Rudens superproduktai jūsų grožiui ir sveikatai

Orai po truputį vėsta, ir mūsų organizmas pradeda ruoštis artėjančiai žiemai. Deja, daugeliui tai baigiasi ženkliu svorio padidėjimu. Išvengti nusivylimo galima dviem būdais: reguliariai treniruojantis ir tinkamai maitinantis.
 
Štai 7 superproduktai, kurie padės išsaugoti ne tik gražią išvaizdą, bet ir sveikatą.
 
Obuoliai

Be to, kad šiuose vaisiuose gausu ląstelienos, obuoliai padeda išsaugoti sveiką širdį. Suvalgykite po obuolį prieš treniruotę, ir pamatysite, kad tapote ištvermingesni. Taip yra dėl kvercetino – flavonoido, kuris gerina plaučių aprūpinimą deguonimi.
 
Žiediniai kopūstai

Ekspertų teigimu, žiedinius kopūstus galima laikyti vienu iš naudingiausių produktų pasaulyje. Jie gerina kepenų veiklą, stiprina širdį. Tyrimai rodo, kad 3 porcijos žiedinių kopūstų per savaitę padeda kepenims efektyviau skaidyti riebalus.
 
Moliūgai

Patiekalai iš moliūgų ant mūsų stalo nėra labai dažni – o be reikalo. Rudenį šios daržovės tampa paspirtimi visam jūsų organizmui. Patiekalai su moliūgais padės jums ilgiau išsaugoti sotumo jausmą, be to, kalio kiekis moliūguose beveik toks pat, kaip ir bananuose.

 
Griežčiai

Šios daržovės – kažkas tarpinio tarp ropės ir kopūsto. Ant stalo jie atsiduria dar rečiau, negu moliūgai. Griežčiai turi itin mažai kalorijų, bet daug ląstelienos ir antioksidantų. Iš esmės griežčiais galima pakeisti bulves.
 
Grybai

Gaminkite grybų patiekalus bent kartą per savaitę: jie nekaloringi, tačiau labai maistingi ir naudingi. Grybuose gausu imuninę sistemą stiprinančio seleno, o vitaminas D padės užkirsti kelią onkologinėms ligoms.
 
Granatų sultys

Antioksidantai organizmui yra labai reikalingi. Granatų sultys – vienas iš labiausiai nervų sistemą gerinančių ir ištvermingumą didinančių produktų. Teksase buvo atliktas eksperimentas: viena atletų grupė po treniruočių gėrė granatų sultis, kita – vandenį. Mėnesio užteko, kad pirmoji grupė taptų ištvermingesnė.
 
Spanguolės

Šiose raudonose ir gaižiose uogose gausu proantocianido, mažinančio žalingų bakterijų skaičių organizme. Taip pat jos užtikrina burnos ertmės sveikatą bei užkerta kelią dantenų ligoms.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
mmm
2015-10-05 22:26
tiesa, moliūgus valgau retai. Nors kartu su ryžių arba sorų koše net labai skanu