Mokslininkai įspėja, kad artėja riba, kai beveik viso pasaulio žmonės taps vegetarais. Per kelis dešimtmečius tiesiog pritrūks mėsos. Preliminariais skaičiavimais, gyvulinės kilmės maistas sudarys tik 5 % mūsų suvartojamų kalorijų kiekio.
Malikas Falkenmarkas ir jo kolegos iš Tarptautinio Stokholmo Vandens instituto teigia, kad jei ir toliau Vakarų šalių mitybos politikos tendencijos ir pokyčiai eis ta pačia linkme, nebebus pakankamai vandens dabartiniams ariamiems žemės plotams, prognozuojamai 9 milijardų žemės populiacijai išmaitinti.
Metinėje Pasaulio vandens konferencijoje dalyvavo 2 500 politikų, Jungtinių Tautų atstovai, nevyriausybinės organizacijos ir mokslininkai iš 120 pasaulio šalių. Pagrindinis jų uždavinys – išspręsti pasaulines vandens tiekimo problemas.
Prieš prasidedant metinei Pasaulio vandens konferencijai Stokholme, buvo išleista ataskaita „Maitinti ištroškusį pasaulį: iššūkiai ir galimybės“. Joje teigiama, kad vienintelis būdas, padėsiantis išspręsti pasaulines vandens tiekimo problemas – drastiškas mėsos suvartojimo mažinimas.
Vandens resursų užteks tik tokiu atveju, jei mūsų racione gyvulinės kilmės maisto produktų bus suvartojama ne daugiau nei 5 %. Šiuo metu 20 %. suvartojamų baltymų yra gyvulinės kilmės.
Ataskaitos redaktorius Andersas Jagerskogas teigia, kad reikia naujo recepto, pagal kurį galima būtų išmaitinti pasaulį.
Pasak Jungtinių Tautų birželio mėnesio ataskaitos, mėsos pramonė sunaudoja didžiąją dalį gėlo vandens resursų, užima 38 % derlingų plotų bei yra kaltininkas dėl 19 % šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos. Čia taip pat teigiama, kad veganiškos ir vegetariškos mitybos tipai mažiausiai prisideda prie pasaulinių išteklių mažėjimo.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (3)