8 mitai apie saldumynus

Geriausi dalykai mūsų gyvenime yra „saldūs“ – miegas, kvapai, bučiniai... Ir, žinoma, tikri saldumynai. Ypač jie traukia mus šiltuoju metų laiku, ir ypač tada mes norime atrodyti puikiai, nuolat kovojame su savo silpnybėmis, baimindamiesi priaugti svorio. Tik ar tikrai negalime sau leisti bent retkarčiais pasidaryti sau šventę?

Pirmas mitas: saldumynai naudingi smegenims

Gabaliukas saldumynų darbo dienos viduryje tikrai nepamaišys – tai tiesa. Smegenims reikia gliukozės, kadangi jos labai jautriai reaguoja į šios medžiagos trūkumą kraujyje. Vis dėlto naivu manyti, kad kiekybė svarbiau už kokybę – saldumynų perteklius gali sukelti mieguistumą ir kliudyti dirbti.

Antras mitas: cukrus – džiaugsmo vitaminai

Gydytojai cukrų vadina „baltąja mirtimi“. Pacientai atsidūsta: „bet kokia ji maloni...“ Tik ar žinote, kad trys šaukšteliai cukrus arbatos puodelyje sumažina vitamino B1 atsargas organizme? Kuo labiau jo trūksta, tuo didesnė depresijos, greito nuovargio ir raumenų silpnumo tikimybė. Nelabai džiugi perspektyva?

Trečias mitas: saldikliai padės sulieknėti

Nors dirbtiniuose cukraus pakaituose beveik nėra kalorijų, apie tai, kaip jie veikia sveikatą, iki šiol verda aršios diskusijos. Yra įrodymų, kad saldikliai slopina imunitetą, o aspartamas, manoma, turi kancerogeninių medžiagų. Kita vertus, publikacijų daug ir įvairių, jos kartais viena kitai prieštarauja, tad spręsti, ar vartoti saldiklius, turėsite patys.

Ketvirtas mitas: šokoladas yra skanus, tačiau žalingas

Juodojo gardumyno mėgėjai gali džiaugtis: produktą pateisina vis daugiau specialistų. Teigiama, kad 100 g juodojo šokolado pagerina kraujagyslių veiklą ir ne mažiau kaip trims valandoms apsaugo jas nuo laisvųjų radikalų poveikio. Šiuo atveju svarbiausia taip pat ne kiekybė, o kokybė.


Penktas mitas: šokoladas sukelia vidurių užkietėjimą

Daugelis šokolado mėgėjų baiminasi, kad už savo aistrą šiam saldumynui teks brangiai sumokėti. Jeigu valgysite vien tik šokoladą, tikimybė, kad viduriai tikrai užkietės, neatmetama, tačiau maitinantis taisyklingai, visiškai atsisakyti šokolado nėra prasmės.

Šeštas mitas: bananinis „greitasis maistas“

Bananai ideliai tinka tiems, kurie nori greitai užkąsti: vaisiai puikiai įsisavinami, juose daug kalio (o tai – itin svarbu širdininkams), jie padeda pašalinti iš organizmo skysčių perteklių ir greitai malšina alkį.

Tačiau dietologai pataria nepiktnaudžiauti šiuo skanumynu, o ypač – derinti jo su balta duona ir kitais „draudžiamais“ produktais. Reikia atminti, kad bananai visiškai netinka cukriniu diabetu sergantiems žmonėms.

Septintas mitas: apie džiovintų vaisių naudą

Dietologai sutinka, kad džiovintuose vaisiuose yra praktiškai visų naudingųjų medžiagų, kita vertus – reikia turėti omenyje, kad tai gana „koncentruotas“ variantas, todėl vartoti džiovintus vaisius reikia saikingai ir atsargiai (ne daugiau kaip po 4–6 vienetus per dieną).

Aštuntas mitas: saldumynai – tik desertui

Iš tiesų saldumynai gali atlikti antiaperityvo vaidmenį, nuslopinti „žvėrišką“ apetitą. Jeigu, pavyzdžiui, praleidote pietus, galima pradėti vakarienę nuo poros saldainių, torto gabaliuko arba ledų. Tai greičiau prisotins kraują gliukozės, sumažins alkio jausmą ir neleis persivalgyti.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
saulyte
2014-05-25 19:53
Isvada-sokolada reikia valgyti kas trys valandos