Kokie maisto produktai skatina plaukų augimą?

Ilgi, gražūs ir sveiki plaukai – daugelio dailiosios lyties atstovių svajonė. Be mėnulio kalendoriaus, specialių šampūnų ir kaukių padėti atsiauginti plaukus gali ir pakoreguota mityba. Kokius produktus valgyti, kad plaukai augtų greičiau ir būtų sveikesni?

Lašiša

Riebioje žuvyje esančios omega-3 riebalų rūgštys stiprina plaukų svogūnėlius ir stimuliuoja plaukų augimą. Moksliniai tyrimai rodo, kad vartojant šių rūgščių turinčius produktus, sutrumpėja vadinamasis svogūnėlių ramybės periodas. Taip pat lašišoje yra vitamino B12 ir geležies – jie būtini greitesniam plaukų augimui.

Austrės

Tai – puikus cinko šaltinis. Cinkas ne tik padeda plaukams greičiau augti, bet ir suteikia jiems žvilgesio. Vos vienas moliuskas patenkins paros cinko poreikį. Suprantama, labai dažnai mėgautis šiuo delikatesu negalima (o ir vargu ar išeitų), tad įtraukite į savo racioną kviečių sėmenų, kepenų ir kiaulienos.

Vištiena

Vištienoje gausu baltymų, o jie būtini keratino (medžiagos, kuri sudaro 80% plauko) sintezei. Baltymų trūkumas per 2-3 mėnesius priveda prie sulėtėjusio plaukų augimo ir slinkimo. Daug baltymų galite gauti ir su kita liesa mėsa – pavyzdžiui, triušiena ar kalakutiena.


Kiaušiniai

Kiaušiniuose yra normaliam plaukų augimui ir gerai būklei būtinų medžiagų – baltymų ir biotino. Biotino papildai rekomenduojami slenkant plaukams, tačiau gaunamas su maistu biotinas yra vertingesnis.

Migdolai

Šie riešutai – puikus vitamino E šaltinis. Jis suaktyvina plaukų augimą ir juos stiprina. 30 g migdolų (maždaug 15-20 vnt.) – tai maždaug 70% vitamino E paros normos. Be to, riešutuose yra ir riebiųjų rūgščių, B grupės vitaminų.

Moliūgų sėklos

Šiose sėklose yra vitaminų B1, B2, B3, B4, atsakingų už plaukų augimą, ir vitaminų B5 bei B6, reikalingų sveikai galvos odai. Jei plaukai smarkiai slenka, dažniau vartokite ne tik moliųgų sėklas, bet ir moliūgų sėklų aliejų – tyrimai rodo, kad jis padeda netgi nuo plikimo.

Lęšiai

Lęšiuose rekordiškai daug geležies, o tai – vienas iš svarbiausių elementų, atsakingų už plaukų grožį ir sveikatą. Porcija lęšių sriubos – maždaug pusė paros geležies normos. Be to, ankštinėse kultūrose taip pat yra cinko ir cholino, normalizuojančio galvos odos aprūpinimą krauju, bei kitų naudingų elementų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Karolina
2017-07-05 15:18
Man nauji plaukai pradejo augti ir nebeslinkti, kai pradejau vartoti Bio-Selenium + Zinc. Labai patiko ir efektas ir oda pagrazejo.