Pirmadienio interviu. „Viskas puiku, tad gyvenkime kuo sveikiau ir kuo ilgiau,” - Johnas Mastersas

Johnas Mastersas yra kosmetikos priemonių „John Masters Organic” kūrėjas, kurio filosofija paprasta: „Turime tik vieną kūną ir tik vieną planetą. Galbūt reikėtų labiau rūpintis jais abiem?” Vyro kuriamos kosmetikos priemonės yra visiškai natūralios, pakuojamos tik į perdirbamas pakuotes, o jis pats yra pasakęs, kad galima drąsiai valgyti visus jo produktus. Tiesa, paklaustas apie jų skonį vyras pasijuokė sakydamas, kad nelabai skanu, bet juk kosmetika kuriama ne tam.

Kas jus įkvėpė kurti natūralią kosmetiką dar tada, kai tai toli gražu nebuvo populiaru?
Tai natūrali mano gyvenimo tąsa. Dar 80-aisiais pradėjau praktikuoti jogą, valgiau tik sveiką maistą. Anuomet dirbau kirpėju, pastebėjau, kad vis daugiau vyresnių kolegų ima negaluoti – juos kamavo galvos skausmai, dalis jų susirgo vėžiu. Suprantama, kad tai nuo visų nenatūralių priemonių su kuriomis jie dirbo... Daug mano draugų užsikrėtė ŽIV. Norėjau savo gyvenimą nugyventi kitaip.

Kas naudoja jūsų kuriamą kosmetiką ir kodėl vertėtų ją naudoti?
Mes orientuojames į visus – nuo vaikų iki senolių. Natūralūs produktai teigiamai veikia visus. Man atrodo, kad žmonės nesupranta, jog jiems tikrai nereikia 50 skirtingų kūno ir plaukų priežiūros produktų, kiekvienam šeimos nariui tikrai nereikia atskiro šampūno. Man patinka tokie produktai, kuriuos galima naudoti įvairiai, pavyzdžiui, turime granatų aliejų, skirtą veido odai, bet jį galima drąsiai teptis ant kūno, o dešimtis jo lašų pakeis vonios aliejų.

Mokslininkai vis dirba su augalais, stengiasi iš jų išgauti reikiamas medžiagas, užuot kūrę sintetinius pakaitalus, kurie yra kenksmingi arba net mirtini. Man tai įdomu, aš noriu, kad mano produktuose būtų viskas, ką geriausio gali duoti natūrali gamta.

Kuo jūsų kosmetika skiriasi nuo kitų?
Jums reikėtų paimti bet kokios kosmetikos priemonės buteliuką ir pabandyti perskaityti etiketę, jeigu negalite ištarti ingredientų pavadinimų, tai blogai.

Nenaudojame jokių kvapiklių, nes jie gali padidinti estrogenų kiekius, sukelti alergiją, padidinti vėžio riziką. Mūsų produktai skiriasi, prikausomai nuo sezono ir derliaus. Jie gali būti tamsesni ar šviesesni, levandų kvapas gali būti labiau panašus į gėlių, ar aštresnis, medicininis. Viskas priklauso nuo derliaus.


Man svarbu, kad mes nesame kompanija, kuri kuria ekologišką šampūną. Mes esame žmonės.

Ilgai dirbote kirpėju ir plaukų stilistu. Duokite patarimą moterims – dažna dažo plaukus, o tai juos silpnina, plaukai tampa šiurkštūs, galiukai skilinėja. Ką daryti?
Visų pirma, tai reikia daryti pertrauką, kurį laiką nedažykite plaukų. Jeigu jau plaukai ima lūžinėti, tai ženklas, kad metas sustoti, naudojate netinkamas priemones. Pasirinkite ką nors su riebiosiomis rūgštimis, hialurono rūgštimi, baltymais ir sustiprinkite plaukus. Taip pat reikėtų juos pamaitinti – patrinkite aliejumi. Ypač, kai einate į pirtį ar sporto salę.

Daug žmonių tikisi, kad jų plaukai augs, jeigu jie jų nekirps. Galiukus reikia kirpti kas porą mėnesių, tai atgaivina plaukus.

Ir rinkitės natūralias priemones, rezultatų akimirksniu nepamatysite, bet būsite sveikos ir ilgainiui atsiradusiais pokyčiais džiaugsitės ilgiau.

Kas yra svarbiausia, norint gyventi sveikai?
Svarbiausi yra mūsų kasdieniniai, smulkūs pasirinkimai. Turime galvoti nuolat ir išsiugdyti teisingus įpročius.

Koks jūsų jaunystės ir grožio patarimas?
Galvokite tik pozityviai, sveikai valgykite. Tai, ką mes tepame ant odos yra svarbu, bet svarbu ir visa kita – kaip gyvename, ar patiriame stresą, kaip maitinamės. Man atrodo, kad viskas yra energija, mūsų kūnas yra energija ir maistas yra energija, todėl reikia įsisąmoninti, kad tai ką į krauname į savo kūną tampa tuo, kas matosi išorėje.

Prisipilkite vonią karšto vandens ir 10 minučių paklausykite ramios muzikos. Nepatikėsite, kaip puikiai pasijausite. Tiesiog nepamirškite savęs, leiskite sau bent minutėlę atsipūsti ir nustumkite šalin blogas mintis.

» Rašyti komentarą