Kodėl naudinga gerti juodą arbatą?

@ Shutterstock

Be vandens, juoda arbata yra vienas iš labiausiai vartojamų gėrimų pasaulyje. Juoda arbata yra stipresnio skonio ir turi daugiau kofeino nei kitų rūšių arbatos, tačiau – mažiau kofeino nei kava. Juodojoje arbatoje yra antioksidantų ir junginių, kurie gali padėti sumažinti kūne vykstančius uždegimus, ir tuo šios arbatos teikiama nauda dar nesibaigia.

 

Priežastys, kodėl naudinga gerti juodą arbatą:

 

 1. Turi antioksidacinių savybių. Juodos arbatos sudėtyje yra polifenolių grupė, turinti antioksidacinių savybių, todėl reguliariai vartodami šią arbatą, galite sumažinti lėtinių ligų riziką ir pagerinti bendrą sveikatą.

   
 2. Gali sustiprinti širdį. Šios rūšies arbatoje yra dar viena polifenolių grupė, vadinama flavonoidais, kurie yra naudingi širdžiai. Reguliarus flavonoidų vartojimas gali padėti sumažinti daugelį širdies ligų rizikos veiksnių, įskaitant: aukštą kraujospūdį, aukštą cholesterolio kiekį kraujyje, padidėjusį trigliceridų kiekį ir nutukimą. Atlikti tyrimai parodė, kad tiems, kurie per dieną išgeria tris puodelius juodosios arbatos, rizika susirgti širdies ligomis sumažėja iki 11 proc.

   
 3. Gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje. Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali padidinti širdies ligų ir insulto riziką. Atlikus tyrimus dėl juodos arbatos poveikio žmogui, nustatyta, kad ši arbata gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį mažiausiai 11 proc.

   
 4. Pagerina žarnyno veiklą. Juodojoje arbatoje esantys polifenoliai gali padėti išlaikyti sveiką žarnyną, nes skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi ir slopina blogųjų bakterijų augimą. Be to, juodoji arbata turi antimikrobinių savybių, dėl kurių naikina kenksmingas medžiagas žarnyne, padeda sutvarkyti virškinamojo trakto gleivinę, taip pat pagerina imunitetą.

   
 5. Gali padėti sumažinti kraujospūdį. Aukštas kraujospūdis gali padidinti inkstų nepakankamumo, insulto, regos praradimo ir širdies priepuolių, riziką. Atliktų tyrimų metu, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 300 žmonių, paaiškėjo, kad visą mėnesį reguliariai geriant juodąją arbatą, gali sumažėti sistolinis ir diastolinis kraujospūdis, tačiau dar turi būti atlikti išsamesni tyrimai.

   
 6. Gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Nustatyta, kad juoda arbata (taip pat ir žalia) mažina cukraus kiekį kraujyje, pagerindama organizmo gebėjimą metabolizuoti, t. y. perdirbti, cukrų.

   
 7. Gali sumažinti vėžio riziką. Juodojoje arbatoje yra polifenolių, kurie gali padėti kovoti su vėžio ląstelėmis organizme. Nors vartojant juodąją arbatą vėžys tikrai nebus išgydytas, tačiau ši arbata gali padėti sumažinti ir sulėtinti vėžinių ląstelių vystymąsi.

   
 8. Gali padėti susikaupti ir išlaikyti dėmesį. Juodojoje arbatoje yra kofeino ir amino rūgšties, vadinamos L-teaninu, kurie gali pagerinti budrumą ir padėti sutelkti dėmesį.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Skaitanti
2021-01-30 12:41
Kodel antrasteje kalbat apie kava, o aprasete apie juoda arbata patariu pasiskaityti kai parasote