Kaip morališkai pasiruošti dietos laikymuisi?

Šį kartą nepasiūlysime jokios dietos, nepatarsime, kaip greičiau ar saugiau numesti svorio – medžiagos šia tema ir taip per akis. Pakalbėkime apie psichologinį ir moralinį pasirengimą šiam žingsniui (juk atsikratyti vieno kito kilogramo slapčia pasvajoja daugelis, tačiau ne visiems tai pasiseka). Įprasta, kad rezultatų norime greitai, bet jie dažniausiai tokiu atveju arba pakenkia sveikatai, arba džiugina tik labai trumpą laiką. Ką daryti?

Svarbiausia – išsiaiškinti, kam jums to reikia

Pagalvokite, ar dieta jums tikrai reikalinga, kodėl norite sulieknėti: tikitės, kad pagerinsite savo sveikatos būklę? Norite atrodyti gražiau? O gal stengiatės įsiteikti artimam ir mylimam žmogui, trokštate jam patikti? Kai kurie žmonės stengiasi gerai atrodyti, nes tai svarbu jų darbui (modeliams, aktoriams), dar kiti vaikosi madų – jie nepatenkinti savo kūno linijomis, nes netelpa į ankštus dizainerių rūbus. Trumpai tariant, vardinti būtų galima ilgai ir nuobodžiai, tačiau to daryti nėra prasmės. Tiesa ta, kad vieni argumentai iš tiesų gali pakreipti gyvenimą nauja vaga, padėti išspręsti rimtas problemas, kiti gi jas tik maskuoja (tai reiškia, kad jokios dietos iš tiesų jus nepadės).

Kai paklausite savęs, kam visa tai darote, jūs išsikelsite sau tikslą, sieksite jo sąmoningai. Ne pats geriausias pavyzdys, bet galimas ir toks variantas: „Jeigu laikysiuosi dietos, sulieknėsiu ir galėsiu dėvėti aptemptus ir madingus rūbus, klubuose ir vakarėliuose dėl to jausiuosi patogiai“. Tai yra konkretus tikslas, kurį greičiausiai visai realu pasiekti. Arba dar vienas: „Laikysiuosi dietos du arba tris mėnesius tam, kad numesčiau svorio ir galėčiau žaisti mėgėjišką futbolą su draugais, o mano poilsis taptų turiningesnis“.


O šio tikslo pasiekti tikriausiai nepavyks nekam: „Mano figūra nėra ideali, todėl laikysiuosi dietos, kad proporcijos būtų tobulos. Tada mane pastebės, susirasiu antrą pusę“. Šiuo atveju pirmoji ir paskutinė grandinėlės dalis beveik nesusijusi, todėl svorio metimas – ne pats geriausias problemos sprendimo būdas.

Psichologinis pasirengimas

Pradėti laikytis dietos nepasiruošus psichologiškai yra praktiškai neįmanoma, todėl reikėtų viską kruopščiai suplanuoti, apgalvoti. Paimkite popieriaus lapą, padalinkite jį į dvi dalis. Vienoje pusėje surašykite visus privalumus, kurių jums padės pasiekti dieta, o kitoje – trūkumus, t. y., ko jums teks atsisakyti, su kuo susitaikyti. Šį sąrašą būtina išsianalizuoti ir išskirti jame tai, kuo jūs remsitės. Kai tvirtai pasiryšite sulieknėti ir žinosite, kam tai darote, pasiekti tikslo bus lengviau. Na, o jeigu valios vis dėlto pritrūks, jums tereikės dar kartą perskaityti tai, ką parašėte.

Taip pat labai svarbu susigalvoti ir kokį nors malonų užsiėmimą, kuris pakeistų įprotį lįsti į šaldytuvą, atstotų mėgavimąsi skaniu, bet visiškai nenaudingu maistu. Vieniems geriausiai padeda sportas, kitiems – skaitymas arba rankdarbiai. Visa tai individualu – jūs geriausiai žinote, kas tiks būtent jums.

» Rašyti komentarą