be to, daug sveikesnė už pastarąją. Tiems, kas jaudinasi dėl ateities, patartina turėti jos atsargų. Jūros druskos skonio ypatybės nesikeičia, ji gali būti saugoma neribotą laiką.

Medus

Medus gali būti saugomas taip ilgai, kad jo randama netgi egiptiečių kapavietėse. Žinoma, tikriausiai pastebėjote, kad bėgant laikui keičiasi jo spalva, produktas susikristalizuoja, tačiau nevalgomas jis dėl to netampa. Sumaišius medų su karštu vandeniu, šis produktas ir vėl grįžta į pirminę būseną.

Kukurūzų krakmolas

Tai produktas, kurį galima naudoti labai įvairiai: dėti į padažus, užpilus ir sriubas, naudoti kaip tirštiklį. Svarbu pažymėti, kad nors sausoje ir vėsioje vietoje jį ir galima laikyti labai ilgą laiką, tačiau tikėtina, jog pastebėsite, kad dalis jo kažkur dingo.

Grynas vanilės ekstraktas

Grynas vanilės ekstraktas galėtų būti saugomas kone amžinai. Tiesa, produktas gana brangus, tačiau turėti jo savo namuose tikrai verta.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ar
2012-11-18 20:46
jau pasaulio pabaigai reikia ruostis???
ppp
2012-04-25 18:03
nu jo pas vIta badas geras, gal reik pagalbos
marius
2012-04-23 17:20
tai nusipirk, vistiek nesuges
Vita
2012-04-23 17:20
Praktiškai nei vieno is siu produktu ner mano namuose