10 priežasčių valgyti braškes

Braškės – vienos mėgstamiausių uogų. Daugelis vertina jų nuostabų skonį ir malonų aromatą, tačiau tik nedaugelis susimąsto, kokiomis gi dar savybėmis jos pasižymi – juk iš tikrųjų jos gali pagerinti sveikatą ar pasitarnauti kaip grožio priemonė. Siūlome sužinoti, kodėl gi verta braškėmis mėgautis dažniau!
 
Braškės daro dantis baltesnius

Prieš balindami dantis stomatologo kabinete, pasvarstykite, ar ši procedūra jums tokia jau reikalinga – galima sutaupyti laiko ir pinigų tiesiog mėgaujantis braškėmis. Šiose uogose labai didelė vitamino C koncentracija – jis suardo dantų apnašas, dėl kurių ir gelsta dantys. Jeigu periodiškai valgysite trintas braškes (galima ir žemuoges), labai greitai pastebėsite, kad dantų spalva tapo gražesnė.
 
Braškės mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Šiandien širdies ir kraujagyslių ligos – pats pavojingiausias žudikas, todėl žiūrėti į jas pro pirštus negalima. Įtraukite braškių į savo kasdienį meniu, ir užkirsite šioms problemoms kelią. Šiose uogose esančios rūgštys reguliuoja cholesterolio lygį kraujyje, o vitaminas C sustiprina kraujagyslių sieneles,
 
Braškės lėtina senėjimo procesus

Mes senstame todėl, kad sensta mūsų ląstelės. Braškės padeda sulėtinti šiuos procesus – jose yra galingų antioksidantų, padedančių kovoti su laisvųjų radikalų poveikiu (o tai – pagrindinis mūsų senėjimo „kaltininkas“). Atlikti tyrimai rodo, kad poveikis bus juntamas suvalgant vos kelias uogas per diena (geriausiai – po pietų).
 
Braškės – efektyvi kovos su spuogais ir inkštirais priemonė

Jeigu jums atsibodo veido nepuošiantys spuogai ir inkštirai, nepatingėkite pasidaryti trintų braškių kaukės. Palaikykite ją nuo pusvalandžio iki valandos – uogų sudėtyje esančios medžiagos efektyviai padės išspręsti odos problemas (jeigu braškės jums nesukelia alergijos).
 
Braškės šviesina strazdanas


Jeigu jums nepatinka strazdanos, neverta pirkti brangių balinamuoju poveikiu pasižyminčių kremų – su šia užduotimi puikiai susidoros ir braškės. Naudokite trintas uogas ir jų sultis reguliariai, ir efekto nereikės ilgai laukti. Kad poveikis būtų dar geresnis, braškes patartina maišyti su citrinos sultimis, grietine ir papajomis.
 
Padeda kovoti su astma ir... alergija

Jeigu atsibodo kovoti su astma ir alergijomis medikamentinėmis priemonėmis, verta išmėginti kažką nauja. Braškės pasižymi uždegimus slopinančiu poveikiu, todėl padeda kovoti su visais alergijos simptomais – sloga, dilgėline ir akių ašarojimu. Yra duomenų, kad braškės ženkliai sumažina sergamumą astma.
 
Braškės padeda organizmui gaminti džiaugsmo hormonus

Tyrimai rodo, kad depresija yra glaudžiai susijusi su žmogaus psichine būsena, tačiau tai nereiškia, kad kovoti su ja galima tik vaistais. Kai pajusite, kad nuotaika eina prastyn, pamėginkite suvalgyti šiek tiek braškių – jos padeda kontroliuoti homocisteino lygį, todėl kraujas gali geriau išnešioti smegenims reikalingas medžiagas.
 
Braškės – skanus priešvėžiniu poveikiu pasižymintis desertas

Braškėse esantys antioksidantai taip pat padeda kovoti su onkologinėmis ligomis. Paskaninkite šiomis uogomis savo mėgstamus desertus!
 
Braškės naudingos regėjimui ir padeda atsikratyti maišelių po akimis

Braškes galima naudoti kaip priemonę, padedančią atsikratyti tamsių ratilų aplink akis ir maišelių po jomis. Jos pasižymi balinamuoju ir uždegimus slopinančiu poveikiu, o vitaminas C – gera akių ligų (pavyzdžiui, kataraktos) profilaktikos priemonė.
 
Braškės naudingos ir besilaukiant vaikučio

Jeigu laukiatės vaiko, nėštumo metu saikingai vartojamos braškės yra labai naudingos. Jos turi daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, būtinų augančio mažylio organizmui.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
jonas
2015-06-19 09:52
Skaitykite tai naudinga