Niekam ne paslaptis – kuo arčiau vasara, tuo labiau žmonės stengiasi sulieknėti, tačiau mokslininkai įspėja: didžioji dauguma dietų, pagrįstų kalorijų skaičiavimu, yra pasmerktos nesėkmei. Žmonės šiam reikalui vidutiniškai išeikvoja 14 gyvenimo metų. Maždaug 4–5 mėnesius per metus bandoma laikytis griežto mitybos režimo, o po to kaltinama save dėl to, kad nepavyko. Kaip rodo nauji kompanijos „Philips“ tyrimai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 2000 žmonių, kas ketvirtas iš mūsų nori sulieknėti tam, kad taptų panašesnis į įžymybes žurnalų viršeliuose.
66 % apklaustųjų pažymėjo, kad vasarą teks dėvėti atvirus rūbus, ir tai verčia pasirūpinti savo išvaizda. Jeigu ši tendencija išliks ir toliau, viena iš dešimties moterų artimiausiu metu sugaiš dietų laikymuisi 18 metų, ir tas pats pasakytina ne tik apie dailiosios lyties atstoves. Kas trečias vyras, norintis numesti svorio vasarai, kankinasi nuo vieno iki trijų mėnesių, tačiau tikimybė, kad jiems pasiseks pasiekti užsibrėžtą tikslą, yra didesnė. Tik 25 % iš jų nustoja bandę, taip ir nesulaukę norimo rezultato (moterų atveju šis skaičius siekia 35 %).
Trečdalis lieknėjančių meta dietas dėl to, kad tai nuobodu, 20 % pripažįsta, kad trūksta disciplinos. Dietologų teigimu, nors noras prieš vasarą sulieknėti yra visiškai suprantamas ir pateisinamas, sveikai maitintis reikėtų ištisus metus, o ne tik tam tikrais mėnesiais.
Kiek metų išeikvojame dietų laikymuisi?
» Rašyti komentarą