Elektrinasi plaukai? Keli patarimai, kaip spręsti šią problemą

@ Shutterstock

Įsielektrinę plaukai neatrodo gražiai, sveikai, yra nepaklusnūs ir daugelį erzina. Daugiausia plaukai elektrinasi, kuomet lauke atšąla oras, o patalpos būna šildomos ir jose išsausėja oras. Taigi, ką galite padaryti, kad atsikratytumėte erzinančios bėdos – į visas puses netvarkingai styrančių plaukų?

 

Kodėl plaukai elektrinasi?

 

Kaip ir visas žmogaus kūnas, plaukai ir netgi rūbai, taip pat gali kaupti elektrinius krūvius. Pavyzdžiui, jei dėvite skrybėlę, ant skrybėlės gali kauptis elektronai. Ją nuėmus, plaukai gali sureaguoti į skrybėlėje esančius neigiamus elektronus ir pasidaryti teigiamai įkrauti. Dėl to, nusiėmus galvos apdangalą, kartais plaukai pakyla, nes jie veikia kaip magnetas – priešingi krūviai traukia vienas kitą.

 

Būdai, kaip įveikti plaukų elektrinimąsi

 

Norint įveikti besielektrinančių plaukų problemą, užtenka pasitelkti paprastas, visiems prieinamas priemones:

 

 • Švelniai patrinkite visus plaukus popierinio rankšluosčio skiautele. Taip pat, prieš eidami miegoti, galite popieriniu rankšluosčiu perbraukti per pagalvę, kad nuimtumėte elektros krūvį – tai padės ryte atsikelti tvarkingais plaukais.

   
 • Naudokite plaukų laką arba lengvą nenuplaunamą kondicionierių: ypač efektyvus yra kondicionierius su argano aliejumi, nes jis sušvelnina plaukus ir pašalina elektrinimąsi.

   
 • Išsielektrinusias sruogas patepkite drėkinamuoju veido kremu. Drėkinamasis kremas gali padėti pridėti plaukams teigiamų krūvių, taip pat sumažinti lūžimų tikimybę.

   
 • Užlašinkite šiek tiek vandens ant pirštų galiukų ir jais perbraukite plaukus.

   
 • Sudrėkinkite šukas vandeniu, prieš šukuojant plaukus.

   
 • Naudokite itin drėkinančius plaukų kondicionierius, nes išsausėję plaukai labiau linkę elektrintis.

   
 • Naudokite metalines šukas. Šio tipo šukos praleidžia elektrą, o tai padeda pašalinti elektrines daleles nuo plaukų ir šukų. Plastikinės šukos, priešingai, gali padidinti plaukų įsielektrinimo tikimybę.

   
 • Rinkitės natūralių pluoštų galvos apdangalus. Pasirinkite skrybėles, galvos juostas ir šalikus, pagamintus iš medvilnės, šilko ar vilnos. Stenkitės vengti nailono ir poliesterio, kurie dažniausiai sukelia plaukų elektrinimąsi.
» Rašyti komentarą