Ką reikia žinoti apie šparagines pupeles?

Šparaginės pupelės – nekaloringas produktas. 100 g turi tik 31 kcal, taip pat vitaminų A, C, K, geležies, kalio ir folio rūgšties. Kodėl vertėtų dažniau įtraukti jų į savo racioną?
 
Pagrindiniai privalumai:
 

  • Geras ląstelienos šaltinis. Šparaginės pupelės pasižymi lengvu laisvinamuoju poveikiu, padeda pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus, mažina cholesterolio lygį kraujyje ir palaiko normalų cukraus lygį, todėl ypač rekomenduotinos sergantiems diabetu.
  • Turi silicio, stiprinančio kaulus ir jungiamuosius audinius.
  • Turi vitamino A ir sveikatą stiprinančių antioksidantų (liuteno, zeaksantino, beta-karotino). Visas šis „komplektas“ saugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, raukšlių atsiradimo ir įvairių ligų.
  • Zeaksantinas, kurio yra šparaginių pupelių sudėtyje, – organinis pigmentas, ypač naudingas akių sveikatai.
  • Šparaginės pupelės – vitaminų B6, B1 ir C šaltinis. Jie padeda organizmui kovoti su infekcijų sukėlėjais ir saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.
  • Kalis, geležis, kalcis, magnis, manganas yra svarbūs medžiagų apykaitos procesams.
  • Tyrimai rodo, kad šparaginės pupelės padeda sumažinti migrenos priepuolių tikimybę, stiprina imuninę ir reprodukcinę sistemą.

 
Kaip išsirinkti ir kiek laikyti
 
Parduotuvėje galima nusipirkti šviežių, šaldytų ar konservuotų šparaginių pupelių. Šviežios šparaginės pupelės turi būti ilgos, stangrios, tačiau pakankamai lanksčios. Neverta pirkti pernokusių, su kieta odele. Šviežias galima laikyti ne ilgiau kaip savaitę.
 

Šaldytos šparaginės pupelės visiškai nepraranda savo maistinės vertės. Jei perkate būtent tokias, apžiūrėkite, ar maišelyje nėra akmenukų ir „sniego“ – tai rodo, kad pupelės atitirpdytos ir užšaldytos ne vieną kartą.
 
Kaip paruošti
 
Termiškai neapdorotos šparaginės pupelės maistui nevartojamos – jomis galima apsinuodyti. Iš pradžių nuplaukite jas po tekančiu vandeniu, tada nupjaukite „uodegytes“ ir sumeskite pupeles į verdantį vandenį. Kai vanduo vėl užvirs, virkite ne ilgiau kaip 4–5 minutes, kad pupelės nepervirtų, neprarastų visų naudingųjų medžiagų ir neįgytų negražaus atspalvio. Išvirusios šparaginės pupelės turi būti gana tvirtos, tačiau netraškėti. Kad išsaugotumėte spalvą, patartina perlieti šaltu ar net lediniu vandeniu.
 
Šparaginės pupelės naudojamos kaip garnyras (vietoj makaronų ar bulvių), kaip atskiras patiekalas (tereikia įdėti prieskonių ir užpilti padažo), arba kaip kitų patiekalų (salotų, apkepų, omletų) sudėtinė dalis.
 
Skanu, paprasta ir sveika – išbandykite!

» Rašyti komentarą