Ar maisto papildus galima išsirinkti pačiam?

Pasiūloje esant tokiai gausybei produktų, dažnas maisto papildus renkasi remdamasis draugų ar artimųjų rekomendacijomis, įsiminusia reklama.

Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Rūta Armonienė sako, kad tai nėra blogai, nes žmonės šiame informacijos amžiuje yra ganėtinai apsiskaitę, domisi savo sveikata.

Dažniausiai į vaistinę klientai ateina jau žinodami, ko jiems reikia. „Galbūt jaunesniems, neturintiems laiko dažniau prireikia mūsų patarimo“, - sako vaistininkė R. Armonienė. Pasak jos, dažniausiai žmonės prašo konsultacijų dėl preparatų vartojimo instrukcijų bei kainų.


Išsirinkti reikalingus vitaminus ar papildus vaistininkas padeda išsiaiškinęs, ką žmogus valgo, ar maitinasi reguliariai ir pakankamai. „Galbūt jis valgo tik pietus ir vakarienę, nepusryčiauja. Taip pat klausiame, kokią dalį žmogaus maisto raciono sudaro daržovės, ar jis geria šviežiai spaustas sultis. Su kiekvienu žmogumi kalbamės individualiai“, - sako vaistininkė.

Ką vartoti rudenį?

Šaltuoju metų R. Armonienė pataria vartoti preparatų su ežiuole, multivitaminų su eleuterokokais – pagal poreikį. Pavyzdžiui, moksleiviams tinka vartoti protinę veiklą aktyvinančių, imunitetą stiprinančių, antidepresiškai veikiančių papildų. Svarbu atminti, kad preparatus su ežiuole galima vartoti ne nuolatos, o ciklais: 20 dienų vartoti, po to daryti 10-ies dienų pertrauką. Teisingai vartojami ežiuolės preparatai stimuliuoja kraujo ląstelių, atsakingų už imunitetą, gamybą ir sužadina organizmo atsaką.

Vaistininkė sako, kad vien su maistu gauti visų reikalingų medžiagų yra gana sudėtinga. „Maistą valgome kasdien, taigi, visų naudingų medžiagų, vitaminų žmogaus organizmui reikia nuolat. Viskas priklauso nuo žmogaus mitybos ir savijautos: maisto papildų nebūtina vartoti nuolat, tačiau organizmui geriau, kai jis pastoviai gauna to, ko jam reikia. Be papildų galima apsieiti, pavyzdžiui, vasaros ar rudens metu, jei valgome daugiau šviežių vaisių ar daržovių. Tačiau reikia prisiminti, kad šie vertingi būna ne visus metus, o žiemą jų vertė net perpus mažesnė. Maitintis taip, kad organizmui visiškai nieko netrūktų, įmanoma, bet sudėtinga“, - sako vaistininkė R. Armonienė.

» Rašyti komentarą