Niekam ne paslaptis: dauguma moterų svojoja turėti tokius pat gražius ir blizgančius plaukus, kaip ir modeliai, reklamuojantys plaukų priežiūros priemones. Jos pasirengusios mokėti beprotiškus pinigus už abejotinos kokybės šampūnus ir kaukes, nors giliai viduje supranta, kad be visagalio „fotošopo“ neapsieita. Vis dėlto plaukų grožis priklauso ir nuo kai kurių kitų veiksnių.
Pirmas veiksnys: taisyklinga mityba. Organizmui reikia įvairių vitaminų ir mikroelementų. Jeigu jų trūksta, iš karto nukenčia ir plaukų būklė. Dėl šios priežasties būtina subalansuoti savo racioną.
- Elastingumo suteikia pieno ir rūgštaus pieno produktai, kepenys, kiaušiniai, morkos ir uogos;
- Žvilgesio – mėsa, pupos, žuvis, kruopos, daržovės ir vaisiai;
- Slinkimui kelią užkerta augaliniai aliejai, lapinės salotos ir žalumynai.
Jeigu vartojate daug pusfabrikačių, riebaus ir kepto maisto, apie gražius plaukus galite pamiršti.
Antras veiksnys: sveikas gyvenimo būdas. Grynas oras, visavertis miegas, streso vengimas daro teigiamą įtaką plaukams.
Trečias veiksnys: galvos plovimo dažnumas. Gražūs plaukai – tai švarūs plaukai, tačiau kasdien plauti galvos nepatartina, kadangi šampūnai pašalina natūralią plaukų apsaugą. Paprastai užtenka išsiplauti plaukus kas trečią dieną.
Ketvirtas veiksnys: plaukų higiena. Labai naudingas kontrastinis dušas. Aukščiausia galima temperatūra – 37–40 laipsnių, žemiausia – tokia, kokią tik galite pakęsti.
Patartina ištrinkti galvą šampūnu du kartus – pirmą kartą pašalinsite dulkes ir riebalus, antrą – pamaitinsite plaukus naudingaisiais komponentais.
Penktas veiksnys: tinkamos priežiūros priemonės. Jas reikia rinktis atsižvelgiant į savo plaukų tipą, o ne vaikantis reklamų. Nepatartina naudoti šampūno „visiems plaukų tipams“, kadangi jo sudėtyje dažniausiai būna nekokybiškų komponentų, galinčių pakenkti.
Šeštas veiksnys: taisyklingas džiovinimas. Iš karto po plovimo nenaudokite plaukų džiovintuvo. Iš pradžių šiek tiek nusausinkite rankšluosčiu plaukus ir leiskite jiems išdžiūti natūraliai. Jeigu laiko tam nėra, laikykite džiovintuvą ištiestos rankos atstumu, nustatykite žemiausią temperatūrą.
Septintas veiksnys: plaukų formavimo taisyklių laikymasis. Jeigu kasdien naudojate plaukų džiovintuvą, karštas žnyples arba tiesintuvus, naivu tikėtis, kad pavyks išvengti žalos. Tai nereiškia, kad šių priemonių reikia visiškai atsisakyti – tiesiog naudokite jas kaip galima rečiau.
Aštuntas veiksnys: maitinamosios kaukės. Kiekvienam plaukų tipui galima naudoti tiek paprastos, tiek sudėtingos receptūros namines kaukes. Jeigu gi natūralios jums nepriimtinos, tiks ir pirktinės, bet patartina jų ieškoti specializuotose parduotuvėse. Kad ir kokią kaukę pasirinksite, laikyti ją reikia bent 20–30 minučių, o po to nuplauti šiltu vandeniu.
Devintas veiksnys: skalavimas žolelių nuovirais ir antpilais. Pasigaminti tokių priemonių namų sąlygomis visiškai nesunku – jos suteiks plaukams stiprybės ir gražaus žvilgesio. Puikiai tiks ramunėlės, dilgėlės, jonažolės, medetkos ir varnalėšų šaknys.
Dešimtas veiksnys: nuoseklumas. Plaukų grožiu reikia rūpintis nuolat – tik tada galėsite džiaugtis rezultatais. Taip pat patartina nepiktnaudžiauti plaukų dažais ir cheminiu šukavimu.
2014-09-30 21:54