Ant žemės nukritęs maistas: valgyti ar ne?

Britų mokslininkai nusprendė atsakyti į seniai visiems ramybės neduodantį klausimą: ar galima valgyti ant žemės nukritusį maistą? Juk daugelis įsitikinę, kad pakėlus jį per tris ar penkias sekundes, niekas per tą laiką nepasikeis.

Buvo atliktas eksperimentas: ant žemės numestas kumpis, duona su uogiene, virti makaronai, džiovinti vaisiai ir sausainiai. Šie produktai buvo taip paliekami po tris, penkias ir dešimt sekundžių. Po to buvo tikrinama, kiek ant jų yra mikroorganizmų.


Išsiaiškinta, kad kumpis ir uogienė buvo saugūs vartoti net praėjus 10 sekundžių – tai paaiškinama tuo, kad saldžiuose ir daug druskos turinčiuose produktuose bakterijoms nepalankiausios sąlygos daugintis. Kitaip tariant, žmogui, kuris valgo tokį sumuštinį, niekas negresia.

Patys pavojingiausi – makaronai ir džiovinti vaisiai, kadangi šiuose produktuose yra drėgmės ir jie – ideali terpė mikroorganizmams. Jau po 5 sekundžių ant jų pradėjo daugintis bakterijos, galinčios sukelti apsinuodijimą arba pneumoniją.

Ant žemės nukritę sausainiai pasirodė beesą pačiu švariausiu ir saugiausiu produktu. Jie gali išgulėti taip iki 10 minučių ir nekelti jokios grėsmės sveikatai. Mokslininkai tai paaiškina labai paprastai – sausainiuose mažai vandens, tad bakterijos negali daugintis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ku tu?
2012-05-21 13:33
Jo DD
K
2012-05-15 21:12
Jo
v
2012-05-10 21:42
jei grindys svarios...