7 priežastys atsisakyti cukraus ir saldumynų

Norite gyventi sveikiau, bet jums trūksta motyvacijos atsisakyti cukraus? Pasirodo, kad didžiausias pavojus slypi visai ne cukrinėje, o jau paruoštuose maisto produktuose!
 
Per dieną žmogus pats to nenutuokdamas su cukrumi (bet ne su tuo, kuris stovi ant stalo cukrinėje) gauna apie 300 kcal. Šiaurės Karolinos universitete atlikti tyrimai rodo, kad maždaug 20 proc. amerikiečių su „nematomu“ cukrumi kasdien gauna daugiau nei po 700 kcal. Įsivaizduokite: tai – beveik stiklinė cukraus, kurio niekas net nepastebi!
 
Gal net nebūtų taip apmaudu, jeigu šis cukrus slypėtų tik saldainiuose, pyragėliuose ir saldžiuose gėrimuose – kad ten yra cukraus, puikiai žinoma visiems. Jeigu gi įdėmiai paskaitinėsite produktų etiketes, pamatysite, kad cukraus galima rasti ir salotose, ir padažuose, ir jogurtuose. Atkreipkite dėmesį ir į paskutinius ingredientus. Jeigu jums pavyks sumažinti ne tik gryno, bet ir „nematomo“ cukraus suvartojamus kiekius, tai bus labai naudinga jūsų sveikatai.
 
Širdis plaks tolygiau
 
Širdies ir kraujagyslių ligų rizika sumažės 3 kartus, jeigu cukraus atsisakysite visiškai – taip teigia mokslininkai iš Kanzaso (Misūrio valstija, JAV). Visiškai atsisakius cukraus jau po kelių savaičių kraujyje „blogojo“ cholesterolio sumažės 10 proc., o pavojingų trigliceridų - 20-30 proc.
 
Išnyks mieguistumas dieną ir nemiga vakare
 
Padidėjęs cukraus lygis kraujyje veda prie to, kad jau dienos viduryje apima mieguistumas ir vangumas. Vakarop išsiskiria hormonas kortizolis, kuris kliudo laiku atsigulti ir greitai užmigti.
 
Jūs pamiršite spuogus
 
Aknė pridaro daugybę rūpesčių ne tik paaugliams, bet ir vyresniems nei 30 metų amžiaus žmonėms. Viena iš priežasčių – sisteminiai uždegimai organizme, kuriuos sukelia cukraus perteklius racione. Nustatyta, kad 300 g cukraus per dieną padidina spuogų atsiradimo riziką net 87 proc.! Jei karštą vasaros dieną gersite saldžius gėrimus, net nepajusite, kaip suvartosite tiek cukraus.
 

Pagerės nuotaika
 
Visi žino, kad cukrus – tai savotiškas antidepresantas, padedantis mums streso metu pajusti komfortą, pasitenkinimą, tačiau tik nedaugelis girdėjo, kad prie jo priprantama kaip prie narkotikų – nutraukus vartojimą, prasideda abstinencija (tiesa, ne tokia stipri, kaip nuo tikrų narkotikų). Įveikti ją padeda fizinis aktyvumas ir mėgstama veikla (pavyzdžiui, rankdarbiai – rankos užimtos ir nesitiesia į saldainių dėžutę ar spintelę su saldėsių atsargomis).
 
Kai tik organizmas prisitaikys ir atpras nuo nuolat pakilusio insulino lygio, pasijusite geriau, nei bet kada anksčiau! Kolumbijos universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad visiškai atsisakę cukraus žmonės 2-2,5 karto rečiau nerimauja, būna sudirgę ar varginami staigios nuotaikų kaitos.
 
Galėsite apsieiti be kremo nuo raukšlių
 
Dermos instituto tyrėjai (Kalifornijos valstija, JAV) nustatė, kad atsisakius cukraus oda sensta 1,5 karto lėčiau. Beje, fruktozė (natūralus cukrus, suteikiantis vaisiams saldumo) odos nesendina.
 
Pagerės atmintis
 
Blogai įsimenate vardus, nuolat turite užsirašinėti kiekvieną smulkmeną, kad nepamirštumėte? Labai gali būti, kad dėl to taip pat kaltas cukrus. Kalifornijos universiteto (JAV) tyrėjai išsiaiškino, kad cukraus (įskaitant ir tą, apie kurį paprastai net nenutuokiame) perteklius mityboje veda prie to, kad vaikai prasčiau mokosi ir blogiau įsimena pateiktą medžiagą.
 
Manoma, kad cukrus reikalingas gerai smegenų veiklai palaikyti, tačiau jo iš tikrųjų reikia visai nedaug – užtenka pusės arbatinio šaukštelio su rytine arbata ir maždaug tiek pat su kava darbo metu.
 
Numesite maždaug 5 kg
 
Atsisakius cukraus, užslėpto nesaldžiuose produktuose, sumažinsite raciono kaloringumą maždaug 200 kcal per dieną, o per 3-5 mėnesius tai leis numesti jums maždaug apie 5 kg – kad gautų reikiamos energijos, organizmas bus priverstas deginti riebalų atsargas.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Dangira
2017-07-05 11:27
Man cukraus, ta prasme saldumynų labai padėjo atsisakyti paildai su chromu. Pačiai niekaip nepavykdavo. Kelis mėnesius gėriau Bio-Chromium MEGA, tai nukrito keli kg!!!