Rudenį dienos trumpėja, saulė išlenda rečiau, todėl natūralu, kad labiau ima miegas ir kyla noras pasilepinti skanėstais. Taip prieš žiemą ir priaugama svorio. Vargu, ar jums tai patiks. Jeigu norite išvengti nereikalingų kilogramų, būtina atkreipti dėmesį į savo mitybą. Na, o jeigu nusprendėte laikytis dietos, siūlome susipažinti su populiariausių rudenį dietų privalumais ir trūkumais.
Arbūzų dieta
Tai – vienas iš tų retų atvejų, kai monodieta gali būti visavertė. Arbūzai gali kuriam laikui pakeisti visus produktus, nes turi baltymų, ląstelienos, vitaminų PP, A, B6, B1, B2, C, E, kalio, magnio, kalcio, geležies, natrio ir kt. Jie užpildo skrandį, maitina visas organizmo ląsteles, o arbūzuose esantis likopenas padeda kovoti su senėjimu, jaunina odos ląsteles ir gerina odos būklę.
90 proc. arbūzų sudaro vanduo. 100 g arbūzo turi tik 38 kcal, o pasisotinti galima labai greitai. Be to, arbūzams būdingas diuretinis (šlapimą varantis) poveikis, dėl ko ir mažėja kilogramai.
100 g minkštimo turi 7-8 g angliavandenių. Per 2-3 dienas galima numesti 2-4 kg (nors viskas priklauso nuo pradinio svorio: kuo antsvoris didesnis, tuo daugiau svorio tokios monodietos metu numetama).
Laikantis arbūzų dietos vandens galima gerti tiek, kiek norisi, užkąsti pora gabaliukų juodos duonos, gerti žaliąją arbatą. Druskos ir cukraus tomis dienomis vartoti negalima. Suvartoti daugiau kaip po 1.5 kg arbūzo per dieną taip pat nerekomenduojama – antraip dėl šlapimą varančio poveikio rizikuojate iš organizmo išplauti naudingąsias medžiagas.
Maksimali leistina arbūzų dietos trukmė – 4 dienos. Laikantis ilgiau, ims trūkti kitų vitaminų ir mineralinių medžiagų, ir tai gali privesti prie sveikatos problemų.
Jeigu labai norite toliau mesti svorį, geriausia būtų pereiti prie kefyro ir arbūzų dietos, arba varškės ir arbūzų dietos.
Na, o tiems, kam ši dieta atrodo kaip kankynė, yra lengvesnė alternatyva – iškrovos dienos. Jas galima daryti kartą ar du per savaitę. 1.5 kg arbūzo reikia suvalgyti per 5-6 kartus, o apribojimai tokie pat, kaip ir laikantis monodietos.
Svarbu nepamiršti ir apie kontraindikacijas. Arbūzų dieta netinka žmonėms, turintiems skrandžio veiklos sutrikimų, sergantiems pankreatitu, prostatos ir kasos ligomis, akmenlige, esant šlapimo sistemos veiklos sutrikimams.
Atsargios turėtų būti ir nėščiosios. Joms visai išbraukti arbūzų iš savo raciono nereikia, tačiau geriau apsiropoti pora gabaliukų per dieną – tai padės kovoti su rėmeniu ir pabrinkimais.
Cukinijų dieta
Geriausiai tinka į alergijas linkusiems žmonėms. 90 proc. cukinijų (kaip ir arbūzų) sudaro vanduo, tačiau jos turi platesnį vitaminų, mineralų ir mikroelementų spektrą, daug ląstelienos, gerai valo žarnyną. Dėl didelio vitamino A kiekio ženkliai pagerėja odos būklė.
100 g šios daržovės turi 16-24 kcal. Padeda pašalinti iš organizmo skysčių perteklių, sumažinti svorį, paburkimus ir celiulitą. Per savaitę galima numesti 2-5 kg (bet vėlgi – viskas priklauso nuo jūsų pradinio svorio).
Dar vienas privalumas – rudenį šios daržovės gana nebrangios, ir stovi ilgai. Jų atsargų galima prisiruošti metams, o derinant su kitomis daržovėmis ir vaisiais, neriebia mėsa arba žuvimi paruošti pačių įvairiausių patiekalų. Cukinijų negalima derinti tik su bulvėmis, kukurūzais, burokėliais, bananais ir saldžiais persikais.
Jeigu monodieta jums ne prie širdies, ruoškite garnyrus su cukinijomis – šios daržovės padeda virškinti riebų maistą. Svarbiausia, kad ruoštumėte cukinijas be riebalų – taip bus išsaugotos jų dietinės savybės.
Moliūgų dieta
Moliūgai – smaližių mėgstamas pasirinkimas, pasižymintis ne tik švelniu salsvu skoniu, bet ir unikalia sudėtimi bei mažu kaloringumu: 100 g šviežios daržovės turi 22 kcal, o troškintos – iki 24 kcal. Per savaitę galima numesti 5-6 kg. Baltymai, angliavandeniai ir ląsteliena – viskas, ko reikia, kad pašalintumėte iš organizmo skysčių perteklių. Moliūgai rekomenduojami hipertonikams, diabetikams, žmonėms, sergantiems tulžies pūslės uždegimu ar virškinamojo trakto ligomis.
Maitintis vien moliūgais kelias dienas iš eilės nėra paprasta, todėl juos geriau rinktis iškrovos dienoms. Ypač naudingos bus moliūgų sultys su minkštimu, moliūgų salotos su obuoliais, morkomis ir salierais.
O štai piktnaudžiauti moliūgų sėklomis neverta – 100g turi net 550 kcal, ir daug riebalų.
Maksimali moliūgų dietos trukmė – 10-12 dienų. Laikytis jos negalima paaugliams, nėščiosioms ir maitinančioms mamytėms.
Patisonų dieta
Patisonai – taip pat populiarus pasirinkimas lieknėjant rudenį. 100 g šių daržovių turi tik 19 kcal, ir nemažai vitaminų, mineralinių medžiagų, fermentų, pektinų. Monodietos galima laikytis 7-10 dienų, o derinant su kitais produktais – pridėti bent po 500 g patisonų per dieną (tada numesite apie 4 kg per savaitę).
Patisonai nerekomenduojami viduriuojant, esant žemam kraujospūdžiui, sergantiems inkstų ir tulžies pūslės akmenlige. Taip pat svarbu žinoti, kad patisonų (kitaip nei moliūgų ar cukinijų) negalima vartoti žalių – juos būtina termiškai apdoroti.
Ir dar šis tas
Ruduo – tai puikus metas mėgstantiems daržovių dietas. Šiuo periodu daržovėse naudingųjų medžiagų daugiausia, o skonis – turtingiausias. Yra tik vienas svarbus niuansas: lieknėjantiems reikėtų rinktis nekrakmolingus ir mažo kaloringumo produktus.
Neverta tikėtis, kad tokios dietos padės iš karto atsikratyti riebalų. Per pirmas 2-3 dienas tai bus ne riebalai, o vanduo, todėl tokio mitybos plano reikėtų laikytis ilgiau, o norint išsaugoti rezultatus – grįžti prie įprastos mitybos po truputį, kasdien pridedant po 1 ar 2 naujus produktus.
Populiariausios dietos rudenį: ką reikia žinoti?
@ Shutterstock
» Rašyti komentarą